In America

Declan Quinn

Naomi Geraghty

Scénografie:

Mark Geraghty

Velmi působivý snímek. Sheridan ví, jak zasáhnout něčí srdce. Jsou tam úžasné scény, které vás nenechají nadechnout. Při životě vás drží jen kapka naděje a že jich tam je dost. Hlavně scéna, kde otec bojuje o plyšového E.T.ho mě dostala. Sheridan to zdojemnuje přidáváním scén z amatérské kamery, kde je vidět rodiná radost a pohoda. Po celou dobu filmu nevíte, jak film dopadne, ale přesto si budete přát ať jim to vyjde. Rozhodně tento snímek stojí za shlédnutí ať to stojí co to stojí.(12.1.2004)

In America je natočená hodně na city; expanduje v ní láska a zranitelnost jedince. Není to žádné převratné dílo, ale je to citlivý a příjemný film na pochmurnou náladu, do které vás však ponoří ještě víc.(29.1.2004)

• Matty

Když Irovi vleze Amerika na mozek... 40% Zajímavé komentáře: POMO, Kass, arie(25.9.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,539,656Tržby Celosvetovo $25,382,911 ║ depresívne /60%/(4.10.2008)

Čistota(27.1.2017)

• - Při tvorbě filmu spolupracoval režisér Jim Sheridan se svými dvěma dcerami Naomi a Kirsten, které byly předobrazem pro postavy Christy a Ariel. (Marounek)

• - Sarah Bolger a Emma Bolger, které ve filmu ztvárnily sestry, jsou sestrami i ve skutečnosti. (R´Hell)

• - Snímek se měl původně jmenovat East of Harlem. (Marounek)