poster

Oko

 • Hong Kong

  Jian gui

 • Hong Kong

  見鬼

 • Hong Kong

  Gin gwai

 • anglický

  The Eye

 • Slovensko

  Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Kamera:

Decha Srimantra

Hudba:

Orange Music
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Duch v nemocnici, duch v pokoji, duch na ulici, duch na chodbě, duch ve výtahu a tak pořád dokola - to je celá první polovina filmu. Potom se hrdinka vydá na cestu za pravdou...(20.12.2007)

 • zputnik
  *****

  Hustou atmosférou, napětím jak ďas a kvalitním zpracováním řadím OKO mezi takové opusy jako ŠESTÝ SMYSL či KRUH. Horor, který vás pohltí... při pár lekačkách příjemně/infarktově (vyberte si sami) vytočí a po bezmála 100 minut nechá v permanentním napětí. Na snímku si osobně dost cením použití zvuku při budování napětí a strachu, tj. zvyšování napětí nečekanými zvukovými "explozemi". Při pár momentech by se u mně krve nedořezalo (a to se nepočítám mezi žádné srágorky). Shrnuto a podtrženo: Chytře a kvalitně zpracovaný horor/thriller, který vyděsí obsahem a potěší formou zpracování.(15.7.2004)

 • T2
  ***

  Rozpočet SGD 4,5miliónaTržby USA $512,049Tržby Celosvetovo $12,165,016/60%/(28.7.2007)

 • Radek99
  ***

  Průměrný duchařský horor pro náctileté, při jehož sledování člověk pochopí, jak skvělý byl tvůrčí a režijní počin M. Night Shyamalana, který se tímto hororem nechal volně inspirovat při natáčení svého Šestého smyslu - to posunutí významových rovin v struktuře vyprávění ze vztahu partner - partnerka do roviny dospělý - dítě, vznikající vztah - rozpadající se vztah, levná duchařská zápletka - psychologický ponor hlavních postav atd. se při srovnání s inspiračním zdrojem ukazuje jako geniální tvůrčí tah. Oko vyznívá totiž levně - nefunguje ani jako horor (tu trochu strachu, co zažijete v první polovině filmu, spolehlivě přebije nudná romantika druhé poloviny), ani jako psychologický snímek (i když se mnohé věci přímo nabízí...). Navíc to neúnosné množství ,,náhod", které svědčí o špatné práci scénáristů a o vykonstruovanosti scénáře - mladá žena je operovaná a její rekonvalescenční lékař je,,náhodou" mladý pohledný model, který se do ní brzy zamiluje, tenhle hongkongský doktor se svou pacientkou přijedou do Thajska a první lékař v nemocnici tam hned ,,náhodou" mluví nejen anglicky, ale i mandarínsky, mandarínsky mluví ,,náhodou" rovněž i žena, za kterou jedou, ta je nechá bez jakýchkoliv námitek přespat přímo v pokoji její mrtvé dcery atd. atd. Navíc mi silně vadila ta romantická poloha, režisér jakoby chvílemi nevěděl, co chce vlastně točit. Nebo to možná věděl - romantický fantasy tedy duchařský horor pro náctileté, kde většina věcí je tak lehce předvídatelných...(19.12.2007)

 • FrodoF
  ***

  Klasický asijský horor, jen jsem čekal, že to bude drsnější. A naprosto příšerné je obsazení toho dvacetiletýho hezouna do role doktor, tomu jsem nevěřil, ani nos mezi očima.(6.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace