poster

Útěk

 • USA

  The Getaway

 • Slovensko

  Útek

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1972, 117 min

Režie:

Sam Peckinpah

Předloha:

Jim Thompson (kniha)

Scénář:

Walter Hill

Kamera:

Lucien Ballard

Hudba:

Quincy Jones

Producenti:

David Foster

Střih:

Robert L. Wolfe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • curunir
  ***

  Prvých približne 30 minút sa nesie vo veľmi dobrom svetle a celkovo si zaslúžia len pochvalu. Už však pri scéne prepadnutia banky sa ukazuje, že Peckinpah réžiu vlastne vôbec nezvláda alebo prinajmenšom poriadne nepozná scenár. Všetku akciu obaluje do síce veľmi dynamického strihu, no výsledkom je však akýsi neprehľadný chaos. Dosť nevyužitý mi prišiel aj Al Lettieri so svojim nespochybniteľným záporáckym potenciálom. Od režiséra som zatiaľ videl len výbornú Divokú bandu, takže i porovnávať môžem len s ňou. No a v tom prípade som čakal omnoho lepší výsledok.(1.2.2009)

 • betelgeuse
  ****

  Trochu chladný, ale stylový akční thriller s klasickým - tj. fotogenickým a málomluvným - Stevem McQueenem. Že ho natočil Sam Peckinpah, poznáme z výborné řemeslné stránky, excesivního násilí a ponížení, kterých se dostává ženským postavám. Jenom srdce mu Sam nedal...(13.12.2002)

 • Javert
  *****

  Tohle je podle mně snad nejlepší útěkový film, co kdy byl natočen. Steve McQueen se k Ali MacGraw dokonale hodí. Příběh je sice jednoduchý, ale o to zábavnější a ubíhá příjemným tempem. Ani chvíli se nenudíte. Odejít na záchod v průběhu filmu by se vám nemuselo vyplatit.:-) Sam Peckinpah je opravdu Pan Režisér! P.S. Steve to s brokovnicí fakt umí.(19.7.2007)

 • LiVentura
  ****

  Dobrý akční film plný přestřelek ve stylu Peckinpaha.. Ale ženský element je zde mimořádně tupý a zhovadile kazící nadprůměr snímku, možná je to schválně..!(21.1.2012)

 • Kimon
  *****

  Příjemná vzpomínka na mistrovské herecké umění Steve McQueena.(18.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace