poster

Tatínkova sláva

 • francouzský

  La gloire de mon père

 • slovenský

  Oteckova sláva

 • slovenský

  Sláva môjho otca

 • anglický

  My Father's Glory

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie, 1990, 105 min

 • Snorlax
  *****

  Krásný svět dětskýma očima, každý okamžik se stává dobrodružstvím, z každého kouta voní romantika, sny se mísí s realitou. Robert uměl natočit klukovský film, který rozhodně nebyl určen jen klukům.(12.11.2011)

 • DaViD´82
  ****

  Provence, která se stala inspirací pro Pagnolovu tvorbu ve filmu o dětství na základě první části Pagnolových slavných memoárů. Základy jeho tvorby jsou tu jasně k rozeznání a navíc se to celé nese v sympatickém duchu nezkaženého bezstarostného dětského pohledu na svět, čímž to nejednou připomene Mikulášovy patálie (i konkrétními detaily); dokonce tak moc až jsem si říkal, jestli se Goscinny u Pagnola přímo neinspiroval.(27.5.2012)

 • Kimon
  ****

  Roztomilý, úsměvný příběh malého chlapce ve vzpomínkách pojatých ve filmu formou nezvykle zajímavého humorného vyprávění. Zážitky malého předškoláka se snoubí s poznáváním narození svého mladšího bratříčka (rozpínání pupíků) a následně v odrostlejším věku objevování velkého dobrodružství o prázdninách s rodiči ve skalnaté oblasti Provence. Lov motýlů, cikád, tatínkův lovecký úspěch a tatínkova střelba na kadibudku má na chlapce takový vliv, že když nastává doba odjezdu, volí před návratem domů raději poustevnický život hluboko v horách. :-) Příjemné pokoukání pro děti i vyspělé dospělé.(28.12.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Příjemné nostalgické vyprávění, které se určitě více vyjímá na listech papíru než na filmovém pásu. Přesto příjemná, pohodová podívaná.(7.5.2013)

 • Enšpígl
  ****

  Já bych se do toho domu z fleku přestěhoval. Nádhernější prostředí pro život jsem snad ještě neviděl. Sice nevím, zda by mě ty hovna na chodnicích, pravidelné dávky čerstvýho smogu a odpadky přetékající z kontejnerů nechyběli, ale risknul bych to. Nádherně a realisticky vyprávěný příběh z pohledu malého kluka ve kterým jsme ušetřeni, do extremu vyšroubovaných dramat, rádoby uměle vytvořených komických situacích, všechno plyne příjemně a přirozeně jako kdysi moje prázdniny v jižních Čechách.(4.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace