• sepp
  ****

  J.Sovak a M.Hornicek byli vyraznymi postaami nasi filmove historie a je dobre ze vznikl tento serial, ve kterem ukazuji sve herecke mistrovstvi. Nejvetsim plus tohoto serialu ovsem je absolutni absence jakychkoli bolsevickych idei.(7.9.2003)

 • igi B.
  *****

  Vskutku skvělý televizní seriál. Konverzační lahůdka s vypointovanými dialogy dvou mistrů jemného a inteligentního humoru. Jak to jen tenkrát bylo možné... (!?)(12.2.2006)

 • Orlau32
  *****

  Bude-li to někdy Tv opakovat, dívejte se ! Dobře se pobavíte !(18.8.2008)

 • mmmxzzz
  *****

  To je můj sen o důchodě.(24.5.2009)

 • Tosim
  *****

  Seriál Byli jednou dva písaři dává díky neepakovatelnému herectví Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka a scénáři Jaroslava Dietla vzniknout nadčasovému dílu, které se stalo jedním z nejlepších českých seriálů. J.D. se inspiroval knihou Gustave Flauberta Bouvard a Pécuchet a z knihy o dvou nudných chlapících, která je mimochodem taky nudná (odložil jsem ji po několika stránkách), udělal seriál s jemným humorem a ironickým nadhledem a skvěle vybroušenými dialogy, plnými slovních hříček. M.H. a J.S. hrají ve vzácně propojené symbióze a jejich charaktery jsou životné a plnokrevné. Můj nejoblíbenější seriál. BYLI JEDNOU DVA PÍSAŘI V MĚSTĚ PAŘÍŽI. UŽ JE TOMU DOBRÝCH STO TŘICET LET. JEDEN Z NICH SE JMENOVAL FRANTIŠEK DIVIŠ BARTOLOMĚJ BOUVARD, DRUHÝ CYRIL JUSTEN ROMAN PÉCUCHET. VEDLI ŽIVOT DOSTI POŠETILÝ A ZABÝVALI SE ÚVAHAMI NEPŘÍLIŠ ROZUMNÝMI. ALE KUPODIVU BYLI VE VŠEM SVÉM KONÁNÍ...ŠŤASTNI.(21.12.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace