Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

• gudaulin

Dovolím si tvrdit, že markantní rozdíl mezi příznivě přijatou Mumií a kritizovaným Van Helsingem není. Je to stejně rychlé, řemeslně zručné a povrchní bez vnitřní logiky příběhu. Rozdíl, vyjádřený v mém případě jednou hvězdičkou, je v míře nadhledu, kdy se Mumie svým stylem vydává po stopách Indiana Jonese zatímco Van Helsing nechce ke své škodě ani tak rozesmívat, jako spíš ohromovat. Jelikož se bere moc vážně, snáze se odhalují všechny nedostatky Sommersova režijního stylu Celkový dojem 40 %.(26.10.2007)

Veru taký spletenec všetkého možného čo staré horrorové časy priniesli od Frankensteina po Mr.Hyde, len škoda že v skoro každom kúsku premietaného obrázku je to vygenerované počítačovou grafikou, striedajúcou lepšie chvíľky s tými horšími, to isté platí aj o nesúrodom príbehu. Hlavne postava vlkodlaka je dosť odpackaná, lietajúce upírky sa dajú ako tak zniesť. Presnejšie hodnotenie by som dal 50% ale v tomto prípade sa prikláňam hore, nie je to až taká katastrofa ale také vysoké rozpočty aké sa dávajú do podobných fantasy by sa dali veru zúročiť aj lepšie u tých viac zručných režisérov a nie len ich hádzať do rúk rutinérom čo nič nové nevedia priniesť. ║Rozpočet $160miliónovTržby USA $120,177,084Tržby Celosvetovo $300,257,475(28.10.2005)

• Rogue

Vzhledem k množství digitálních efektů překvapivě nudné a díky režii a scénáři Stephena Sommerse také místy neskutečně hloupé. Nicméně dívat se na to dá - 1 a půl(9.5.2004)

• Enšpígl

Když jsem se snažil naučit vařit, chtěl jsem, aby tam bylo od všeho co nejvíce a tak jsem do hrnce naházel brambory, rýži, hranolky, smaženej sýr, svíčkovou, utopence a spousty dalšího,pak jsem dal výsledek na talíř a nedalo se to jíst. Jídlo jsem jsem nazval Van Helsing a vyhodil jsem ho.(25.11.2006)

• Gilmour93

Přesolený guláš mnohdy pochybných digitálních efektů a v něm zkažený hrabě Dracula se stopovým množstvím charismatu. Sommers byl zřejmě v dětství za úplňku pokousán Edwardem D. Woodem Jr..(23.9.2008)