• BoredSeal
  odpad!

  Pavlásková sehnala tým i herce z Času sluhů a prachy i na nesmyslné natáčení v cizině, napsala si scénář a opět režírovala. Výsledek? Neslýchaná hovadina. Parodie. Znesvěcení opravdu povedeného filmu demencí, které nemá nic společného s jedničkou ani výkony - ne, tohle nezachrání ani Roden s Chýlkovou. Tohle je jedna z největších zvratek, co porevoluční film zplodil. Dialogy příšerné, postavy mizerné. Plus příšerné postsynchrony, které navozují (trefný!) dojem telenovely! Po prvních dvou filmech mi bylo Pavláskové líto, že netočila víc - jestli ale tu tvůrčí pauzu využila k téhle splašce, tak je to asi i dobře. Jdu blít.(7.2.2011)

 • KajusaK
  ***

  Herecké role byly ztvárněny skvěle a zato dávám hvězdy, Roden , Bílá i Chýlková opravdu úžasní. Příběh ovšem natahovaný a prakticky o ničem.(7.4.2013)

 • triatlet
  *

  Líp než Orlau 32 bych to těžko zhodnotil. Taky jsem byl natěšený, ale podruhé bych takovou slátaninu opravdu vidět nemusel. I když Orlau, ty dluhy v názvu byly možná opodstatnělé; velký dluh vůči divákům. Scéna, která je nezapomenutelná: Chýlková v ledničce. Zajímavost, Bílá nejen nazpívala písničku, ale také si zahrála http://www.youtube.com/watch?v=lCPTAB8qCds&feature=related.(9.7.2008)

 • dopitak
  *

  S nadějí jsem se sem mrknul, zda Čas dluhů je v kategorii "parodie" nebo alespoň "komedie". Ona tohle snad Pavlásková opravdu myslela vážně. Má silný tah na branku, kdo film nevypne po prvních patnácti minutách. Nejlepší čeští herci posledních let předvádějí na od začátku se potápějícím scénáři naprostou tragédii, slovo "přehrávat" jistě bude v místních komentech patřit mezi ta nejčastější. V první půlhodině je herecky nejkvalitnější "nehérečka" Bílá (!). Jak byl "první díl" (oba filmy snad raději ani nejde spojovat) působivý, je tento druhý dovedený do nepochopitelné absurdity. Režijně, protože o kvalitách Rodena, Chýlkové, ale i Holubové a Dulavy netřeba pochybovat, totálně nezvládnuté. Scénáristicky nekomentovatelné. Snad je z lítosti nedávám odpad.(18.7.2009)

 • Anglie
  ***

  Ne tak zdařilé pokračování "času sluhů", přesto zajímavý film. Akorát měl být natočen o něco dříve, ne s odstupem 9 roků...(18.1.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace