poster

Van Helsing

 • USA

  Van Helsing

 • Slovensko

  Van Helsing

Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

 • dobytek
  **

  Jak je možný, že jsem si na tenhle film vzpomněl až teď? Já moc tyhle fantasmagorie nemusim, ale podíval jsem se na to, protože v tom muj kámoš dělal komparz a navíc se to natáčelo v Kunraticích, což mam, co by kamenem dohodil. Já jsem ho dokonce tenkrát byl během natáčení několikrát navštívit a poskytnul jsem mu azyl ve svym autě, aby si tam moh zahulit, protože byl z toho natáčení úplně v prdeli. Možná, že kdyby tenkrát natočili toho kámoše, kterej měl na sobě středověký hadry a vylejzal se špekem v hubě z mýho oplastovanýho Kadetta, tak to mohlo mít větší úspěch, než celej film. Opravdu to byl zajímavej pohled :-) Jinak ten film si už moc nepamatuju, protože mě to teda vůbec nechytlo. Spíš jsem se jen soustředil, jestli tam někde nezahlídnu toho svýho kámoše, ale pár zajímavejch scén mi v hlavě utkvělo. Takže 1 hvězdička za film + 1 pro toho mýho kámoše.(7.7.2008)

 • B!shop
  *****

  Herci hrajou docela slusne, digitalni efekty kolisaj mezi prumer a nadprumer. Vynikajici hudba a dvouhodinova nepretrzita akce. Skvele jsem se bavil a ani na chvily nenudil.(2.1.2005)

 • Anthony
  **

  Můj dojem z tohoto filmu je značně rozpačitý. Ačkoli mám rád i takové filmy, které nenabízí nic než odpočinkovou velkolepou podívanou, která spíše uspokojí oči a uši než mozek, tento film mě neuspokojil, i když velkolepost mu skutečně nechybí. Jenže příběh může být blbý, nelogický, ale musí být alespoň nějaký. Slovo, které nejlépe tento film vystihuje je přeplácanost. V jedné kritice někdo napsal, že kdyby ve finále najednou vyrazil proti hlavnímu hrdinovi Saddám Husajn vůbec by se nedivil – to byl přesně můj pocit. Těch příšer a netvorů, které se různě proměňovali a přesouvali z místa na místo, bylo tolik, že jsem se v tom brzy přestal orientovat. Sledoval jsem pak už jen pěkné trikové obrázky, ale vůbec jsem nechápal, co se děje. A takové scény jako, když se na mapě objeví Transylvánie a vidíme jak hrdina jede na jih!, přičemž se za moment prochází na nábřeží Vltavy (v pozadí Národní divadlo) a v titulcích se objeví nápis Budapešť, to už je jen tak pro zasmání. Mimochodem hudba Alana Silvestriho je výborná a podobně non stop akční a hrdinská jako v druhé Mumii (též Sommers).(12.9.2004)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Dlouhé vlasy, které má Hugh Jackman coby Van Helsing ve filmu, nejsou pravé. Nosil paruku. (POMO)

 • - Hugh Jackman si během natáčení filmu zlomil ruku. (Elisebah)

 • - Když těsně po příjezdu Van Helsinga (Hugh Jackman)  a Carla (David Wenham) do Transylvánie město napadnou Drákulovy (Richard Roxburgh) nevěsty, začne Van Helsing střílet z kuše. V záběru, kdy mu dojdou šípy, je vidět, že než vystřelí poslední šíp, má plný "zásobník". Při posledním výstřelu je však zcela prázdný. (chleba24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace