In America

• Irsko

In America

Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie, 2002, 103 min

Oscar 3 nominace: Herec VR - Djimon Hounsou, Herečka HR - Samantha Morton, Scénář(1.3.2004)

Na počest absolvovaného testu :) jsem si večer pustil tenhle film Jima Sheridana. Je to krásně napsaný příběh na kterém se podílela celá Sheridanovic rodina a který "taťka" nádherně zfilmoval. Balancování irských přistěhovalců na hraně naděje, štěstí a lásky je dojemné, spouští emoce na správných místech a navíc je podepřené výbornými hereckými výkony. Ty dětské (především malá Ariel) mnohdy předčily i ty dospělé.(10.8.2004)

O rodině, silném poutu otce a jeho dcer bez matky..(29.7.2012)

Melodrama J.Sheridana, jenž se do značné míry inspiroval svou vlastní přistěhovaleckou minulostí, je autobiografií protkanou vlídnou nostalgií po událostech, které v jeho vzpomínkách čas (20 let) odprostil od jejich dřívější syrovosti a bezútěšnosti. Sheridan staví úmyslně do role vypravěče malou holčičku, poněvadž skrz ni může na dřívější ale-stejně-nám-tenkrát-bylo-dobře dobu nahlížet bezstarostnýma dětskýma očima, a omluvit tím svůj často neskrývaný sentimentální tón vyprávění - což mě osobně nevadilo, a to především díky účasti odzbrojujících dětských představitelů a výtečné+krásné S.Morton. Bylo mi s nimi dobře, což je asi to nejlepší, co o tomhle filmu můžu říct. PS: Sheridan ve skutečném životě nepřišel o syna (jak píše POMO), ale o svého bratra! Film není doslovným přepisem jeho životní etudy, ale pouze (leckdy věrnou) výchozí inspirací.(3.1.2005)

• Matty

Když Irovi vleze Amerika na mozek... 40% Zajímavé komentáře: POMO, Kass, arie(25.9.2006)