• Aky
  *****

  Nádhera a pohlazení po duši. Málokdy se to stane, ale zde čeští herci a režisér výrazně překročili a převýšili francouzskou literární předlohu. Po shlédnutí tohoto seriálu, se už knížka číst nedá.(17.10.2005)

 • argenson
  *****

  Staromilský půvab ve své vrcholné formě.(18.6.2013)

 • fragre
  *****

  Chtěl bych být Bouvárdem či Péchuchetem!(30.7.2010)

 • gabin(a)
  *****

  To je tak pěkný, milý pohlazení na duši, nemám co dodat. Snad jen, že se vždycky ráda podívám znovu!(18.4.2011)

 • Tosim
  *****

  Seriál Byli jednou dva písaři dává díky neepakovatelnému herectví Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka a scénáři Jaroslava Dietla vzniknout nadčasovému dílu, které se stalo jedním z nejlepších českých seriálů. J.D. se inspiroval knihou Gustave Flauberta Bouvard a Pécuchet a z knihy o dvou nudných chlapících, která je mimochodem taky nudná (odložil jsem ji po několika stránkách), udělal seriál s jemným humorem a ironickým nadhledem a skvěle vybroušenými dialogy, plnými slovních hříček. M.H. a J.S. hrají ve vzácně propojené symbióze a jejich charaktery jsou životné a plnokrevné. Můj nejoblíbenější seriál. BYLI JEDNOU DVA PÍSAŘI V MĚSTĚ PAŘÍŽI. UŽ JE TOMU DOBRÝCH STO TŘICET LET. JEDEN Z NICH SE JMENOVAL FRANTIŠEK DIVIŠ BARTOLOMĚJ BOUVARD, DRUHÝ CYRIL JUSTEN ROMAN PÉCUCHET. VEDLI ŽIVOT DOSTI POŠETILÝ A ZABÝVALI SE ÚVAHAMI NEPŘÍLIŠ ROZUMNÝMI. ALE KUPODIVU BYLI VE VŠEM SVÉM KONÁNÍ...ŠŤASTNI.(21.12.2002)

 • - Miroslav Horníček vzpomínal, že námět na seriál v České televizi nechtěli. Čirou náhodou však potkal v restauraci šéfa kulturního oddělení ÚV KSČ, kterému se svěřil aniž tušil, o koho jde. Miroslav Muller poté Horníčkovi s prosazením seriálu pomohl. Šlo však zřejmě o výjimečnou záležitost, protože jmenovaný byl znám jako "hrobník české kultury". (sator)

 • - Horníčkův syn Jan, který trpěl epilepsií, se často chodil dívat na natáčení. Jednou po natáčení spadl do 15centimetrové louže, dostal záchvat a utopil se. Natáčení se na týden přerušilo, ale po týdnu se začalo znovu natáčet, aniž by to na Horníčkově výkonu to bylo znát. (Kulmon)

 • - Seriál vznikl podle knihy Gustava Flauberta. (Elisebah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace