• Lynn

Harrison Ford stárne a je to vidět, (ne)herectví Joshe Hartnetta vedle takové herecké hvězdy přesto docela vynikne (myšleno v negativním slova smyslu). Na komedii je tu málo vydařených vtipů, většina "cool" hlášek po sobě spíš zanechá pachuť trapnosti, na krimi je tu příliš průhledná zápletka, na akční film minimum akce. Vidět jednou a dost...(22.10.2005)

• BioGrower

Slabá krimikomédia, väčšinu času nudná, no pár akčných scén je vydarených. Jednoduchý príklad filmu na jedno pozretie.(7.6.2007)

"Tady se nedá dělat, je tu hroznej bordel.. Pojďme odsud, než zavřou v baru !!" ;)(24.8.2015)

• lesumir

To je mi ale dvojka...(11.7.2007)

• Cervenak

Načisto zmätený film s nefungujúcim humorom. Možno preto, že Ford ani Hartnett sa do úloh "žoviálneho detektíva, ktorý si privyrába ako realitný agent" a "detektíva, ktorý robí kurzy jogy kvôli baleniu kočiek a chce sa stať hercom", vôbec, ale vôbec nehodia. Zhruba hodinu a štvrť je to čisté utrpenie. Potom Ford zničoho nič vypáli hlášku, pri ktorej som dostal záchvat smiechu ("Pravidelne užívam ginko, takže si vždy spoľahlivo spomeniem, kde som si odložil viagru.") a zrazu začne celkom zábavná záverečná naháňačka, v ktorej Ford predvedie omnoho viac "stuntov" než Hartnett. Snáď mal toľko pary aj v druhej polovici roka 2007, keď behal po Havaji s klobúkom a bičom.(16.1.2008)

• - Film bol pôvodne plánovaný ako dráma, a až neskôr bol zmenený na komédiu. (U_S_O)

• - Režisér Ron Shelton sa po prvýkrát stretol so spoluautorom scenára Robertom Souzom, už pri nakrúcaní filmu Temný tieň nad L. A. (2002). Souza tam pôsobil ako poradca, pretože je bývalým policajtom. Shelton bol jeho prácou tak ohromený, že ho požiadal o pomoc práve pri písaní Detektívov z Hollywoodu. (U_S_O)

• - Seržant Joe Gavilan (Harrison Ford) má ako zvonenie na mobile melódiu z piesne "My Girl", zatiaľ čo detektív K.C. Calden (Josh Hartnett) má melódiu piesne "Funkytown". (U_S_O)