Švestka (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2001, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

"Aha, to husitské hnutí." Takhle nějak má vypadat naprosto bezchybná divadelní hra. Pořád ještě nevěřím, že páni autoři někdy byli dětmi. To totiž nemůže být pravda. Oni se rozhodně nemohli narodit, museli se vyskytnout. Nebo byli na zakázku vyrobeni. To je pitomost - to by soudruzi nikdy nedovolili. Tohle je ten typ hry, u kterého se na začátku začnete smát a až do konce nemůžete přestat. "...a v Praze Vlasovci. No nic, já jsem tolerantní. Pro mě za mě, ať si každý nosí vlasy jak chce."(3.12.2008)

"Dobrý den, pane Pulec. Znal jsem nějakého doktora Žábu, nejste vy jeho syn?"(23.6.2012)

Kdo si dá švestku? Já a Cimr...(7.1.2010)

Opět velmi vysoká úroveň. Švestka se mě baví sice o trochu méně než třeba Záskok, ale plné hodnocení si tak jako tak určitě zaslouží (už jen za dokonalou parafrázi na neschopnost dokončit myšlenku a neschopnost myšlenku opustit nebo za píseň s nezapomenutelnou choreografií).(22.11.2006)

I senilní Cimrman je Cimrman. A přes to nejede vlak.(27.6.2011)