Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Pomalý francouzský venkov, hlavní hrdinové - studovaní a moudří pánové v nejlepších letech, jako kontrast k nim prostí venkované, co mají v hlavách jen to, s čím se narodili. Oba hrdinové létají v oblacích, přitom se fyzicky pohybují ve velmi omezených až stísněných prostorech, jak nádherný obraz doby vzniku filmu. Vlídný a laskavý humor, moudrost servírovaná mezi řádky, zkrátka skvost české normalizační tvorby.(22.6.2011)

Nezapomenutelný seriál, který (opět) ukazuje, jaké osobnosti jsme měli mezi herci v 60. a 70. letech. Tady se jmenovitě jedná o pány Horníčka a Sováka a domnívám se, že v dnešní době by takový seriál u nás nikdy vzniknout nemohl, protože na to nemáme zkrátka dost dobré herce (při vší úctě k nim).(5.4.2003)

Skvostné zpracování od Dietla, brilantní herectví Sováka s Horníčkem podporovanými skvělými výkony ostatních herců. Patří do základní sestavy, každého filmového archivu.(19.1.2013)

Jasně jeden z nejlepších seriálů. Mistři improvizace Sovák a Horníček stvořili nezapomenutelné dílo.(31.1.2003)

Tihle dva geniální vynálezci, pěstitelé stavitelé a buhvíco ještě... koncert pánů Horníčka a Sováka Bravo(15.10.2007)

• - K sedmému dílu chybělo 7 minut. Během hodiny je Horníček dopsal a dotočili je. (Elisebah)

• - Manželka pana Sováka uvedla, že paní Balážová, náměstkyně Československé televize, vydala příkaz zničit všechny kopie seriálu. Jedinou kopii zachránil pan Čálek. (sator)

• - Miroslav Horníček vzpomínal, že námět na seriál v České televizi nechtěli. Čirou náhodou však potkal v restauraci šéfa kulturního oddělení ÚV KSČ, kterému se svěřil aniž tušil, o koho jde. Miroslav Muller poté Horníčkovi s prosazením seriálu pomohl. Šlo však zřejmě o výjimečnou záležitost, protože jmenovaný byl znám jako "hrobník české kultury". (sator)