Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Transylvania 1887 ,2. Burn It Down! ,3. Werewolf Trap ,4. Journey to Transylvania ,5. Attacking Brides ,6. Dracula's Nursery ,7. Useless Crucifix ,8. Transylvanian Horses ,9. All Hallow's Eve Ball ,10. Who Are They to Judge? ,11. Final Battle ,12. Reunited,(13.5.2011)

• Slasher

Tohle je další nepovedený rádoby horor, který vychází z Bladea, ale nesahá mu ani po paty. Honosí se trikama, je to jima přecpaný, a hlavně vypadají podezřele uměle. Nemá to prakticky žádný scénář, je na to reklama na každý tramvaji, a hraje v tom Hugh Jackman, kterej je zárukou že na to půjdou malý holčičky, který z něj budou udělaný a myslí si, že viděly bůh ví jaký horor. A vůbec nejhorší je, že to kazí pověst klasických filmových monster jako Dracula, či Frankenstein. Když se zamyslím, nuda to není, ale dost mě to irituje - což 'stačí' na jednu hvězdičku.(22.3.2006)

Herci hrajou docela slusne, digitalni efekty kolisaj mezi prumer a nadprumer. Vynikajici hudba a dvouhodinova nepretrzita akce. Skvele jsem se bavil a ani na chvily nenudil.(2.1.2005)

• hirnlego

Vypatlaný scénář & scény na facky vs. nemalé digitální orgie & krásná létající děvčata (ve verzi s křidélky - pozn. aut.).(28.10.2007)

Komixoidní mixmaš, nicméně řemeslně (i díky dokonalým vizuálním efektům a trikům od pánů z ILM) velmi vyvedený a pohříchu i zábavný film, vpravdě guláš velké porce s dvojtým knedlíkem... :-) Zdá se mi až nepochopitelné to množství nízkých hodnocení, jako by bylo jaksi módní obouvat se do těchhle hullywůdských spektáklů, určených pro po zábavě lačnící masové publikum 21. století. Pseudoinťáci jako stádo prskají seč můžou, aby následně se udělali u nějaké trendy pitominy či upoceného českého filmu... Protože tohle je opravdu "JEN" skvělá zábava a nemá smysl v ní hledat nějakou velkou hloubku. V tomhle případě se klidně posadím po bok troubům, co jdou dvakrát ročně do kina na podobný trhák (a pro pocit intelektuální nápravy dotřetice na srajdu koljovského typu ;-) a odpustím jim snad i to mě rušící cicmání se nad pytlíkem popcooltůrnu s rozbryndanou cocotinou... Tenhle film je sice jedna klišoidní divoká jízda s plytkým příběhem, leč profesionálně tak dobře odvedená zábava s velkým Z, že po téhle stránce tahle ptákovina naplňuje svůj smysl beze zbytku. Já osobně jsem tomu rád, semtam párkrát za rok a bez uzardění si něco podobného na vyčištění hlavy naordinovat a bez vedlejších účinků vstřebat. Čili resumé: Dvě hvězdičky za film jako story, jednu a půl za ty skvělé triky - a poslední půlku za pobratima Igora... :-)) Fakt kumpán k pohledání... :o)))(6.5.2006)

• - Jednu z Draculových manželek hrála manželka režiséra Stephena Sommerse. (DominikV)

• - V knize Brama Stokera z roku 1897, podle které je snímek zpracovaný, je Van Helsing (Hugh Jackman) lékař, ve snímku je ale vlkodlak. (Zdroj: style.iprima.cz) (P. J. D.)

• - Dlouhé vlasy, které má Hugh Jackman coby Van Helsing ve filmu, nejsou pravé. Nosil paruku. (POMO)