poster

In America

 • Irsko

  In America

Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie, 2002, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arie
  ***

  Pomerne zaujímavá snímka s dosť zvláštnou, občas aj mierne hororovou atmosférou. Snímka, ktorá zaujme, ale nedokáže diváka citovo položiť. Citlivá rodinná dráma, ktorá by potrebovala trochu lepší scenár, svoj potenciál naplňuje naplno až v závere, čo však nestačí. In America nie je zlý film, ale rozhodne mala naviac, zvlášť, keď na režisérskej stoličke sedel mág na ľudské osudy Jim Sheridan. Niektoré elementy pôsobia rušivo akoby sa sem dostali z úplne iného filme a to je voda na mlyn hlavne pre kvalitných hercov. Oceňujem obidve skvelé detské predstaviteľky, Samanthu Morton, no Paddyho Considina už trošku menej. Vo svojej úlohe, ktorá by mala vlastne celým film viesť je len postavou stratenou v jednoduchých obrázkoch. Djimon Hounsou nedostal príliš veľa priestoru, čo je na škoda, zvlášť keď sa jedná o veľmi zaujímavú a záhadnú postavu, ktorá mohla celý film položiť, ale taktiež vyzdvihnúť do úplne inej roviny, no nestalo sa ani jedno ani druhé. Takže na 4 hviezdičky to nie je, ale čas strávený s týmto malým filmom rozhodne neľutujem.(14.7.2006)

 • tron
  ***

  „Čo je to transvestita?“ – „Muž, obliekajúci sa ako žena.“ – „Na Halloween?“ – „Stále.“ Škoda hŕstky takmer pozoruhodných dojemných scén (triafanie do E.T. – Mimozemšťana). Je ich škoda na taký mizerný scenár, ktorý poriadne nie je ani o prisťahovalcoch (peripetie v cudzej krajine líči až úsmevne rozprávkovo, bodaj by to takto jednoducho naozaj chodilo aj v realite) ani o smrti blízkeho rodinného príslušníka (a následného vyrovnávania sa s tým). Snímke neprospieva emočné tlačenie na pílu a k oscarovej nominácií za najlepší scenár (!) sa nevyjadrujem. Naopak, nominácie pre Djimona Hounsoua a krehkú Samanthu Mortonovú (obrovská britská posila pre americkú kinematografiu - MINORITY REPORT, KRÁĽOVNÁ ALŽBETA: ZLATÝ VEK, LIBERTIN), sú podľa mňa zaslúžené (potešia aj detské výkony). Zvláštne, že človek, ktorý sa pri písaní scenára inšpiroval vlastnými smutnými zážitkami, napísal také tuctové dielo.(1.8.2009)

 • emma53
  *****

  Otevřeně se přiznám, že se mně koulely slzy po tváři a to zcela nezastavitelně. Vystřídala se tu celá škála emotivních momentů, jak těch mírně úsměvných až po ty hluboce smutné, kterých bylo určitě víc. Už jen ten jeden z prvních momentů, kdy sedí rodina pohromadě a malá Ariel si vylévá svoje srdíčko : "Stýská se mi. Po čem se ti stýská? Prostě tak. Nemám si s kým hrát. Můžeš si hrát se sestrou. Nemůžu, ona má na hraní kameru. A já nemám nikoho, komu bych řekla své tajemství." Celkově to na mě dýchlo takovou osobní smutnou atmosférou, kterou tomu vtiskli svým scénářem všichni tři, JIm, Naomi a Kirsten Sheridanovi. Ovšem nejúžasnější a nejdojemnější byly sestry Bolgerovy, které to hrály tak, jako kdyby před nimi nebyl žádný štáb s kamerou, hlavně malá Ariel v podání Emmy. A na konci to všechno do sebe tak nádherně a přirozeně zapadlo, že pětihvězda je v tomhle případě určitě na místě. A to nemluvím o krásném závěrečném titulkovém songu.(20.2.2013)

 • Djkoma
  ***

  Zvláštní film, vytvořený za spolu účasti celé rodiny Sheridanů. Autobiografický film, který asi měl působit jako vlastní výpověd o životě a příchodu do USA. Nelehkých začátcích a hledání přátel všude kde se dalo. Bhužel hodně dojíždí na rozvleklost a nudu. Život nemůže být natolik zábavný aby naplnil film nečím zajímavějším než posláním dětí pro zmrzlinu a dělání jiných :D(5.1.2006)

 • May
  ****

  In America je natočená hodně na city; expanduje v ní láska a zranitelnost jedince. Není to žádné převratné dílo, ale je to citlivý a příjemný film na pochmurnou náladu, do které vás však ponoří ještě víc.(29.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace