poster

Van Helsing

 • USA

  Van Helsing

 • Slovensko

  Van Helsing

Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  **

  Takhle nějak si představuju Ligu výjimečných po všech těch "chvalozpěvech":-) Nudný, blátivý hybrid bez atmosféry a švihu, který na sebe jen tupě kupí nic moc akční sekvence a trikově průměrné souboje monster. Van Helsing nemá hlavu ani patu, gradace neexistuje a na plakátech cool hrdina nemá ve filmu styl ani charisma. Pravda, Kate Beckinsale to sluší jako nikdy před tím, kostýmek je proklatě sexy, ale jinak: Fuj tajbl. Nestačí narvat do sebe jen pár legendárních příšer a slepit je smrští triků. Pak se totiž může stát, že film pádí obrovskou rychlostí, v níž divák ani nestíhá sledovat posuny v ději, a přesto se pekelně nudí - musí totiž civět na sterilní umělotinu, jejíž vypatlanost sahá až kamsi do Transylvánie.(11.5.2004)

 • Tom Hardy
  ***

  Trikově a režijně solidně natočený scénáristický bordel. Stejně tupé jako LXG, jen lépe natočené...(12.5.2004)

 • Rob Roy
  *

  Neuvěřitelný guláš všech možných klišé, kýče, digitálních triků a patosu. Jedna hvězdička za komickou figurku Davida Wenhama.(15.8.2004)

 • Malarkey
  ***

  To, že režisér pracoval na Mumii je v tomto filmu hodně znát. Ale zase na to, jaké je zde hodnocení já se bavil. Nepříjde mi to sice bůhví jak zajímavé a originální, ale zábavné rozhodně ano. Není to žádný zázrak, natahal do toho hodně prachů, málo to vydělalo, spíš prodělalo, tak to s tímhle filmem dopadlo, ale že se to točilo u nás, a i tak se to stalo úspěšné, i když na to nadávali dokazuje, že to zas taková blbost není. Je to zvláštní, ale já se hlavně nenudil. --- Igore! Pomoz mi! - Byl jste ke mně tak hodný, doktore. Pozorný. Starostlivý. Ale on mě platí.(15.3.2008)

 • Anthony
  **

  Můj dojem z tohoto filmu je značně rozpačitý. Ačkoli mám rád i takové filmy, které nenabízí nic než odpočinkovou velkolepou podívanou, která spíše uspokojí oči a uši než mozek, tento film mě neuspokojil, i když velkolepost mu skutečně nechybí. Jenže příběh může být blbý, nelogický, ale musí být alespoň nějaký. Slovo, které nejlépe tento film vystihuje je přeplácanost. V jedné kritice někdo napsal, že kdyby ve finále najednou vyrazil proti hlavnímu hrdinovi Saddám Husajn vůbec by se nedivil – to byl přesně můj pocit. Těch příšer a netvorů, které se různě proměňovali a přesouvali z místa na místo, bylo tolik, že jsem se v tom brzy přestal orientovat. Sledoval jsem pak už jen pěkné trikové obrázky, ale vůbec jsem nechápal, co se děje. A takové scény jako, když se na mapě objeví Transylvánie a vidíme jak hrdina jede na jih!, přičemž se za moment prochází na nábřeží Vltavy (v pozadí Národní divadlo) a v titulcích se objeví nápis Budapešť, to už je jen tak pro zasmání. Mimochodem hudba Alana Silvestriho je výborná a podobně non stop akční a hrdinská jako v druhé Mumii (též Sommers).(12.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace