• Tosim
  *****

  Seriál Byli jednou dva písaři dává díky neepakovatelnému herectví Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka a scénáři Jaroslava Dietla vzniknout nadčasovému dílu, které se stalo jedním z nejlepších českých seriálů. J.D. se inspiroval knihou Gustave Flauberta Bouvard a Pécuchet a z knihy o dvou nudných chlapících, která je mimochodem taky nudná (odložil jsem ji po několika stránkách), udělal seriál s jemným humorem a ironickým nadhledem a skvěle vybroušenými dialogy, plnými slovních hříček. M.H. a J.S. hrají ve vzácně propojené symbióze a jejich charaktery jsou životné a plnokrevné. Můj nejoblíbenější seriál. BYLI JEDNOU DVA PÍSAŘI V MĚSTĚ PAŘÍŽI. UŽ JE TOMU DOBRÝCH STO TŘICET LET. JEDEN Z NICH SE JMENOVAL FRANTIŠEK DIVIŠ BARTOLOMĚJ BOUVARD, DRUHÝ CYRIL JUSTEN ROMAN PÉCUCHET. VEDLI ŽIVOT DOSTI POŠETILÝ A ZABÝVALI SE ÚVAHAMI NEPŘÍLIŠ ROZUMNÝMI. ALE KUPODIVU BYLI VE VŠEM SVÉM KONÁNÍ...ŠŤASTNI.(21.12.2002)

 • Oskar
  *****

  "Pane Bouvarde, existují lidé, kteří tvrdí, že černá jako barva vůbec neexistuje. Že je to vlastně jen nejtemnější odstín bílé. A bílá že také neexistuje, protože je to jen nejsvětlejší odstín černé." "Takže my se vlastně jeden druhému zdáme." Jeden z vůbec nejlepších českých komediálních seriálů. Absurdní disputace dvou diletantských ´vědců´ jsou neodolatelné a s předlohou Gustava Flauberta naštěstí nemá seriál mnoho společného. Román je totiž jen taková mazlavá venkovská idyla á la Babička, ale tenhle seriál je tisíckrát lepší.(11.4.2003)

 • gogos
  *****

  Vzdy, kdyz se divate na tento serial, nebo dalsi podobne skvosty, typu Chalupari a pod... musite si priznat, ze zlate casy ceskych hercu, v cele s Hornikem, Kemrem, Sovakem ci Mensikem jsou jiz nenavratne pryc...(23.2.2006)

 • Carlossss
  *****

  Asi jedna z mála adaptací, která je lepší než knížka, podle níž je vytvořená. Opravdu se pánům Sovákovi a Horníčkovi povedlo vytvořit geniální a nezapomenutelné postavy. Jednou bych chtěl taky tak trávit podzim života.(22.9.2007)

 • Boss321
  *****

  Bezvadný seriál s geniální dvojicí Jiří Sovák - Miroslav Horníček. Za největší chybu považuji, jako valná většina publika, že seriál má pouze 10 dílů :((......(8.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace