Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Moje první setkání s asijským horrorem. Pokud se Oko ovšem horrorem dá nazvat. Námět jako takový nebyl až tak převratný, ale provedení se mi líbilo hodně. Znepokojivá atmosféra byla vytvořena velmi jednoduchými a nenápadnými prostředky. Ten romantický podtext mi ale vadil. Vlastně celkově to bylo hodně klišoidní a neoriginální, ale zanechalo to ve mně dojem, proto dávám čtyři. HUDBA: Orange music - na správných místech minimalistická, na správných místech tajemná, až horrorová.(20.12.2007)

Slibnou atmosféru zabíjí slabý příběh a řemeslná nedokonalost. Což je koneckonců smutný folklór většiny (alespoň mnou spatřených) hororů. Nicméně zkuste si tenhle film pustit ve ztichlém domě na pořádné obrazovce a 5+1 zvuku. Po cestě na záchod si pak stejně budete radši svítit mobilem... 50%(26.8.2016)

• Kusko.t2

Keď som sa chystal toto OKO pozrieť na DVD, nečakal som nič extra, išiel som do toho bez očakávania a neznalosti filmu. Vedel som iba to, že je to nejaký novší šikmooký horor. Úvodné titulky filmu mali pekné pozadie, aj keď to vyzeralo dosť cielene a nátlakovo na diváka, ale akceptoval som. Ale keď začal film, už nebolo čo akceptovať ani náhodou. Paradoxne to moje hodnotenie 1* je čisto iba za úvodné titulky, všetko ostatné si odo mňa nezaslúži ani chlp hviezdičky. Toto OKO nieje dobré z môjho pohľadu všeobecne ako film, a ako horor a ostatné žánre, ktoré tento film reprezentuje, už vôbec nie. Je to maximálna nuda, duchárska trápnosť, ktorá nestála skoro vôbec za nič (okrem titulkov :D). Žiadna z lakačiek mi ani jeden chlp nenadvihla a ani na 1 percento nepotešila, ale zato nadvihla žalúdok (negatíne). O to väčšie prekvapenie bolo vidieť hodnotenie na CSFD (k 28.4.2007 – 73%). Ja to vidím na 1* MAXIMÁLNE.(28.4.2007)

• Pilda17

4/10 = 40%(26.6.2011)

• Oskar

Číňané se vlastně ani nemusejí moc snažit, aby mě vyděsili. Sami o sobě mi připadají strašidelní. Na Oko jsem se proto hodně těšil a chvíli jsem byl i spokojený. Do té doby, než hrdinka konečně "zaostřila" a tajemně mektající šmouhy se zkonkretizovaly do podoby špatně hrajících herců a úhledných trikových výjevů, které nejsou o nic děsivější než třeba Hledá se Nemo. Tou dobou jsem se silně nudil a ke konci na mě šlo spaní. To není pro horror dobrá vizitka, ne? 40 %(4.7.2005)