Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Klasický asijský horor, jen jsem čekal, že to bude drsnější. A naprosto příšerné je obsazení toho dvacetiletýho hezouna do role doktor, tomu jsem nevěřil, ani nos mezi očima.(6.12.2008)

Myslím, že jsem se u filmu nikdy tak nebála. Velice působivý snímek útočící na vaši psychiku.(25.2.2004)

Oko, do duchů okno.(2.1.2009)

THE EYE film, který tvoří velkou část atraktivitou dobrého zvuku, co bych u ostatních hororů neodpustil - tu mi to moc nevadilo. Thriller, který s divákem dokáže pořádně zamávat. Ale EYE není natolik silný, mrazivý, mysteriózní a poutavý jako ŠESTÝ SMYSL (který je i po opakovaném zhlédnutí stále úchvatný). Proto dám přednost M. Night Shyamalanovi, který je pro mě mystičtější a důmyslnější ve svém žánru než dvojice O. Chun a D. Pang.(8.8.2012)

Děsivost Šestého Smyslu se rázem stává hadrem na podlahu...už od úvodních titulků, které kromě skvělého výtvarného řešení oplývají geniální hudbou od Orange Music. Tato hudba vás provází celým filmem, od takřka romantických scén ve kterých Mun znovu objevuje svůj svět, až po děsivá přízračná vidění. Právě zvuková stránka, střih a kamera dělají atmosféru tak hutnou, že se tomu člověk zdráhá věřit. Ne, nezdráhá se, ale bojí se věřit. A ohledně hereckých výkonů - obraz strachu v očích hlavní hrdinky vaši mysl hned tak neopustí. Dočkáte se i drobné exkurze do východního náboženství a filozofie, prostě a jednoduše - Oko je božské...(22.3.2003)

• - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)

• - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)