Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Moje první setkání s asijským horrorem. Pokud se Oko ovšem horrorem dá nazvat. Námět jako takový nebyl až tak převratný, ale provedení se mi líbilo hodně. Znepokojivá atmosféra byla vytvořena velmi jednoduchými a nenápadnými prostředky. Ten romantický podtext mi ale vadil. Vlastně celkově to bylo hodně klišoidní a neoriginální, ale zanechalo to ve mně dojem, proto dávám čtyři. HUDBA: Orange music - na správných místech minimalistická, na správných místech tajemná, až horrorová.(20.12.2007)

Klasický asijský horor, jen jsem čekal, že to bude drsnější. A naprosto příšerné je obsazení toho dvacetiletýho hezouna do role doktor, tomu jsem nevěřil, ani nos mezi očima.(6.12.2008)

Po několika hororech, který sem od asiatů viděl jsem čekal něco víc hrůzostrašnějšího, sice několik hodně mrazivých scén bylo, hlavně scéna ve výtahu je pěkně marazivá, ale tak trochu mi scházely lekačky a přišlo mi, že film moc nedokáže budovat atmosféru strachu, vždycky to funogvalo jen chvilku a pak režiséři nechaj diváka až moc vydechnout a začnou od znova. Taky by to už chtělo trošku pozměnit příběh, protože tohle už je několikátej film s podobným tématem a podobně vyřešenej, ale co, vždycky je ten příběh dobře zpracovane, tak to ani moc nevadíj a i když to neni nějakej krutej horor, tak je to dobrej film(20.8.2006)

Opravdu velmi efektně natočený horor (kamerové, trikové i zvukové hrátky jsou někdy možná lehce samoúčelné ale určitě působivé), u kterého jsem se hodně bál. Hlavní hrdinka je zatraceně sympatická a nebýt nastavovaného konce, bylo by to možná za pět hvězdiček. Jsem hodně zvědavý na americký remake.(24.6.2006)

Bráchovci Pangovci sa výborne vysporiadali s temnotou a zhotovili projekt za ktorý sa nemusia vôbec hanbiť. Pre mňa dostatočná zábava so všetkým čo k tomu patrí. Pobavený, vystrašený a spokojný. Ku šťastiu mi viac nechýba.(27.5.2006)

• - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)

• - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)