• Gimli
  *****

  Brilantní herectví Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka v kombinaci s absurdními nápady jejich postav tvoří jeden z největších skvostů světové seriálové tvorby.(21.12.2002)

 • paascha
  *****

  Nezapomenutelné kreace velikánů českého herectví, navazující na řádění V+W. Souhlasím s Radyo, představit si jizvouna Zounara jak improvizuje třeba s takovým šklebanem Rychlým, to by byl dost horror:-))(5.10.2007)

 • Ej Hlemýžď
  *****

  Skvělé dílo nabité jemným osobitým humorem. Ex post zvláště vyznívá fakt, že během natáčení tragicky zemřel Horníčkův syn, což díky profesionální bravuře není na výkonech herců znát.(27.7.2003)

 • Frenegonda
  *****

  Tihle dva geniální vynálezci, pěstitelé stavitelé a buhvíco ještě... koncert pánů Horníčka a Sováka Bravo(15.10.2007)

 • Tosim
  *****

  Seriál Byli jednou dva písaři dává díky neepakovatelnému herectví Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka a scénáři Jaroslava Dietla vzniknout nadčasovému dílu, které se stalo jedním z nejlepších českých seriálů. J.D. se inspiroval knihou Gustave Flauberta Bouvard a Pécuchet a z knihy o dvou nudných chlapících, která je mimochodem taky nudná (odložil jsem ji po několika stránkách), udělal seriál s jemným humorem a ironickým nadhledem a skvěle vybroušenými dialogy, plnými slovních hříček. M.H. a J.S. hrají ve vzácně propojené symbióze a jejich charaktery jsou životné a plnokrevné. Můj nejoblíbenější seriál. BYLI JEDNOU DVA PÍSAŘI V MĚSTĚ PAŘÍŽI. UŽ JE TOMU DOBRÝCH STO TŘICET LET. JEDEN Z NICH SE JMENOVAL FRANTIŠEK DIVIŠ BARTOLOMĚJ BOUVARD, DRUHÝ CYRIL JUSTEN ROMAN PÉCUCHET. VEDLI ŽIVOT DOSTI POŠETILÝ A ZABÝVALI SE ÚVAHAMI NEPŘÍLIŠ ROZUMNÝMI. ALE KUPODIVU BYLI VE VŠEM SVÉM KONÁNÍ...ŠŤASTNI.(21.12.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace