poster

Švestka (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2001, 96 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fingon
  *****

  Proč tu jsme? - Já nevím, jen vím, že nemám říkat 'žebřík'...(4.1.2006)

 • Aky
  *****

  Jeden z řady cimrmanovských kousků, kterým nelze nic vyčítat. Hledat mouchy by mi přišlo jako nafrněná snaha dělat se chytřejším než autoři.(4.6.2012)

 • Pohrobek
  *****

  Geniální dílo mistra českého dramatického umění, který sepsáním Švestky skutečně plodně využil jednu zimní epizodku svého života. Protože, vy - většinou přece jen těch vyšších ročníků narození - si to už dnes nedokážete pořádně představit, ale dneska se večer všichni hrnete k televizi a máte o zábavu postaráno. I když - co si budeme nalhávat, ono tam toho poslední dobou tolik nedávají; většinou ňáký ty realityšou - to vám povídám, a já vím, o čem mluvím, na to se slušný člověk nemůže pořádně dívat, protože tam samej fičák nalevo, fičák napravo. A oni tam jen tak v plavkách. A jak to pořád tak fičí - jó průvan to je svinstvo. A nejen pro průdušky a další orgány. Ono vám to tak tříská těmi dveřmi, porcelán se sype ze skříní. Všude střepy. No, dneska je to samej aušus, slušný zboží, aby člověk pohledal. Ale abych se vrátil k těm plavkám - to je hrůza na to koukat, člověk aby dneska hledal plavky na ženským těle s lupou v ruce. To jsou ta tanga a další nemravnosti nejvyššího řádu. Tanga? Kdyby tanga, to už neuvidíte ani slušný foxtrot; to je pořád ten breakdance a tak...(31.12.2005)

 • gudaulin
  ****

  Což o to, vtipu je tam opět spousta, ale oproti jiným cimrmanovským hrám tomu schází větší hloubka, je to zkrátka tak nějak lidovější na úkor moudrosti. Celkový dojem: 85 %.(6.4.2011)

 • novoten
  ****

  Ale to byl ten mladej! Kryštof! Ten harant! Bydlel v Polžicích nebo Bezdružicích... Jedna z nejlepších her mého oblíbeného divadla. Smoljakovy sklerotické improvizace jsou dokonalé.(31.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace