• ork
  ****

  For ME 81%(24.1.2008)

 • Aky
  *****

  Nádhera a pohlazení po duši. Málokdy se to stane, ale zde čeští herci a režisér výrazně překročili a převýšili francouzskou literární předlohu. Po shlédnutí tohoto seriálu, se už knížka číst nedá.(17.10.2005)

 • salahadin
  ****

  Kdyby mohl každý takhle prožít důchod, nestály by fronty důchodců před lékárnami, nenadávali by na poplatky za položku na receptu a neremcali proti 30 Kč u lékaře. Proč? Protože by žádnýho felčara nepotřebovali. Nádhernej seriál se scénářem, za který by se měla udělit Nobelovka, protože nemá obdoby. A duo Horníček-Sovák vstoupilo do filmové Valhaly. Plné hodnocení nechám na důchodový věk, protože pak si budu seriál pouštět od rána do rána.(26.7.2010)

 • NinadeL
  ***

  Svět Bouvarda a Pécucheta nebyl nikdy mým oblíbeným, ačkoli několik momentek by se našlo. Například ta s melounem.(18.2.2009)

 • Šandík
  ****

  Herecký koncert pánů Horníčka a Sováka bohužel poněkud sráží velmi nedbalá a vpravdě televizní výprava. Písaři sice píší husím brkem, ovšem pohybují se v interiérech vybavených zhusta předměty, vyrobenými až na konci 19. či počátku 20. století. V jednom záběru se dokonce mihne jakýsi elektrický vypínač. Samozřejmě uznávám, že jsem v této věci asi postižený vlastní specializací, ale truhlářské výrobky či oděvy vyrobené na první pohled o sto let později než by bylo zdrávo mi potěšení ze sledování seriálu opravdu dost kazí a ze slunné Francie počátku 19. století mě neustále přenášejí spíše kamsi do Povltaví počátku století dvacátého. To samozřejmě také není špatné, ale v tom případě by jistě nebylo od věci, kdyby jej tvůrci do těchto míst a časových souřadnic přenesli vědomě... Celkový dojem: 80% Výprava 55% herectví 90% humor 120% ;o)(18.1.2016)

 • - Seriál se natáčel na nejproslulejší české filmové lokalitě - Trojanově mlýně. (Kulmon)

 • - Seriál vznikl podle knihy Gustava Flauberta. (Elisebah)

 • - V 7. díle pan Pecuchet (Miroslav Horníček) říká, že divadlo nikdy nehrál, přestože ve 3. díle můžeme slyšet, že jako student hrál ochotnické divadlo, byl zavěšen nad jevištěm a našeptával světci různá vnuknutí. (vevi14)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace