Místo nahoře (TV seriál)

Česko, 2002, 13x53 min

Myslím, že se po dlouhé době zrodil "klasický český" seriál, který oprávněně přitahuje k obrazovkám spoustu diváků na kvalitně napsanou, zrežírovanou a skvěle obsazenou podívanou. ........ Mínění jsem v průběhu seriálu nezměnil, jenom hvězdiček postupně přibývalo. Smyczek výborně zvládá zobrazení problémů dnešního "normálního" života, takže před posledním dílem jsem s hodnocením těsně pod stropem.(24.4.2004)

• kleopatra

Námět nadějný, ale scénář strašný - někdy z jinak skvělých herců padají takové hovadiny, že jejich "herecké výkony" jsou snad na protest. Snad ještě Simona Stašová, ale jinak.....Od režiséra Bylo nás pět jsem čekala víc.(22.6.2004)

Bolístky v podobě otřesné režie a nedostatku finančních prostředků spolehlivě hojí výtečný scénář. Ten nešetří sebeparodií a se seriálovými zákonitostmi pracuje tak trochu s pomrkáváním. Herecké výkony jsou velmi proměnlivé a člověk chvílemi cítí nutkání smát se u pasáží, které by měly vyvolávat spíše opačné emoce. I když se v zásadě jedná o takovou malou českou pohádku plnou hloupých Honzů a figurek, pořád se zde něco děje, přelétáváme od jednoho lidského osudu k druhému a vysoké tempo opadne naštěstí až těsně před samotným závěrem.(4.10.2005)

Prostředí satelitního městečka dává rozehrát nová témata, situace a tak. Z hereckých výkonů mě potěšili Jiří Schmitzer, Jiří Lábus a Bohumil Klepl v naprosto "cool" roli policajta. Poslední hvězdičku dávám za závěr. Povedené!(29.6.2004)

Nic jsem nečekal, a o to víc mne promyšlený děj a slušné herecké výkony potěšily. Zajímavý komentář: Tsunami_X(25.2.2005)

• Radek99

Dovolím si volně parafrázovat text titulní písně tohohle seriálu: Diváci mají místo očí otazníky...(30.4.2007)

::::::::::::::::: S rodinou jsme to sledovali pravidelně a taky se zasmáli, bavilo nás to, ale žádné geniální dílo to není ....... ::::::::::::::::::(12.3.2008)

Nečekané potěšení v záplavě seriálové mizérie. Škoda jedné dvou zbytečných dějových linií, jinak by šlo o bezchybnou záležitost. Vetchý s Táborským vévodí hercům a úplný závěr je překrásný. Bojím se pokračování (a oprávněně), domýšlení by v tomto případě bylo lepší než "o dva roky později".(5.2.2006)

Jeden z tech koukatelnejch soucasnejch ceskejch serialu, sice to porad neni nic extra, ale koukat se na nej da docela dobre. Rozhodne lepsi nez Pojistovna stesti a podobny sracky. Je tu videt vliv Dobese, Pavlovskyho a Koprivy, sice jejich scenar ma svy chyby, ale misty je originalni a vtipnej. Uz v momente, kdy v prvnim dilu jeden typek nabizel Bad Taste mi bylo jasny, ze tenhle serial bude v klidu. Sesla se tu fakt skvela sbirka ceskejch hercu, vetsinou jsou fakt dobry, ale misty musi rikat tak debilni vety, ze je na nich videt, jak to delaj s odporem. Taky by urcite prospelo vic financi, sice to nepusobi uplne nejlevnejc, ale porad to neni ono. Serial jsem sice nevidel celej, takze mozna u pozdejsich dilu sla kvalita dolu, ale to co sem videl, si 3* zaslouzi.(18.1.2007)

V současnosti asi nejelpší český seriál jaký můžeme vidět na televizních obrazovkách. Slušně herecky obsazené a hlavně scénář, který má co nabídnout narozdíl od seriálu typu Pojišťovna štěstí apod.....(1.12.2007)

Určitě jeden z lepších seriálů od českých tvůrců. Oproti seriálům jako Rodinná pouta nebo Ordinace v růžové zahradě má seriál co nabídnout a dokáže zaujmout. 4 hvezdičky si podle mě zaslouží.(21.6.2007)

Zatím jsem poměrně nad očekávání, tak uvidíme(7.4.2004)

Karel Smyczek je mistr ceskych serialovych reziseru.(19.1.2008)

• paascha

Hele, jste normální, dávat seriálu z ČT 4*??? Nebo dokonce 5*????(26.6.2007)

Život v satelitu je zlo. To není seriál, to je realita.(30.3.2009)

Jeden z mála českých seriálů natočených ve 21. století, na který se dá dívat - scénář ála telenovela sice jde cítit, ale ještě zůstává na snesitelné úrovni, kterou podporují i solidní herci (ne všichni:-)). Nečekejte zázrak, ovšem v záplavě megasraček je "Místo nahoře" světlou výjimkou. 60%(3.6.2009)

Rád bych si přečetl původní scénář a zjistil, kolik toho bylo v prvním díle změněno. Nemá cenu se rozčilovat nad amaterským vzhledem seriálu, protože je vidět ten úděsně malý rozpočet. Co mě ale překvapilo byly umělé dialogy. Sem tam probleskla dobrá scéna, dobrá hláška, ale problesknutí je jednoduše málo. Příběh na druhou stranu vypadá prozatím docela zajímavě. Zkusím ještě příští týden.(5.4.2004)

Než projekt koupila a převzala plně Nova se na to dalo dívat.(20.9.2013)

Díl od dílu je Místo nahoře lepší. Poutavé jsou dílčí příběhy rodin, jejich prolínání, ale i hudba, herecké výkony, prostředí a samotný nápad. Podle mého názoru jeden z nejlepších novodobých seriálů. Kupodivu i pokračování Místo v životě není špatné.(15.7.2012)

Dokud jsem neviděl místo nahoře tak jsme nevěřil že u nás po roce 2000 vznikl nějaký kvalitní seriál. skvělý herci, skvělá režie, skvělý námět.(3.9.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6