Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

Lemony Snicket - Rätselhafte Ereignisse

Rad nešťastných príhod

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA / Německo, 2004, 108 min

Z hlediska dětského diváka jde o zcela netradiční počin, neboť filmy o dětech stíhaných ranami "osudu" (zde velmi dobře zastoupeného Jimem Carreyem v roli Olafa) se zase tak často nevidí. Vlastně si nejsem jist, zda to není vůbec první takový film. Pokud se na to ale podívám jako dospělák, jsem poněkud zklamán. I přes onu proklamovanou (a taky skutečně přítomnou) "burtonovskou" vizuální stránku tomu filmu něco chybí. Podle mě uvízl snímek přesně na pomezí, kdy se dětem (asi) ještě nelíbí a dospělým (asi) už nelíbí. Má hlavní výtka směřuje k samotnému ději - na to, co se o filmu psalo, se v něm poměrně málo stane. Ne že bych snad chtěl dětem ubližovat v jednom kuse, jen mi to přišlo pouze jako slabý odvárek (ale dětské diváky to vylekat mohlo, uznávám). No nic, na závěr už jen tolik, že hlavní dětská herečka měla v obličeji takový dospělý výraz a že z ní jednou asi bude pěkná kočka, ale to už se samotným filmem nemá tak moc společného...(1.9.2005)

Nevyužitá šance v podobě jakéhosi mixu Tima Burtona a Harryho Pottera. Ať žije malý tancující elf...(20.5.2007)

Perfektný originálny scenár, výborné grafické spracovanie, geniálny Jim Carrey a sympatická Emily Browning... skvelá atmosféra počas celého filmu, miestami som sa schuti zasmial... musím povedať, že fakt podarené, ja som sa bavil :)(25.12.2011)

Film sám o sobě se mi líbil velice. Problém je v do očí bijící nenávaznosti a roztrhanosti jednotlivých scén, což je evidentně způsobeno tím, že byly do jednoho filmu smrsknuty 3 knížky. Proto celý snímek prakticky sestává z permanentních změn lokací a pokud by divák nedával chvíli pozor, no to by měl asi brzy v ději pěkný zmatek. Ale po formální + herecké stránce jde vytknout pouze máloco. No uvidíme co bude dál, ale nějakému tomu pokračování bych se nebránil, protože takto temně ladění "dětský" film se opravdu jen tak nevídá. Tří hvězdičky jsou málo, ale na čtyři to není. Takže bych to viděl na 70%.(21.2.2005)

• Rex Mundi

Môj názor je asi najbližšie k Hitman_47-ovi a presne opačný ako má movie. Niekoľkokrát som si po filme vzdychla "čo z toho mohlo byť, keby to dali Burtonovi". Po prvej tretine som sa začala nudiť a stále netrpezlivejšie čakala, kedy už bude koniec tomuto trápeniu. A nebolo to len kvôli totálne neznesiteľnému a podľa môjho názoru vyšinutému dievčatku, ktoré sedelo za mnou v kine, neustále sa mrvilo, kopalo mi do stoličky, mrmlalo si, komentovalo a vyrážalo zo seba vzdychy hrôzy. Do kina tak skoro nepôjdem, vždy tam natrafím na nejakého pošuka, ktorý neprišiel pozerať film, ale znepríjemňovať ho ostatným. Dve hviezdičky dávam za herecké výkony (Meryl Streep) a výtvarnú stránku, inak ale biedna (aj keď čierna) moderná rozprávka.(16.3.2005)

• Liam Aiken

• - Auto, které jste mohli vidět v upoutávkách, je Tatra 603, která byla vyrobená v bývalém Československu a používali jí vrcholní představitelé Komunistické strany. (imro)

• - Ve snaze svést se na potterovské vlně nasypali producenti z Paramountu a DreamWorks do filmu 125 mil. dolarů a zaznamenali slušný 30milionový (17. - 19. 12. 2004) úvodní víkend. Celkem si film potom odnesl z amerických kin více jak 112 mil. dolarů. (imro)

• - I přesto, že se ve filmu objevil Dustin Hoffman, není uveden v závěrečných titulcích. (Saur.us)