Modrý Pacifik

USA, (1996–2000), 76 h 1 min (Minutáž: 43–46 min)

Tvůrci:

Bill Nuss

Jim Davidson, Paula Trickey, Darlene Vogel, Marcos A. Ferraez, Rick Rossovich, Shanna Moakler, Mario Lopez, Michael Peña, Shannon Tweed, Jay Giannone (více)

Série(5) / Epizody(101)

V americkém krimi seriálu Modrý Pacifik se představí členové policejního týmu, každodenně patrolujícího na kolech prosluněnými ulicemi a plážemi Santy Moniky. V prvním díle potkáme ambiciózní policistku Chris Kellyovou, která je společně s ostatními kolegy na hlídce a snaží se dopadnout brutálního lupiče, který na plážích přepadá lidi v autech. V hlavních rolích hrají Jim Davidson, Paula Trickey, Darlene Vogel a Shanna Moakler. (CBS)

Mr.Floyd odpad!

Pripečený a neskutočne absurdný seriál o cyklopolicajtoch, ktorý namiesto behania po pláži a chytania kapsárov riešia kriminálne prípady týkajúce sa vrážd, únosov či obchodov so zbraňami a drogami. S "ostrovtipom" a "prehľadom" na všetko prídu včas a spôsobom, ktorý by im závidel aj agent CIA. Keď som bol malý, obdivoval som bicykle, ale teraz keď bicykel s predným odpružení nie je nič výnimočné, nemám dôvod zabíjať pri ňom čas. ()

Xpojntman

Ale ale to je jako se joukat na Rychle a zběsile a kritizovat je za fyzikalní zákony. Je to snad National Geografic? No tady na to koukate kvůli čemu, kvůli sexy kočkám....v plavkách, uniformách nebo bez nich. Rozhodně to není Shakespeare nebo Bergman ( I když Jaimy tam mohla klidně mohla hrát). Tak se trochu povzneste. ()

YoZo8

Seriál, ktorý má k najlepším akčným seriálom poriadne ďaleko no na pohodové poobedie ku káve sa akurát hodí. Človek nemusí dávať tak pozor, lebo hlavná myšlienka mu aj tak neujde. Slabá dávka akcie, slabý humor aj keď sem tam sa zasmejeme na paranormálnych trikoch na bicykli ale to je asi tak všetko. Trošku mi to pripomína Baywatch, ale tam sa aspoň bolo na čo pozerať. ()

Mertax

Mě vždycky fascinovalo, jak na těch kolech dohonili i auto... A to mi vlastně připomíná, že bych si měla koupit nový kolo, nějaký fešný a nablejskaný. S tím stávajícím nepředhoním ani starou 120../// Seriál, z nějž jsem viděla docela dost dílů, ale jen proto, že běžel po Hvězdné bráně - a já se nechtěla odvalit z gauče. ()

Real Tom Hardy

Baywatch na bicykloch a bez Pamely Anderson. Silne a dlho sa zamýšľam, prečo nad týmto seriálom už od počiatku hromží čierne sfarbenie, 28% a čestný titul 298. najhoršieho seriálu. Je ale pravda, že sme na ČSFD a tu by človeka po správnosti nemalo prekvapiť už vôbec nič. Borci tu mávajú poväčšine napozeraných až príliš málo sračiek. Aj napriek tomu ale dokážem tomuto prípadu pochopiť a vychádza mi z toho niekoľko teórií – policajti na bicykloch proste nie sú dosť frajerskí a/alebo seriál robený so snahou, aby každá scéna vyzerala cool, proste nie je cool (a slovo cool tiež nie je cool). Štýl nad obsahom, pekne vyzerajúce scény, no nič nehovoriace. --- Niekoľko ďalších vecí: #1 Ak nerátam Pokémona a Digimona, je to práve Modrý Pacifik, ktorý stál na čele toho úplne prvého, čo som na televíznej obrazovke videl, samozrejme, v rámci medzí mojej pamäte, až po ňom som začal v 4-5 rokoch závisláčiť na rozprávkach Jetixu x) --- #2 Určite nemusím dávať do pozornosti, že sa v posledných rokoch produkujú počiny s 80s nostalgiou ako na bežiacom páse. Keď sa o niekoľko rokov z tejto fázy dostaneme a nostalgický cyklus sa namieri plnou parou na 90. roky, stojím si za tým, že počas poctivej rešerše poctivými tvorcami bude inšpiráciou nielen vyššie spomínaný Baywatch či Friends, ale aj (a právom) Pacific Blue. A hoci je tiež pravda, že deväťdesiatky po vizuálnej a estetickej stránke neboli tak dištinktívne ako dekáda predtým, sledovanie tohto seriálu mi názor trochu poopravilo a niektoré elementy a prvky sú zachytiteľné minimálne v rovine vnímania, ich artikulovanie do slov zatiaľ nedokážem. --- #3 Spomenúť treba ešte jeden veľký klad – tvorcovia tu až prekvapivo dobre utilizujú lokácie a prostredia, a to nielen v hlavných scénach, interiéry sú tiež dobre využívané. Komentáre, že kamera je na smiech, sú absolútne mimo misu. Ale hej, scenár je vážne beznádejne v pi**, neexistujúci. --- PS: Na konci každej epizódy je tento statický záber (pochádzajúci zo scény pilotnej epizódy) (x) a presne ten sme sa ako malí bastardi snažili "vytvoriť" tak, že si ležal na zemi vedľa obrubníka a kamoško sa na bicykli snažil preskočiť tvoju hlavu.... 20 rokov dozadu... A vyzeralo to z tvojho pohľadu plus-mínus rovnako x) (s/o... †2018 Burgo <3 x) (x) ()

• Po prvej sérii nastala zmena bicyklov, každý z nich stál zhruba $5,000, čo je dnes s prihliadnutím na infláciu takmer $9,000. (Real Tom Hardy)
  • Seriál mal údajne veľký vplyv na to, aké uniformy následne nosievali policajti na bicykloch po celom svete. (Real Tom Hardy)
  • Rovnako ako dej seriálu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles, predovšetkým v Santa Monica a Venice. (Real Tom Hardy)