S Billem na rybách

Bait Shop

Komedie

USA, 2008, 85 min

C.B. Harding

James Greer (původní scénář), Jonathan Bernstein (původní scénář)

Jamie Barber

Komédia určená hlavne pre ľudí, ktorí radi stoja dlhé hodiny po kolená vo vode s udicou v ruke. Priznávam, že o rybách toho moc neviem, a donedávna som si dokonca ešte myslel, že každá ryba má 12 prstov, lebo presne toľko ich je v balení, keď si ich vyprážam. V každom prípade na túto komédiu sa mi pozeralo ľahko a je to dobrý oddychový kúsok. Looser, ktorého nerešpektuje ani vlastný syn sa musí rozhýbať, ukázať svetu, že nie je úplný mamrd a zachrániť svoj rybársky obchod za podpory jemu podobných zúfalcov. Za túto komédiu dvíham hore tri prsty (vlastné, nie rybie).(23.10.2009)

Máme otce, proti němu hvězda světa a pointa ? Za peníze si přátele nekoupíte, sice je to do značné míry mravokárné, ale sešla se tam partička docela příjemných cvoků s povedenými činy. Třeba přeřezaná hadička od motoru s namontovanou roznětkou :-)(21.10.2009)

• Olík

Stane se vítězem v prestižní soutěže v lovu okounů „Elvis Presley“ rybaření, Bourák Johnson (Billy Ray Cyrus) nebo místní amatérský obchodníček s rybářskými potřebami Bill (Bill Engvall). Asi je Vám předem jasné jak to všechno dopadne – komedie je příliš předvídatelná (to však jsou z 90% všechny podobné filmy), ale herecké výkony jsou celkem příjemné (hlavně starej Montana mne mile překvapil) a celkově je ze všeho cítit takové milé, rybami nasáklé country aroma. Takže pokud hodnotím, jak hodnotím, tak to jsou rozhodně lepší dvě hvězdičky.(30.11.2010)

Další nenáročná komedie, která spíše potěší, protože je založena na normálním, a nikoliv fekálním humoru. Bill miluje rybolov. Pak taky svou ženu, syn mu tak nějak uniká, místo ryb ho zajímají spíš počítače. Uniká mu také jeho obchod s rybářským náčiním - a najednou dluží na úrocích a dluzích 15 tisíc dolarů. Před krachem ho může zachránit jedině výhra v každoroční celostátní rybářské soutěži. Jenže v ní se daří už několik let jinému šampionovi, Bourákovi. A Bill, co si budeme povídat, je prostě looser. Film zachovává klasický půdorys tohoto komediálního žánru, který mimochodem bývá těžké dodržet, nakolik vypadá jednoduše. Lůzr je sice sympaťák, ale musí si projít mnoha poníženími, aby v závěru naprosto nečekaně triumfoval. Přestože syn se spřáhne s jeho nepřítelem, když Bourák taky dá na nové technologie. Je tu pár vtipných scén, některé dobré hlášky, člověk se pobaví, odreaguje, a navíc tak nějak vkusně. I takové filmy jsou potřeba.(10.4.2012)

Pěkná komedie, mělo to hezký děj, byly tam dobré hlášky. V městečku žije chlap, moc se mu nevede, dluží bance 15 tisíc. Kluk žije ve světě moderních technologií, rybařit nechce. Ve mestečku se koná velká rybářská soutěž a mistr souteže Bourák chce postavit v městečku druhý velký obchod. Vlastní syn jde za Bourákem, protože používá taky moderní technologie. Loosera však nečekaně podpoří žena a personál. Soutěž vyhrává Bourák, ale i přes problémy se na něho looser dotahuje - a nakonec dojde k nečekanému obratu.69 %(9.10.2009)