In America

Naomi Geraghty

Scénografie:

Mark Geraghty
  • kinej

Slabé. Že by byl Sheridan po mozkové mrtvici a stával se senilním? Herci nejsou dobří. Scéna, kdy roztomilá holčička zpívá v klobouku pěknou písničku je agresivně sentimentální. Sheridan na nás střílí hollywoodskými pistolemi, ale dost nepřesně a špatně. Konec byl taky bídnej. Skoro jako kdyby to točil Emerich. Takovéhle filmy dávají denně na Hallmarku. Taky mi dost vadila rozháranost příběhu a herci byli někdy opravdu velmi podprůměrní. Laciný kýč. Sheridan má navíc, nebo alespoň měl.(18.11.2004)

Samanthu mám čím dál tím raději!(30.5.2008)

Lidsky krásný příběh s úžasnými sestrami Bolgerovic a Mateem (D.Hoounsou). Jo, zázraky se dějí... a to je dobře... Krásné, fakt krásné(8.9.2005)

O rodině, silném poutu otce a jeho dcer bez matky..(29.7.2012)

„Čo je to transvestita?“ – „Muž, obliekajúci sa ako žena.“ – „Na Halloween?“ – „Stále.“ Škoda hŕstky takmer pozoruhodných dojemných scén (triafanie do E.T. – Mimozemšťana). Je ich škoda na taký mizerný scenár, ktorý poriadne nie je ani o prisťahovalcoch (peripetie v cudzej krajine líči až úsmevne rozprávkovo, bodaj by to takto jednoducho naozaj chodilo aj v realite) ani o smrti blízkeho rodinného príslušníka (a následného vyrovnávania sa s tým). Snímke neprospieva emočné tlačenie na pílu a k oscarovej nominácií za najlepší scenár (!) sa nevyjadrujem. Naopak, nominácie pre Djimona Hounsoua a krehkú Samanthu Mortonovú (obrovská britská posila pre americkú kinematografiu - MINORITY REPORT, KRÁĽOVNÁ ALŽBETA: ZLATÝ VEK, LIBERTIN), sú podľa mňa zaslúžené (potešia aj detské výkony). Zvláštne, že človek, ktorý sa pri písaní scenára inšpiroval vlastnými smutnými zážitkami, napísal také tuctové dielo.(1.8.2009)

• - Hlavní role rodičů měli původně hrát Ewan McGregor a Kate Winslet. (Marounek)

• - Snímek se měl původně jmenovat East of Harlem. (Marounek)

• - Sarah Bolger a Emma Bolger, které ve filmu ztvárnily sestry, jsou sestrami i ve skutečnosti. (R´Hell)