Roseanne (TV seriál)

• slovenský

Roseanne

Komedie

USA, 1988, 221x22 min

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold, Michael O'Keefe, Danielle Harris, Estelle Parsons, Shelley Winters, Mara Hobel, Martin Mull, Brian Kerwin, Bruce Willis, Eric Dane, Bob Odenkirk, Alan Blumenfeld, Sandra Bernhard, Brad Garrett, Sarah Chalke, David Strickland, Danny Masterson, Patrika Darbo, Floyd 'Red Crow' Westerman, Sharon Stone, Duane Whitaker, Mark Blum, Robert Clohessy, Matt Roth, Eric Allan Kramer, Fred Dalton Thompson, Kathryn Joosten, Tiny Tim, Ahmed Ahmed, Hillary Tuck, Jodi Long, Glenn Quinn, Hugh M. Hefner, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Zoe Perry, Challen Cates, Bill Maher, Thomas Kopache, Bob Denver, Jack McGee, David Lascher, Genie Francis, Judith Hoag, Paul Feig, Fabio, Jeff Garlin, Jim Varney, Alley Mills, Christina Pickles, Lee Garlington, Marlo Thomas, Dot Jones, Don Keith Opper, Jerry Springer, Phil Leeds, Ann Wedgeworth, Blake Clark, Lorna Scott, Julianne Michelle, Tobey Maguire, Sara Rue, Tom Wright, Yvonne Zima, Luke Edwards, Stephen Root, Brice Beckham, Sarah Rose Karr, Tina Louise, Allan Kolman, William Sadler, David Mendenhall, Max Brooks, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Jenny Lewis, Sean O'Bryan, John McConnell, Tony Curtis, Jared Rushton, Isabel Sanford, Iqbal Theba, Gary Kasper, Peter Jason, Steve Jones, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, Moon Unit Zappa, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Pat Harrington Jr., Loretta Lynn, Amy Aquino, Rae'Ven Larrymore Kelly, Elizabeth Franz, Steve Susskind, Clara Bryant, Rob Camilletti, William Schallert, Debra Mooney, Arianna Huffington, Susan Krebs, Ashley Johnson, Michael Mantell, J.J. Johnston, Ruta Lee, J. Patrick McNamara, David Crosby, Cathy Ladman, Jenny Beck, Bob Einstein, Belita Moreno, Michael Fishman, Teresa Barnwell, Brad Bufanda, Jana Robbins, Kari Coleman, Brady Bluhm, Lisa Robins, Rondi Reed, Tom Virtue, David Wells, Rebecca Schull, Dee Dee Rescher, Evelina Fernández, Joel Polis, Vic Polizos, Amzie Strickland, Nancy Fish, Linda Porter, Joshua Beckett, Mo Gaffney, Judy Prescott, Angelina Fiordellisi, Carmen Filpi, Faith Minton, Dan Butler, Matt Nolan, Anthony Geary, Clint Ritchie, Eric Christmas, Mitzi McCall, Deborah Jolly, Florence Henderson, Carlease Burke, Tobias Anderson, Robert Harper, Sally Kirkland, Edie McClurg, Mark McAdam, Michael Bryan French, Michael Dempsey, Rayford Barnes, Shecky Greene, Patricia Gaul, Fred Asparagus, Ron Perkins, Guy Boyd

Michael Borkow

Možná má "Ženatý se závazky" břidčí humor, ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že tenhle seriál hodnotíte hůř jen proto, že hlavní hrdinka je obézní. to je ovšem trochu sexistické, pánové.(5.10.2004)

• Fiftis

Keď som tento seriál pozerával v televízií počas školských čias na základnej škole niekedy v deväťdesiatych rokoch, seriál ma vcelku bavil. Dnes by som sa mu asi nezasmial, humor je už iný a takéto rodinné komediálne seriály, kde sa všetko odohráva v izbe s jedným gaučom už nefrčia. Navyše Roseanne bola poriadna bacuľka, ako aj všetci okolo nej a nebol na ňu vždy pekný pohľad, čo bolo ďalším mínusom. V takých Priateľoch boli aspoň kočky a to nehovorím o seriáli Baywatch. Takže by som to asi uzavrel, že tento seriál bol vhodný najviac asi pre seniorov a v dnešnej dobre už nezaujme asi žiadnu vekovú kategóriu.(16.2.2015)

Jeden zo sitcomov, ktoré som ako malý miloval a nehorázne sa tešil na ďalšie diely.(27.12.2009)

Kultový sitcom, v ktorom na prekvapenie nieje najväčším triumfom titulná postava, ale jej manžel v podaní Johna Goodmana.(14.3.2011)

• hippyman

další stupidní americkej šitcom... tentokrát s půltunovou rodinkou v hlavní roli... 10%.(9.3.2008)

• - Postava Dana Connera ztvárněná Johnem Goodmanem se v roce 2004 umístila na 13. místě v žebříčku časopisu TV Guide "50 Greatest TV Dads of All Time". (slatkac)

• - Populární herec George Clooney se objevil v první sérii seriálu, a to jako šéf Roseanne (Roseanne Conner). (slatkac)

• - Ide o prvý seriál, ktorý otvorene podporil práva homosexuálnych párov. Taktiež v ňom môžeme vidieť prvý lesbický bozk na televíznej obrazovke. (Raccoon.city)