Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

Lemony Snicket - Rätselhafte Ereignisse

Rad nešťastných príhod

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA / Německo, 2004, 108 min

Pohádkové a stylizované. Dal bych i plný počet bodů, kdyby se ve filmu určité zápletky pravidelně neopakovaly. Naštěstí ke konci se to zlepšilo. Pěkná jízda. Talentovaný děti.(24.10.2005)

Jim Carrey na několik způsobů, kdo by pohrdl? Burtonovská atmosféra, kdo by pohrdl? Roztomilý dětský herci, kdo by pohrdl? Spousta hvězd, včetně Meryl Streep na place, kdo by pohrdl? Napětí střídá humor, kdo by pohrdl? (Už mě to nebaví vyjmenovávat, je to prostě skvělý film, kdo by pohrdl?)(27.4.2011)

Namiesto niektorej klasickej sviatkovej rozprávky si odteraz budem púšťať túto pohodovú fantasy odpočinkovú baladu. Čarovná rodinná zábavička s pohodovou dávkou dobrodružného napätia a krásnych farebných škál, či kostýmových doplnkov. Mohli by natočiť pokračovanie. Hlavne kvôli Carreymu, ktorého chcem vidieť len v takýchto a vážnejších úlohách. 90%.(26.10.2007)

Tak tenhle film se ze začátku tváří jako velmi dobrý film, dokonce vidíte dalšího Burtona, ale pak se to najednou začne kazit, protahovat a dokonce trochu nudit. Takže herci jsou fantastičtí, včetně skvělých dětí, výprava je překrásná, ale celý ten příběh je velmi podivný, něco mezi detektivkou, dramatem, pohádkou a komedií, ale vlastně to není nic z toho. Takže ten úžasný pocit z počátku filmu se postupně vytratí a když nakonec zjistíte, že to vlastně neskončilo nijak a že ta pointa je také nijaká, ten dobrý pocit vyprchá. Takže 3,5*(23.10.2005)

Knihu sice vůbec neznám, a ani jsem o ní nikdy neslyšel, ale když jsem tento film zahlédl, okamžitě jsem ho chtěl vidět, a jako fantasy rodinná podívaná, mě opravdu překvapil, více než jsem skutečně tušil, takže svůj účel opravdu splnil. No a já jsem sem zase napsal souvětí, které budou češtinářky luštit ještě generaci po mně.(2.1.2010)

• Liam Aiken