Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

• dobytek

Jak je možný, že jsem si na tenhle film vzpomněl až teď? Já moc tyhle fantasmagorie nemusim, ale podíval jsem se na to, protože v tom muj kámoš dělal komparz a navíc se to natáčelo v Kunraticích, což mam, co by kamenem dohodil. Já jsem ho dokonce tenkrát byl během natáčení několikrát navštívit a poskytnul jsem mu azyl ve svym autě, aby si tam moh zahulit, protože byl z toho natáčení úplně v prdeli. Možná, že kdyby tenkrát natočili toho kámoše, kterej měl na sobě středověký hadry a vylejzal se špekem v hubě z mýho oplastovanýho Kadetta, tak to mohlo mít větší úspěch, než celej film. Opravdu to byl zajímavej pohled :-) Jinak ten film si už moc nepamatuju, protože mě to teda vůbec nechytlo. Spíš jsem se jen soustředil, jestli tam někde nezahlídnu toho svýho kámoše, ale pár zajímavejch scén mi v hlavě utkvělo. Takže 1 hvězdička za film + 1 pro toho mýho kámoše.(7.7.2008)

Jedna velká digitální akční scéna.(12.5.2004)

Mal som veľkú chuť dať aj plné hodnotenie, lebo pocit zábavy a potešenia pre oči a uši bol enormný, no pár detailov ma odradilo. Záverečnú scénu s oblakmi si mohli odpustiť, aj minutáž sa dala trošku skrátiť a pár častí akcie bolo naivných. Ale inak farebne brilantné, hlášky počas „vážneho“ scenára sadli dokonale a akcia nemala chybu a aj napriek dlhému priebehu jej bolo naporcovanej pomerne slušná časť. 75%.(18.4.2007)

• - Filmoví kritikové shledali negativním, že se snímek výrazně liší od příběhu Stokera(Zdroj: style.iprima.cz) (P. J. D.)

• - O roli Kate Beckinsale se ucházela i Angelina Jolie(Zdroj: style.iprima.cz) (P. J. D.)

• - Kate Beckinsale, která se proslavila rolí upírky v sérii filmů Underworld, zde paradoxně hraje zabíječku upírů. (POMO)