Geniální film, čisté umění hnusu, odporu, krutosti a lidského úpadku. Pokud bylo Pasoliniho cílem šokovat, myslím, že jen pohled na komentáře tady na CSFD jasně dokazuje, že se mu jeho záměr povedl na 120%. Už jen kvůli své pověsti stojí za shlédnutí.(11.4.2005)

Nic není tak nakažlivé jako zlo.(12.2.2006)

• Tosim

Sadeho kniha, z níž film vychází, není žádným varováním. Je dílem člověka, který psal neškodné porno :))) a na druhé straně i nemorální a zrůdné neuvěřitelnosti, čistě jen pro potěšení své a dalších grázlů tohoto zaměření. Když se člověku zašije do těla krysa, která se má pak prokousat ven, není to vize, myšlenka ani memento, ale jen a jen to jediné - odpad.(17.4.2003)

• Dan9K

Tak především je to první a poslední film Piera Paola Pasoliniho, který nevypadá, jako bych ho natočil já. Zápletka Sala měla v mých očích potenciál stát se dokonale ujetým psychothrillerem, což se nezdařilo. Psychika obětí byla až trestuhodně opomíjena. Možná chtěl režisér docílit větší zodosobněnosti, což sice asi chápu proč, ale mě to pak nechává lhostejným. Film nás téměř vůbec nezavede k rozhovorům mezi mladé nešťastníky a pro diváka se tak stávají jen politováníhodnými troskami, ke kterým necítíme žádné pouto, leda tak založené na jejich vzhledu. Co se týče oněch proklamovaných nechutností, celkem na mě zafungovala scéna s jezením exkrementu, kdy jsem si říkal, že ten chleba s medem, co zrovna jím, nebyl nejlepší nápad. Závěr s umělými penisy byl ale o ničem. Když už chtěl Pier šokovat, mohl zajít do větších detailů a dávkovat s pořádnou kadencí. Takhle zůstává na půli cesty, neotrlé odradí a ty úchylné neuspokojí. Celkově je to jistě zajímavý snímek, zároveň je to první Pasoliniho film, ve kterém můžu bez ostychu pochválit herecké výkony, zejména Alda Vallettiho v roli prezidenta. Nicméně zvěsti o perverznostech nakonec předčily skutečnost, což se ale ostatně dalo trochu čekat.(11.11.2007)

• Faye

Přestože jsem toto dílo nedokázala vidět celé. Rada bych ho zhodnotila. Mohu zodpovědně prohlásit, že nic odpornějšího jsem nikdy předtím neviděla a pevně doufám v to, že ani neuvidím. Mrzí mě, že autora této nechutnosti nezabili předtím, než něco takového vytvořil.(19.3.2005)