Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Velmi kvalitní horor, který funguje velmi dobře obzvlášť kolem půlnoci. Dobrý příběh, zajímavá pointa, sympatická hrdinka, o kterou se bojíte a výborně natočené scény, při kterých jsem šla raději zkontrolovat, jestli jsem zamkla byt.(12.11.2005)

Skvelý námet, natočený dvomi režisérmi... a výsledok je na jednu stranu pôsobivá dráma so silným, ale nedotiahnutým myšlienkovým potenciálom a na druhú ostrý zimomriavkový thriller, ktorý si v tých najvypätejších scénach v ničom nezadá so ŠIESTYM ZMYSLOM. Zamerať sa viacej na životný príbeh ústrednej postavy ako na 'samoúčelné' strašenie a mohla to byť rana do duše. I keď, aj ako takáto jednohubková šoková terapia to funguje veľmi dobre.(27.1.2003)

Po několika hororech, který sem od asiatů viděl jsem čekal něco víc hrůzostrašnějšího, sice několik hodně mrazivých scén bylo, hlavně scéna ve výtahu je pěkně marazivá, ale tak trochu mi scházely lekačky a přišlo mi, že film moc nedokáže budovat atmosféru strachu, vždycky to funogvalo jen chvilku a pak režiséři nechaj diváka až moc vydechnout a začnou od znova. Taky by to už chtělo trošku pozměnit příběh, protože tohle už je několikátej film s podobným tématem a podobně vyřešenej, ale co, vždycky je ten příběh dobře zpracovane, tak to ani moc nevadíj a i když to neni nějakej krutej horor, tak je to dobrej film(20.8.2006)

Iste, Šiesty zmysel je fajn film, ale spomínať ho ako merítko všetkej kvality pri (takmer) každom "civilnom" horore so supernaturálnym východiskom a hrdinami vidiacimi ľudské či humanoidné "spektrá" je zavádzajúce, pretože filmov, v ktorých niekto "vidí mŕtvych ľudí" bolo pred rokom 1999 nakrútených rozhodne dosť. A pochopiteľne, Šiesty zmysel nie je horor ale hororový thriller. "Oko" je príliš svojbytný film než aby bol porovnávaný s dielom na jedno pozretie, v ktorom duch ani nevie o tom, že je duch (prekristapána). Pokiaľ ma oči neklamú, tak "Oko" je originálny príbeh s originálnou zápletkou a originálnym koncom. Mimoriadne originálnym - hrdinka prežíva podivný happy-end vyznievajúci takmer čiernohumorne. Žiadny horor vám tak bizarnú a zároveň kultivovanú pointu neponúkne. Výťahovú scénu som si parádne užil, tj. bol som rád, že som ju vôbec prežil, rovnako i vyšinutú zvukovú stopu. A keďže umenie je pre mňa predovšetkým o intenzite emócií a nie o jedinečnosti idey, dávam plný počet. PS: Ten, kto sa rozhodol niekomu darovať očnú rohovku po komsi nenormálnom, musel byť riadny psycho. Možno je trochu škoda, že film mu nevenoval pozornosť.(20.6.2005)

Škoda podivného přerodu mezi atmosferickou pomalou většinou filmu a akčnějším a zefektovanějším závěrem. Tematizování smyslů je perfektní a některé obrazy jsou doslova pastvou pro oči, hihi. ♥(27.7.2012)