poster

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

 • Česko

  Řada nešťastných příhod

 • USA

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • Německo

  Lemony Snicket - Rätselhafte Ereignisse

 • Slovensko

  Rad nešťastných príhod

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA / Německo, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ***

  Nevyužitá šance v podobě jakéhosi mixu Tima Burtona a Harryho Pottera. Ať žije malý tancující elf...(20.5.2007)

 • TheDarKnig
  ****

  zábavná burtonovsky podivná jednohubka s docela krutými dějovými zvraty a na příběh s dětmi s omezením PG docela temnými motivy. Samozřejmě docela umně zabalenými a zamaskovanými. Svět a celý děj je opravdu zajímavě rozvíjený, no zdálo se mi to jakési příliš přecpané a pořádně neuzavírané + po nějaké době se neustále opakovaná příběhová smyčka začne trochu zamotávat a taky ztratí to prvotní kouzlo bizardnosti. Naštěstí je tu excelentní Jim Carrey, který se zhostil role hraběte herce Olafa skvěle a zase okouzluje svou výstředností a hnusností/slizkostí. A pak je tu vlastně i celé další obsazení, které snad nemohlo být ani více sympatické, od hlavního dětského tria (Emily) přes kupu hvězdně vybraných vedlejšáků, podle mně si ze sebe dělajících pořádnou srandu. No celkově tomu stále chybí nějaký větší náboj, ale kvůli té rozkošné temné atmosféře a pár úžasně zábavných scén dám 4(12.2.2011)

 • Tosim
  ****

  Pohádkové a stylizované. Dal bych i plný počet bodů, kdyby se ve filmu určité zápletky pravidelně neopakovaly. Naštěstí ke konci se to zlepšilo. Pěkná jízda. Talentovaný děti.(24.10.2005)

 • ripo
  **

  Niekto sa chcel zahrať na Burtona a snažil sa natočiť v jeho štýle túto rozprávku. Hudba príšerná, scenár otrasný, tempo slimačie a "nadstavované" herecké kreácie Jima C. mi pomaly, ale isto trhali žily ... Takmer som vykrvácal ...(25.12.2010)

 • Superpero
  ****

  Velice dobrá adaptace prvních tří Snicketových knih (mimochodem v oficiálním textu distributora jsou napsány názvy 4. a 6. dílu). I když děj je poněkud upravený. Jim Carrey opět konečně bláznivý tak jak ho milujeme a i dětské role jsou zvládnuté na jedničku. Obsazení Carreyho bylo ale opravdu geniálním tahem, protože ty grimasy a role a přízvuky... to překoná i Ace Venturu. Výtvarná stránka je zvládnutá na jedničku a spolu s hudbou skvěle podtrhuje depresivní atmosféru filmu. V menších rolích potěší Dustin Hoffman ("Ona si ho nezaslouží.") a Luis Guzmán. No a začátek s nejmenším skřítkem? Jednoznačně výborné.(18.6.2005)

 • Jim Carrey

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace