poster

Švestka (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2001, 96 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WANDRWALL
  **

  Je to smutné, ale zákonité. Už to prostě scenáristovi nejde.(29.8.2010)

 • DaViD´82
  ****

  K neduhům stáří, postihujícím hlavně intelektuály, patří především dvě vady, komplementárně spojené. Jsou to neschopnost udržet myšlenku a druhá vada neschopnost myšlenku opustit. Takhle nějak začíná beseda před Švestkou a platí to i o samotné hře. Ta je tradičně výborná, vtipná a... A působí jako mlácení již cimrmany v minulosti nejednou vymlácené slámy. Oni i tvůrci přiznávají, že napsali hru bez děje "od starců pro starce". Jako by se skutečně upnuli na jednu myšlenku, kterou ne a ne opustit. Ovšem že by to nutně bylo na překážce zábavě, tak to se tedy říct nedá.(25.10.2007)

 • swamp
  ****

  Cimrmanovský standard..tzn. celkový nadstandard. Nebudu se tady dlouze rozepisovat a dostávat se od tématu, k různým odbočkám a tak různě, protože téměř každý, kdo psal komentář, k tomuto sklouzl. A já tak nerad kloužu. To za mých mladých let..(4.4.2007)

 • novoten
  ****

  Ale to byl ten mladej! Kryštof! Ten harant! Bydlel v Polžicích nebo Bezdružicích... Jedna z nejlepších her mého oblíbeného divadla. Smoljakovy sklerotické improvizace jsou dokonalé.(31.12.2005)

 • robbiee
  *****

  Niektoré hry je ťažko komentovať, pretože nie je čo vytknúť. Táto Cimmrmanovska je jedná z nich. Opäť skvelá zábava plná Smoljaka.(26.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace