• Houdini

Český Lev 1 nominace: Herečka VR - Tatiana Vilhelmová(16.3.2008)

• movie

Tohle je buď odpad! anebo 5*, s tím, že obojí asi plní stejnej účel a není vůbec jansý, jestli tohle Pavlásková natočila jako parodii na předchozí díl anebo jestli byla společně s Rodenem, Vorlem a Lábusem na slušným tripu.(6.1.2013)

• viperblade

Tak tohle bolelo. Po tak výborném filmu, jakým byl Čas sluhů, jsem tak razantní propad nečekal. Byl jsem připravený, že to bude jinde, než předchozí film, ale tohle?! Mají to herci formátu Chýlkové, Rodena, Vilhelmové nebo Holubové zapotřebí? U mě filmové dno českého filmu reprezentuje Waterloo po česku. A tohle byl film, který se k němu (v mých očích) přiblížil až moc. Už hodně dlouho mi nebylo u filmu tak trapně. Varuji vás, pokud se vám Čas sluhů líbil, tak tomuhle se obloukem vyhněte!!!(18.7.2009)

Styl Ireny Pavláskové byl zachován, jen stejně pružně zareagoval na dobu svého vzniku jako první díl. Pro mne nejlepší výkon filmové herečky Lucie Bílé.(17.2.2009)

• LiVentura

Hrozivě tupé pokračování sluhů, přehrané...(18.7.2009)

• Fingon

Čas dluhů nejen že nedosahuje kvalit Času sluhů, dlouhou dobu mi trvalo najít vůbec nějaké kvality. Roden narve hlavu Ivany Chýlkové do televizní bedny příliš pomalu a navíc je zřetelně vidět, že televize nemá obrazovku... Snad jediné co stojí za zmínku je rvačka Chýlkové s Bílou, která působí opravdu dobře.(30.12.2008)

• swamp

Natočit volné pokračování výborného Času sluhů, ve kterém svými hereckými výkony dominovala dvojice Chýlková / Roden, byl výborný nápad. Bohužel tím nápadem to skončilo. Pavlásková to absolutně nezvládla a je očividné, že u Času sluhů jí nepřálo nic jiného, než začátečnické štěstí. Je totiž nejen režisérkou, ale i autorkou námětu a scénáře obou filmů. A právě scénář je zásadní kámen úrazu pokračování. Tam, kde se v prequelu dalo napětí krájet a Chýlkové byste nejraději vyškrábali oči, se v druhém filmu setkáváme jen s tupým přehráváním (což v tomto případě není problém výborných herců, ale právě scénáře) a toporným dějovým kalkulem - načež nálepka "drama" (kterým první díl rozhodně je) by se dala přelepit nápisem "nepovedená parodie". Neskutečně trapné chování některých postav je opravdu nesnesitelné a veškerý glanc prvního filmu se vytrácí. Převeliká škoda - snímek zachraňuje jen poměrně dobrý a většinu doby přirozený výkon neherečky Bílé, ztřeštěná postava Vilhelmové a místy se objevující Vladimír Dlouhý.(5.1.2011)

• CaptainNor

Pokud šlo ještě vyvařit z hrnce s visačkou Čas sluhů něco poživatelného, mělo se to stát, dokud byla voda ještě teplá a ne za téměř deset let.. Vznikla tak jen nastavovaná kaše, kdy chyběl čerstvý základ a nepomohly ani přísady jako Taťána Vilhelmová, Lucie Bílá a Jiří Lábus. Kaše se houlá v ústech, je mazlavá a stydne na talíři.. Další gradování manželství Milana a Dany je neúnosné a nezachránila by ho ani účast Útvaru rychlého nasazení, či pohřební služby.. Potom mne ovšem napadá Válka Roseových anebo se myšlenek na pokračování radši vzdát…(19.6.2009)

• triatlet

Líp než Orlau 32 bych to těžko zhodnotil. Taky jsem byl natěšený, ale podruhé bych takovou slátaninu opravdu vidět nemusel. I když Orlau, ty dluhy v názvu byly možná opodstatnělé; velký dluh vůči divákům. Scéna, která je nezapomenutelná: Chýlková v ledničce. Zajímavost, Bílá nejen nazpívala písničku, ale také si zahrála http://www.youtube.com/watch?v=lCPTAB8qCds&feature=related.(9.7.2008)

• HenryS.

když se na to nedíváte v mezích žánru drama, ale komedie/podobenství, není to odpadní..(27.9.2010)

• raroh

Herecké výkony na zabití a neuvěřitelně neuvěřitelný vyspekulovaný scénář.(20.9.2010)

• dopitak

S nadějí jsem se sem mrknul, zda Čas dluhů je v kategorii "parodie" nebo alespoň "komedie". Ona tohle snad Pavlásková opravdu myslela vážně. Má silný tah na branku, kdo film nevypne po prvních patnácti minutách. Nejlepší čeští herci posledních let předvádějí na od začátku se potápějícím scénáři naprostou tragédii, slovo "přehrávat" jistě bude v místních komentech patřit mezi ta nejčastější. V první půlhodině je herecky nejkvalitnější "nehérečka" Bílá (!). Jak byl "první díl" (oba filmy snad raději ani nejde spojovat) působivý, je tento druhý dovedený do nepochopitelné absurdity. Režijně, protože o kvalitách Rodena, Chýlkové, ale i Holubové a Dulavy netřeba pochybovat, totálně nezvládnuté. Scénáristicky nekomentovatelné. Snad je z lítosti nedávám odpad.(18.7.2009)

• snaked

naprosto hrozně napsané dialogy nemůžou znít jinak než hrozně... to se pak i špatně hraje. několik docela vtipných momentů, jinak ne. 2-3(20.9.2010)

• Orlau32

Ačkoliv jsem se na druhý díl velmi těšila, byla jsem zklamána. A to nikoliv vinou dvou hvězd Ivany CHÝLKOVÉ a Karla RODENA. Ti dělali co mohli, jenže moc toho nemohli, když scénář byl nemastný a neslaný. A tak "ČAS DLUHŮ" se změnil na ČAS PLUHŮ", neboť to je totálně zvoraný film.(11.10.2007)

• zipper111

Co to jako mělo bejt?? Nadabovanej českej film? Herci to hrajou jak kdyby byli sťatý, hrůůza a děs...(30.5.2011)

• honajz

Tak nějak nevím - chvíli se to tváří jako parodie, chvíli jako vážně míněné drama, ale není to ani jedno. Roden na klinice se chová jako inteligentní člověk, a pak nad sebou najednou nemá dostatek sebekontroly? Divné, celé to bylo divné. Kdyby se Pavlásková držela dramatické linie, byla by nosná. Ale asi se lekla, že bude příliš těžká, tak se téma snažila odlehčit - a tím film zcela pohřbila. Mimochodem, vedle všech herců stačí, když přijde na scénu tiše Vladimír Dlouhý a ukradne si všechen prostor pro sebe - škoda ho, byl skutečně vynikající herec. A my můžeme jen doufat, že po odchodu Rodenovy postavy do modře ozářených polí nás nečeká Čas pluhů.(6.1.2013)

• kobejn

Tak hrozně bych to neviděl, blbost to sice byla pořádná, ale kupodivu mě to snad bavilo i o něco víc než "jednička". Bylo to především proto, že se už nejednalo o "hlubokou výpověď", což měl být případ právě Času sluhů, ale zde to Autorka pojala v podstatě jako frašku. Díky tomu, že jsem to nemusel brát smrtelně vážně, jsem se i bavil. A proto to nebylo nakonec zas tak hrozný...(25.12.2012)

Ne tak zdařilé pokračování "času sluhů", přesto zajímavý film. Akorát měl být natočen o něco dříve, ne s odstupem 9 roků...(18.1.2003)

• boblig

Málokterý režisér si dovolí natočit parodii nebo lépe řečeno komediální verzi svého stěžejního filmu. Iris to dokázala! Bravo! :-)(16.9.2011)

• gabin(a)

Za Chýlkovou v ledničce a posléze s bednou na hlavě. Jinak všichni naprosto tragičtí, připadali mi (včetně Rodena) jako šmíry a figurkáři nejhoršího kalibru. Nemusím ani jednoho ze zúčastněných, zvláště pak Holubovou a Vilhelmovou, ale třeba u Rodena nebo Chýlkové uznávám, že jsou to dobří herci. To ale neplatí tady. Ztráta času za takovou odfláknutou trapárnu, nejen hereckou. Ani jsem nedokoukala, bylo mi úplně jedno, jestli se sežerou nebo vezmou nebo je unese UFO.(20.9.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5