poster

Troja

 • USA

  Troy

 • Slovensko

  Trója

Akční / Dobrodružný / Válečný

USA / Malta / Velká Británie, 2004, 157 min (Director's cut: 201 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  **

  Prznění knihy v tak nehorázném měřítku, že ani davové scény, naprosto nelogická choreografie soubojů a ansábl hereckých hvězd to nezachrání. Wolfgang Petersen se tentokrát seknul opravdu pořádně.(12.3.2009)

 • EdaS
  ***

  Místy se to táhlo, akce spíš průměrná, herci taky zrovna nezáří, ale moc jsem se nenudil. Takže vlastně OK.(11.12.2010)

 • choze
  ***

  Absence bohů mi ani v nejmenším nevadí, scénář Davida Benioffa (příští zastávka - HRA O TRůNY) dobře črtá. zašmodrchává a graduje zápletku (kdy žena je jen záminkou k válce, nikoli jejím skutečným motorem, což by samozřejmě bylo absurdní), postavy a jejich vztahy, bitvy sázející na mnohost (vojáků, lodí...) jsou epické, ale mnohem zábavnější a zapamatovatelnější jsou souboje jeden na jednoho, hlavně Achilles vs Hector je choreograficky parádní a zároveň emotivní vrchol filmu. A herecké obsazení je vynikající, i ta bezkrevná dvojice Bloom a Kruger, jejichž postavami (a někteří i hereckými výkony) budete pohrdat, tam sedí. Jen by to nemuselo být tak rozvleklé.(21.11.2015)

 • Renton
  ****

  Scénář: David Benioff .. Spíš jen 70%. Chybí víc historie! Celkově se scénář a režie moc nepovedla.. Čekal jsem, že pochopím a uvidím Trojskou válku, ale takhle jsem zmateny ještě více:-). Je to prostě jen velký film s (většinou) výbornými hereckými výkony. Ale nudit se v kině nebudete..(21.5.2004)

 • Melies
  ***

  6 / 10 Vykalkulované ako sa na poriadny stomiliónový veľkofilm patrí, jednoducho stráviteľné aj pre radového divák a plné Dionýzovsky dokonalých postáv. Tu by mohol môj komentár skončiť, no bol by to opis pomerne nepresný a obecný - pretože Trója nie je vyslovene zlý film. Je len ďalším z mnohých, ďalší, ktorý bezpodmienečne zapadne do zabudnutia. Dovtedy si však svoju dávku pozornosti určite zaslúži, minimálne kvôli slušným bojovým scénam a kostýmom - to však patrí k povinnej výbave a na štyri * to film určite nevytiahne. Škoda, ale ďalší Barry Lyndon či Gangs of New York sa jednoducho nekoná...(16.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace