Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Nejděsivější horor, jaký jsem kdy viděl. Dívali jsme se na to čtyři kluci a všichni jsme byli podělaní až za ušima, tulili se k sobě a klepali se strachy. Problém ovšem je, že to tak nějak funguje v první půlce, ale ta druhá už je spíš jen taková podivná pátračka, která vás udržuje v napětí jen díky doznívání atmosféry z první půlky. Vřele doporučuju originální znění se slovenskýma titulkama. "Prečo sedíš na mojej stoličke"?!?!(3.7.2007)

U mňa zatiaľ neprekonaný horor. Totálna atmosféra nekončí pri obyčajnom "bu!", ale ešte to "bu!" do diváka riadnu chvíľu hustia. Príbeh je skvelý a mne vôbec nevadilo mierne striedanie žánrov a koniec je priam s ríše snov. Na druhý krát som sa ho nemohol ani dočkať. Za zmienku stoja ešte aj depkoidné úvodné titulky. Tvorcovia sa naozaj vyhrali s každou maličkosťou. BRAVO.(9.6.2005)

když po operaci očí dříve slepé dívce Mun sundají obvazy, zjišťuje, že svět je vážně nádherný. konečně vidí. jenže, patří vše co vidí do normálního světa? proč cítí bolest, kterou jiní necítí? co musí udělat, aby byla obyčejný člověk? musí být silná a přestat se bát! ... při zjeveních mi běhal mráz po zádech. napětí plynulo z toho CO UVIDÍ. ale jinak, při srovnání se šestým smyslem u mě oko nemá šanci. je to tak divně poskládaný, kromě občasnýho leknutí to na mě nijak zvlášť nepůsobilo.(1.5.2006)

Škoda podivného přerodu mezi atmosferickou pomalou většinou filmu a akčnějším a zefektovanějším závěrem. Tematizování smyslů je perfektní a některé obrazy jsou doslova pastvou pro oči, hihi. ♥(27.7.2012)

Napínavý mrazivý horůrek, který je hodně podobný Šestému smyslu. Nejdříve vás Oko potěší zajímavým příběhem a kvalitní hudbou a přes první "bu, bu, bu" se dostanete k několika skutečně mrazivým scénám. Hlavní představitelka je sympatická a svoji roli zvládá na výtečnou. V druhé polovině filmu úroveň Oka bohužel klesá. Než se prokoukáte k závěrečnému rozuzlení, strašidelné výjevy už začínají mírně nudit. Potom přijde vysvětlující a nezajímavý (i když logický) závěr číslo jedna a zbytečně efektní a příliš nelogický závěr číslo dvě. Avšak neváhejte, v první polovině filmu vás čekají skutečně mrazivé okamžiky. Nejpůsobivější scénou (neplést s hrůzostrašnou) je nepochybně "Zrcadlo".(19.5.2003)

• - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)