Robocop

Kanada, 1994, 16 h 7 min (Minutáž: 42–85 min)

Předloha:

John Arcudi (komiks)

Richard Eden, Yvette Nipar, Blu Mankuma, Andrea Roth, Sarah Campbell, Cliff De Young, John Rubinstein, Ron Lea, Roger E. Mosley, Gwynyth Walsh (více)

Epizody(22)

Televízny seriál, vychádzajúci z pôvodného filmu RoboCop (1987). Jeho hlavným hrdinom je policajný dôstojník Alex J. Murphy, ktorý sa po smrteľnom zranení vracia do služby ako kyborg. Robocop je vždy pripravený bojovať proti zločinu, no jeho najväčším trápením sa stávajú jeho vlastné spomienky na časy, keď bol ešte človekom.
Seriál je primárne určený pre mladú generáciu a z tohto dôvodu neobsahuje násilné scény, ktoré sú prirodzenou súčasťou filmového spracovania. V dobe svojho uvedenia nebol úspešný, a preto sa z neho nakrútila iba jedna séria v rozsahu 22 epizód. (Incantator)

Gemini

Zdrcující pokus vyždímat z legendy osmdesátých let nějaký ten dolar na příjmech z reklamy, jde přece jen o TV seriál, že? ()

Incantator

Tento seriál isto nikto nezaradí medzi vrcholy svetovej seriálovej tvorby a označenie "komédia" je v rámci jeho žánrového zaradenia celkom príhodné, no až taká katastrofa to zasa nebola. Áno, má to ďaleko od filmovej verzie, no na jeho obranu treba dodať, že samotní tvorcovia ho mienili ako seriál vhodný aj pre mladšiu generáciu. Tým síce nevybrali práve najchytrejšie, avšak ak to berieme, že ich zámerom bolo spopularizovať Robocopa ako milého hrdinu pre menšie generácie, tak je to viac-menej odpustiteľné. Niektoré epizódy skutočne za veľa nestáli (na ich dej sa už po niekoľkých dňoch rozpomína iba ťažko), no úvodný film a niektoré časti, v ktorých sa Robocop musel vyrovnávať s faktom, že dennodenne vidí svoju manželku a syna, no nemôže im povedať pravdu, istý citový náboj mali. Kto sa s Robocopom zoznamuje prvýkrát, odporúčam mu filmovú verziu (uvidíme, ako bude vyzerať remake), no mladším, nenáročným divákom môže aj táto seriálová verzia spríjemniť daždivé popoludnia. S ohľadom na uvedené poľahčujúce okolnosti udeľujem dve hviezdičky. Zhliadnuté v TV [AXN SCI-FI] [český dabing] [22/22 epizód] (31.7.2012) ()

Šindy

Jako menší jsem na to koukal a přišlo mi to fajn, ale když bych měl hodnotit teď? Radši ani nechci. Jako skalního obdivovatele prvního RoboCopa mě tohle děsí. Jelikož je to seriál, který se vysílal v odpoledních hodinách, tak nelze čekat to, co je s RoboCopem nerozdělitelně spojené. Brutalita, násilí a ani černý humor tu není. O "úspěchu" seriálu svědčí i to, že byla vyrobena pouze jedna série. S filmy to porovnávat nejde. Nicméně jednu hvězdičku za oblek a Berettu dám. ()

kenkaku odpad!

Seriál Robocop je klasický příklad nekrofílie. Mrtvolu kterou z legendy "RoboCop" udělal film "Robocop 3" zde brutálně znásilňují do poslední kapky.... Opravdu udělat z RoboCopa seriál pro malé děti je myšlenka na úrovni "pojďme natočit seriál o Adolfu Hitlerovi v produkci Walt Disney". ()

wosho

Asi mám štěstí na seriály, ale většina z ních jsou průměrné kousky. Nebo je to smůla?? Ale to je jedno. Pro milovníky tohodle nekompromisního poldy je spíše seriál sklamání-žádná brutalita, či tvrdá satira jak v prvním filmovém dílu. Ale jako normální seriál s akcí bez brutality z poloviny 90let to ujde. Prostě spotřební zboží pro normální masy diváků. ()

• Úvodná epizóda seriálu vznikla z prvej verzie scenára filmu RoboCop 2 (1990), ktorý napísali Edward Neumeier a Michael Miner. (m.a.t.o.)