Roseanne (TV seriál)

• slovenský

Roseanne

Komedie

USA, 1988, 221x22 min

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold, Michael O'Keefe, Danielle Harris, Estelle Parsons, Shelley Winters, Mara Hobel, Martin Mull, Brian Kerwin, Bruce Willis, Eric Dane, Bob Odenkirk, Alan Blumenfeld, Sandra Bernhard, Brad Garrett, Sarah Chalke, David Strickland, Danny Masterson, Patrika Darbo, Floyd 'Red Crow' Westerman, Sharon Stone, Duane Whitaker, Mark Blum, Robert Clohessy, Matt Roth, Eric Allan Kramer, Fred Dalton Thompson, Kathryn Joosten, Tiny Tim, Ahmed Ahmed, Hillary Tuck, Jodi Long, Glenn Quinn, Hugh M. Hefner, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Zoe Perry, Challen Cates, Bill Maher, Thomas Kopache, Bob Denver, Jack McGee, David Lascher, Genie Francis, Judith Hoag, Paul Feig, Fabio, Jeff Garlin, Jim Varney, Alley Mills, Christina Pickles, Lee Garlington, Marlo Thomas, Dot-Marie Jones, Don Keith Opper, Jerry Springer, Phil Leeds, Ann Wedgeworth, Blake Clark, Lorna Scott, Julianne Michelle, Tobey Maguire, Sara Rue, Tom Wright, Yvonne Zima, Luke Edwards, Stephen Root, Brice Beckham, Sarah Rose Karr, Tina Louise, Allan Kolman, William Sadler, David Mendenhall, Max Brooks, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Jenny Lewis, Sean O'Bryan, John McConnell, Tony Curtis, Jared Rushton, Isabel Sanford, Iqbal Theba, Gary Kasper, Peter Jason, Steve Jones, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, Moon Unit Zappa, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Pat Harrington Jr., Loretta Lynn, Amy Aquino, Rae'Ven Larrymore Kelly, Elizabeth Franz, Steve Susskind, Clara Bryant, Rob Camilletti, William Schallert, Debra Mooney, Arianna Huffington, Susan Krebs, Ashley Johnson, Michael Mantell, J.J. Johnston, Ruta Lee, J. Patrick McNamara, David Crosby, Cathy Ladman, Jenny Beck, Bob Einstein, Belita Moreno, Michael Fishman, Teresa Barnwell, Brad Bufanda, Jana Robbins, Kari Coleman, Brady Bluhm, Lisa Robins, Rondi Reed, Tom Virtue, David Wells, Rebecca Schull, DeeDee Rescher Ball, Evelina Fernández, Joel Polis, Vic Polizos, Amzie Strickland, Nancy Fish, Linda Porter, Joshua Beckett, Mo Gaffney, Judy Prescott, Angelina Fiordellisi, Carmen Filpi, Faith Minton, Dan Butler, Matt Nolan, Anthony Geary, Clint Ritchie, Eric Christmas, Mitzi McCall, Deborah Jolly, Florence Henderson, Carlease Burke, Tobias Anderson, Robert Harper, Sally Kirkland, Edie McClurg, Mark McAdam, Michael Bryan French, Michael Dempsey, Rayford Barnes, Shecky Greene, Patricia Gaul, Fred Asparagus, Ron Perkins, Guy Boyd, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Anne Gee Byrd, Terri Treas

Michael Borkow
  • Falcor

Ideální rodinka, že? Hlavně, že jim chutná.(27.10.2005)

• Djkoma

Velmi slabý sitcom, který chtěl těžit z obtloustlé Roseanne. V Americe možná populární osoba, ale pro Česko paní nikdo. John Goodman rozhodně potěší.(8.9.2007)

Stotridsať kilová, židovská komička Roseanne Barr Cherrie mi je vcelku sympatická osoba. Nie tým ako vyzerá. Ani to ironické sebavedomé vystupovanie mi moc nesedí. No a keď počujem tej jej hurónsky smiech, praskajú mi ušné bubienky. Ale páči sa akým spôsobom uchopila tento svoj seriál. Rieši v ňom témy, ktorým sa dovtedy tvorcovia sitkomov vyhýbali. "Roseanne" sa nebojí ukázať na problémy, ktoré sú každodennou súčasťou bežnej americkej rodiny. Seriál sa natáčal počas rokov 1988 až 1997 a získal viacero ocenení. Veľkým plusom je aj účasť Johna Goodmana na tomto projekte. Stvárnil jej životného druha, manžela, hlavu rodiny. Bohovsky im to spolu ladilo. ***(16.4.2013)

• 2Pac

Ano mozno sa to snazi vykreslit skutocnych tucnych amikov v ich plnej "krase" s ich obycajnymi problemami,ale povedzme si to na rovinu...koho to zaujima???Ubohy satiricky kvazi humor to iba zhorsuje.Ono by sa to dalo pozerat ako studia zivota keby to nebola akoze komedia a malo to minimalne o 500 casti menej.(dopisane:davam o * dole, preto, ze odisuel Goodman)(18.3.2004)

Sitcomy nemůžeme brát jako hlubokomyslná díla. Vždyť tím také nejsou. Mají nás pobavit. Roseanne tento účel bezezbytku plní, i když některé díly byly spíše špatné. Zřejmě to vidím jinak než ostatní. Jenže to mi nevadí, klidně půjdu hlavou proti zdi.(3.10.2008)

• - V deviatej epizóde prvej série sa spomína "meter snehu vo Fargu v Severnej Dakote". Fargo (1996) je tiež jeden z filmov bratov Coenovcov, s ktorými John Goodman (Dan Conner) často spolupracoval. (Macejko)

• - V pilotním dílu hraje postavu malého D.J.e Sal Barone, hned v další epizodě byl ale nahrazen Michaelem Fishmanem, který již v seriálu zůstal a odehrál všech zbývajících 220 epizod. (DareDeer)

• - Shelley Winters, která v seriálu hraje matku Estelle Parsons, je ve skutečnosti jen o 7 let starší. (slatkac)