• dr.fish

Byl jsem zvědav jak se mi bude tenhle film líbit po letech a dojem se opakoval. Spousta silných momentů k zamyšlení uprostřed stupidních groteskních scének. Pokud šlo o snahu naznačit, že život je jedno velké absurdum, tak se to určitě povedlo, ale proč teda to drama? Asi nejtěžší pro mne bylo si odfiltrovat ty trapnosti, ostrouhat film až na kostru, a pak jsem si uvědomil, jak hrozně promarněná šance tenhle film je. Kéž by nechtěl být komedií, dramatem, psychologií a exhibicí zároveň. Doba byla hektická....škoda toho.(3.12.2008)

Herecké role byly ztvárněny skvěle a zato dávám hvězdy, Roden , Bílá i Chýlková opravdu úžasní. Příběh ovšem natahovaný a prakticky o ničem.(7.4.2013)

• gabin(a)

Za Chýlkovou v ledničce a posléze s bednou na hlavě. Jinak všichni naprosto tragičtí, připadali mi (včetně Rodena) jako šmíry a figurkáři nejhoršího kalibru. Nemusím ani jednoho ze zúčastněných, zvláště pak Holubovou a Vilhelmovou, ale třeba u Rodena nebo Chýlkové uznávám, že jsou to dobří herci. To ale neplatí tady. Ztráta času za takovou odfláknutou trapárnu, nejen hereckou. Ani jsem nedokoukala, bylo mi úplně jedno, jestli se sežerou nebo vezmou nebo je unese UFO.(20.9.2010)

• Tereza666

Co říct. Roden to zachraňoval. Bílá byla příšerná. Chýlková hrála opět mrchu a dařilo se jí to. Podprůměr(26.7.2009)

• honajz

Tak nějak nevím - chvíli se to tváří jako parodie, chvíli jako vážně míněné drama, ale není to ani jedno. Roden na klinice se chová jako inteligentní člověk, a pak nad sebou najednou nemá dostatek sebekontroly? Divné, celé to bylo divné. Kdyby se Pavlásková držela dramatické linie, byla by nosná. Ale asi se lekla, že bude příliš těžká, tak se téma snažila odlehčit - a tím film zcela pohřbila. Mimochodem, vedle všech herců stačí, když přijde na scénu tiše Vladimír Dlouhý a ukradne si všechen prostor pro sebe - škoda ho, byl skutečně vynikající herec. A my můžeme jen doufat, že po odchodu Rodenovy postavy do modře ozářených polí nás nečeká Čas pluhů.(6.1.2013)