Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Napínavý mrazivý horůrek, který je hodně podobný Šestému smyslu. Nejdříve vás Oko potěší zajímavým příběhem a kvalitní hudbou a přes první "bu, bu, bu" se dostanete k několika skutečně mrazivým scénám. Hlavní představitelka je sympatická a svoji roli zvládá na výtečnou. V druhé polovině filmu úroveň Oka bohužel klesá. Než se prokoukáte k závěrečnému rozuzlení, strašidelné výjevy už začínají mírně nudit. Potom přijde vysvětlující a nezajímavý (i když logický) závěr číslo jedna a zbytečně efektní a příliš nelogický závěr číslo dvě. Avšak neváhejte, v první polovině filmu vás čekají skutečně mrazivé okamžiky. Nejpůsobivější scénou (neplést s hrůzostrašnou) je nepochybně "Zrcadlo".(19.5.2003)

Při sledování The Eye si rozhodně nebudete v hlavě přemýlat myšlenku, že až film doběhne do finále, budete se ke svému zrakovému orgánu chovat jako k vlastnímu dítěti. Nebudete si při každém mnutí oka představovat jeho důležitost. Oko je zkrátka úplně normální horor. Párkrát vás vyšokuje, párkrát uspí. Místo toho abych při vystvětlovacích pasážích měl oči na stopkách, sledoval jsem raději moji láhev Kofoly, jak už bude skoro vypitá a říkal si, že bych měl teď něco zakousnout. Nadruhou stranu nehalekám, že film je bída. Má své světlé momenty (viz. scéna ve výtahu u které jsem nervozitou učurával, nebo to bylo z toho pití????). Ale prostě a jednoduše nepřebijí tu ukrutnou ospalost. 70%(6.6.2008)

Mám problém s japonskými horory a jejich remaky. Jednoduše řečeno, nebojím se u nich. Ať jde např. o KRUH, nebo v tomto případě o THE EYE. Přitom nemohu říci, že by byly špatně natočeny. Právě naopak. Ale emocionálně mně prostě nedokáží správně vyburcovat. THE EYE má neotřelý, zajímavý příběh, který má ale jednu dost velkou vadu - dva nastavované konce, přičemž ten druhý je sice efektní, ale svým způsobem hodně trapný a kdyby tam vůbec nebyl, byl bych raději. Celkově jsem podle ohlasů čekal, že to bude větší bomba. A tím se vracím na začátek svýho komentáře...(1.7.2003)

Moje první setkání s asijským horrorem. Pokud se Oko ovšem horrorem dá nazvat. Námět jako takový nebyl až tak převratný, ale provedení se mi líbilo hodně. Znepokojivá atmosféra byla vytvořena velmi jednoduchými a nenápadnými prostředky. Ten romantický podtext mi ale vadil. Vlastně celkově to bylo hodně klišoidní a neoriginální, ale zanechalo to ve mně dojem, proto dávám čtyři. HUDBA: Orange music - na správných místech minimalistická, na správných místech tajemná, až horrorová.(20.12.2007)

• flanker.27

Horor? Žádný napětí, atmosféra ani nic jinýho, co by se mi na tomhle filmu líbilo. Kde je jaká infarktovost, o který se tu mluví? Psychickej vývoj hlavní hrdinky je nějak moc překotnej a film proto příliš rychle odhalí o co jde. Asie je In, ale ne pro mě. V tomhle případě jsem dal remaku víc hvězdiček (ne o moc, jen o jednu), protože podle mě je psychická stránka věci v něm podaná mnohem líp.(30.4.2009)

• - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)

• - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)