Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

Musím ho vidět znovu! A přitom to není geniální film, jehož hlubokou myšlenku (nebo pokud možno mnoho myšlenek) bych s potěšením mohla v následujících dnech i nocích analyzovat a srovnávat a prostě užívat si je. Není to Truffaut, proboha. Je to krásně podaná upíří bondovka, natočená v šíleném sledu scén od začátku do konce. ...čím dál tím víc přemýšlím, kde se vzalo to mé nadšení. Nemá to nic společného s poetikou starých časů, přesto je třeba scéna z "plesu upírů" úžasná, řekla bych, tak jako ta z původního "Plesu upírů", i když je úplně jiná. Je z roku 2004! Stejně tak kostýmy, hudba. To všechno má spád dnešní doby. Kupodivu to pak působí kompaktně a pro mě skvěle.(24.5.2004)

Guilty pleasure mého rozbouřeného dospívání, které mne přesvědčilo ve dvou podstatných věcech -----------------------------> Kate Beckinsale = sexuální idol / Hugh Jackman = největší frajer 21. století. Steampunk jak jej neznáte.(9.3.2008)

• Rob Roy

Neuvěřitelný guláš všech možných klišé, kýče, digitálních triků a patosu. Jedna hvězdička za komickou figurku Davida Wenhama.(15.8.2004)

• - Na začátku filmu nejsou úvodní titulky a dokonce ani název filmu. Ten je ale k zahlédnutí na plakátu “Wanted” hned po skončení úvodní, černobílé sekvence. (POMO)

• - Filmoví kritikové shledali negativním, že se snímek výrazně liší od příběhu Stokera(Zdroj: style.iprima.cz) (P. J. D.)

• - V knize Brama Stokera z roku 1897, podle které je snímek zpracovaný, je Van Helsing (Hugh Jackman) lékař, ve snímku je ale vlkodlak. (Zdroj: style.iprima.cz) (P. J. D.)