Švestka (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2001, 96 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

"Dobrý den, pane Pulec. Znal jsem nějakého doktora Žábu, nejste vy jeho syn?"(23.6.2012)

Již nějakou dobu na sobě s jemnými obavami pozoruji zde rozebíranou schopnost začít vyprávění v bodě A, neschopnost myšlenkově doputovat do bodu B, ale přitom stihnout probrat celou abecedu včetně diakritiky. Teprve při sledování této hry jsem pochopil, jakým nechtěným komikem se stanu, až si v důchodu posadím vnoučky na kolena a pustím se do vyprávění o své práci na "počítači" typu IQ 151 z dílny JZD Slušovice, který dokázal po pětiminutovém přemýšlení vyřešit mnou zadanou logickou kulišárnu takto: 2 + 2 = 0,399999x10E01 a přitom probrat dějiny EU, historii MS ve fotbale, reklamu na Bobika a techniku vyvolání orgasmu u těhotné hrošice.(21.2.2012)

(83 %)(20.6.2016)

Cimrmanovský standard..tzn. celkový nadstandard. Nebudu se tady dlouze rozepisovat a dostávat se od tématu, k různým odbočkám a tak různě, protože téměř každý, kdo psal komentář, k tomuto sklouzl. A já tak nerad kloužu. To za mých mladých let..(4.4.2007)

Tak je mi blbé, u každé hry psát, že patří k mým oblíbeným, ale je to prostě tak. Motyčka s podáváním ruky a s Japonci je kouzelný... 100%(24.3.2013)