Troja

Troy

Trója

Akční / Dobrodružný / Válečný

USA / Malta / Velká Británie, 2004, 157 min (Director's cut: 201 min)

Komerční zpracování jedné bitvičky v dávných dobách se povedlo. Povedlo se digitální vyloďování řeckých válečníků . Eric Bana v roli Hektora je král klaďasů . Pitt sice zde není v nej herecké kondici,ale svou úlohu plní dobře.Kdo je mě silně odporný je Orlando Bloom i když to možná je ta postava co ztvárnil teď vážně nevím.Vrchol filmu jednoznačně fight Achilles /Hektor. Jelikož na podobný druh filmu chodím s cílem :solidní zábava , nějakej ten fight, . Odcházím povětšinou plně uspokojen.(7.6.2006)

Filmová veľkostrata! Oku a uchu lahodiace, no mozog, city a ostatné očakávané aspekty ostávajú chladné. V kine pridáte o hviezdičku navyše, no inak film ostáva len pri zbytočne predĺženej zábave, ktorá vďaka svojmu času začne nudiť. Finálna bitka bola nezmyselne zrežírovaná a dialógy tiež nestáli za nič. 65%.(26.4.2007)

Asi takhle: netěšil jsem se vůbec a teď jsem nepokrytě nadšený. Osobně mám radši jiný druh umění, než je to oslavované antické, takže pouhá inspirace velkým dílem mi nevadila. Jediné, co by se dalo vytknout, byla ta věc, že se o bozích ve filmu stále jen mluvilo (a proč tedy, když tam větší úlohu neměli?) a Bluma, jehož "plakátový" herecký výkon jsem však čekal. A dál...už je to všechno jen dobré. Herci, režie (dokonce jsem našel i pár dobrých nápadů!!! :-), kamera, výprava a dokonce ani ta zatracovaná hudba mi nepřišla nijak strašná. A vražedná stopáž utekla jako voda!!! SLUNCE ZÁŘILO, KDYŽ TĚ TVÁ ŽENA OPUSTILA!(16.9.2004)

Jestli budou někdy vyprávět můj příběh, ať řeknou, že jsem kráčel s obry. Muži se rodí a umírají jako podzimní listí, ale tyhle jména nikdy nezemřou. Ať řeknou, že jsem žil v době Hectora, krotitele koní. Ať řeknou, že jsem žil v době Achilla...... Rozhodne podarený historický film. Veľkolepá výprava, správne heroické bitky, naozaj charizmatickí hrdinovia, trefný a bohatý hviezdny casting (až na Diane Kruger, od ktorej je krajšia hociktorá iná žena v tom filme). Ja som bol spokojný a bavilo ma to.(15.9.2011)

Limonádová prehliadka hviezd a efektných súbojov. Herci slušní, výprava pekná. Súboj Achillesa s Hectorom možno najlepší, aký som v rámci žánru videl. I keď s tým žánrom je to diskutabilné. Trója nedisponuje ani zlomkom kúzla filmov Williama Wylera a je len technicky brilantným popcornovým kalkulom. A to jej nemienim odpustiť.(13.5.2004)

• - Kvůli hlavní bitvě mezi Trojou a Spartou bylo potřeba vyrobit spoustu usekaných hlav, končetin a probodnutých hrudníků. Mezi použitými materiály byla např. pryskyřice, pěna, vosk, silikon, ale také kečup nebo vodní meloun. (HappySmile)

• - Sparta ležela ve skutečnosti ve vnitrozemí, nikoliv u moře, jak je tomu ve filmu. (Marrty3)

• - Bitva o Tróju trvala 10 let, a tak není možné, aby v závěru filmu běžela Hektorova (Eric Bana) manželka do úkrytu s nemluvnětem, které bylo možné spatřit již na začátku filmu. (Timak)