Ford a Hartnett jsou skvělá dvojka .. :)(22.5.2008)

Film plný protikladů, který se v žánru buddy movies ztratí podobným způsobem, jako třeba Showtime, kterého mi mně osobně Detektivové z Hollywoodu hodně připomínají. Film má celkem atraktivní zvolené prostředí, nicméně ho využívá pomálu. Úvodní dvojici to šlape a rozhodně se do svých rolí hodí, ale chybí jím ostřejší hlášky i lepší situace. Po první půlhodince jsem si zoufal (úvod je nechtěně komický), ale pak najednou karta začala pomalu obracet a závěrečných třicet minut je tou správnou smrští hlášek a akce, jakou si žánr žádá. Bohužel, příliš pozdě. Škoda, že to není o 20 minut kratší a nemá to vyváženější tempo, takhle viditelně spálená šance. 2 a 1/2*(7.12.2005)

Príjemný filmík. Nič výnimočné, ale vo svojej jednoliatosti a jednoduchosti je výsledok lepší než napr. podobne vystavaná BAD COMPANY. Kinosálu si to nezaslúži, ale keďže som to videl v telke, nie je čo vytýkať. Sála z toho pohoda zrovnateľná s Levinsonovými BANDITMI...(18.1.2008)

Oddychovka, ten film nemůže nikoho urazit.(3.3.2007)

• mzss1

Bohužel, poslední dobou si sjíždím filmy s Harrisonem Fordem, které jsem neviděl a nějak nemám zatím štastnou ruku volby na ně. Takže nedávno jsem viděl s ním 2 filmy Vysoká hra patriotů a Svědek. Oba filmy výrazně podprůměrné. Tohle je na tom podobně. Tamty filmy jsou staré, zato tenhle novější a přesto opět jen 2 hvězdy zas. Forda mám rád. Nejvíc sérii Indinana Jones (všechny díly). Nebo Air force one, Uprchlík, Firewall, 48 hodin v paříži a i více dobrých filmů se najde s ním. Takže nyní k tomuto skvostu. Úvod filmu celkem slabý, nijak mě to nechytlo. Příběh to má nudný, nic extra teda. Co se týče akce, je jí málo, je převážně až na konci. Ani jako komedie film nepůsobí moc dobře. Párkrát se člověk zasměje, avšak zhruba poslední půlhodinovka filmu je celkem dost vtipná. Je tam dost celkem dobré akce, hláškující a xichtující Harrison Ford. Sakra, kdyby se film držel úrovně poslední půlhodinovky, tak by to byl možná nadprůměrný film. V této půlhodinovce Ford excelovl, své hlášky, grimasy - prostě byl největší klad filmu. Zato je parťák mě až tak moc nezaujal. V první hodince filmu docela nuda, scény se natahovali, bezvýznamné vyšetřování nudného případu, dlouhé a až někdy trapné dialogy. Hudba celkem šla. Herecké obsazení nic extra až na Forda, který mě zde bavil. Takže jeho herecký výkon + celkem vydařená půlhodinka filmu. Přesně to mi dává záminku dát bez problému druhou hvězdu. Takže nemá cenu, abych tu dál vytvářel sloh k tomuto dílu. Je to docela zbytečný film, který fanouškům Harrisona Forda ani nestojí za shlédnutí. Takže celkově hodnotím jen na 35% = **(8.4.2013)

• - Seržant Joe Gavilan (Harrison Ford) má ako zvonenie na mobile melódiu z piesne "My Girl", zatiaľ čo detektív K.C. Calden (Josh Hartnett) má melódiu piesne "Funkytown". (U_S_O)

• - Hlavné úlohy seržanta Gavilana a detektíva Caldena boli pôvodne plánované pre Johna Travoltu a Josepha Gordon-Levitta. (U_S_O)

• - Film bol pôvodne plánovaný ako dráma, a až neskôr bol zmenený na komédiu. (U_S_O)