poster

Van Helsing

 • USA

  Van Helsing

 • Slovensko

  Van Helsing

Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  **

  Vo filme je toľko všemožnej akcie, digitálnych efektov a škrekotu, že už jednoducho z tej rýchlej jazdy bolí hlava.(9.1.2012)

 • ORIN
  ***

  aneb Jak Karel na všechny vyzrál(28.10.2007)

 • Gemini
  **

  Zoufale trapné dílko disponující díky přemrštěnému rozpočtu hned několika rekordními zápisy v mé soukromé kronice pokusů a omylů. Stephen Sommers po dvou velmi zábavných Mumiích (i když dvojku dost táhla postava Krále Škorpiona) usnul na pořádné kupě vavřínu a spolčil se s nehoráznou bandou šílenců...jinak si nedovedu představit jak mohl za prvé - vzniknout takovýhle scénář, a za druhé - jak mohl být jako noblesní gróf Vlad Dracula obsazen tragéd nejtragičtější, Richard Roxburgh. Jeho trapnost a nevhodnost dosahuje nevídaných výšin, ostatně těchhle nevídaných výšin si v celém filmu užijete až až...v celém filmu se totiž až příliš často poletuje na animovaných lanech nad tisícimetrovými propastmi, a přiznejme si to, nikdo v tomhle filmu není takový herec, aby si mohl při podobných eskapádách vynutit trochu úcty. Obzvlášť krásná Kate Beckinsale je se svým rádoby rumunskocikánským přízvukem a košili s nařaseným límcem mírně řečeno směšná. O úchvatných Faramirových vynálezech, vhodných tak do jistého fantasy seriálu s Kevinem Sorbem, taktně pomlčím. Ale rád se rozhovořím o úžasném příkladu dementního štěku - "vesnická husička" Dana Morávková zatloukla další hřebík do víka rakve se jmenovkou Herectví. A mám dojem že po Rodinných Poutech už na další hřebíky nebude místo... Pojďme směle dále - kontrasty...těch je tu plno a zní to dost vznešeně jako téma, že ano?:) Úvodní scéna...prý pocta horrorům Jamese Whalea, není nic než oslí můstek k zatažení Frankenstineova monstra do "ďábelského plánu" zosnovaného hrabětem Draculou a jeho nevěstami. Kde je tu kontrast? Whaleovské stvoření života následované rádobyděsivým netopejrem. Nebo scéna kdy Dracula chodí po stropě jeskyně a rozmlouvá, zdařile navozuje Coppolovskou atmosféru...a najednou bum prásk a je po atmosféře a je tu zase trapno až na půdu. Ale o scénáři je lepší se nezmiňovat...pojďme si něco povědět o úchvatné scéně v Budapešti - tamní ples v opeře jako by vypadl z Fantoma Paříže, tak přesná je jeho stylizace...a pak se najednou zase létá na laně a máte dost. Co si tedy s Van Helsingem (Gabrielem) počít? Úplně zatratit ho nejde...na to je OSTčko od Alana Silvestriho příliš dobré, a je to právě hudba, se kterou stojí a padají ty silnější momenty filmu. Vlastně by se dalo říct že je nejmíň o dvě třídy výš než film, který si něco tak dobrého nezaslouží, vzhledem k tomu jaký slepenec Sommers vytvořil:P(27.7.2005)

 • Jeanne
  *****

  Musím ho vidět znovu! A přitom to není geniální film, jehož hlubokou myšlenku (nebo pokud možno mnoho myšlenek) bych s potěšením mohla v následujících dnech i nocích analyzovat a srovnávat a prostě užívat si je. Není to Truffaut, proboha. Je to krásně podaná upíří bondovka, natočená v šíleném sledu scén od začátku do konce. ...čím dál tím víc přemýšlím, kde se vzalo to mé nadšení. Nemá to nic společného s poetikou starých časů, přesto je třeba scéna z "plesu upírů" úžasná, řekla bych, tak jako ta z původního "Plesu upírů", i když je úplně jiná. Je z roku 2004! Stejně tak kostýmy, hudba. To všechno má spád dnešní doby. Kupodivu to pak působí kompaktně a pro mě skvěle.(24.5.2004)

 • hirnlego
  **

  Vypatlaný scénář & scény na facky vs. nemalé digitální orgie & krásná létající děvčata (ve verzi s křidélky - pozn. aut.).(28.10.2007)

 • - Van Helsing je první film, který pro tvorbu vizuálních efektů využil MASIVNÍ počítačový software, použitý při tvorbě trilogie Pána prstenů. (POMO)

 • - Scéna, ve které se bratr Anny, lezoucí po zdi, změní ve vlkodlaka, se natáčela v táborském husitském muzeu. Jízda kočáru v lese se točila nedaleko Tábora, v přilehlé Dlouhé Lhotě, ve které měli filmaři malé stanoviště pro členy štábu. Mimo České republiky se film natáčel také v Kalifornii, na Floridě, v Itálii a ve Francii. (Ujo.)

 • - Kate Beckinsale, která se proslavila rolí upírky v sérii filmů Underworld, zde paradoxně hraje zabíječku upírů. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace