Švestka (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2001, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Hru Švestka som videl premiérovo až teraz. Výborne som sa zabavil na seminári, ktorý patrí medzi najvtipnejšie. Škoda len, že samotná hra už úrovne seminára nedosahuje. Ak sa donekonečna opakujú gagy, ktoré už pri prvom uvedení nie sú ničím mimoriadne, nastupuje skôr pocit trápnosti, než zábavy. Ale to všetko je myslené v cimrmanovských proporciách, nie absolútne. Takže výsledné tri hviezdičky sú veľmi silné.(29.3.2014)

Mi asi nejmilejší a nejlépe napsaná scén.hra..(28.7.2008)

Měla jsem možnost vidět naživo v alternaci s panem Svěrákem, ačkoliv si osobně myslím, že panu Smoljakovi zrovna tahle role sedne víc. To ale není důležitý ... Naprosto mě dostal seminář předcházející samotný hře a samotná hra mě přirozeně dostala taky (která z těch Cimrmanovských ne, že ano). Miluju jevištní sklerotikony, ale za mým favoritem Záskokem přece jen malinko pokulhává.(6.5.2007)

• WANDRWALL

Je to smutné, ale zákonité. Už to prostě scenáristovi nejde.(29.8.2010)

Geniální a nevysychající zdroj nezapomenutelných situací, hlášek, vtipů a vtpíků, jehož vrcholem je bezpochyby "sklerotická" přednáška á la Nejedlý.. která je ještě o třídu lepší, když máte štěstí a vidíte ji v podání Zdeňka Svěráka...(10.9.2008)