poster

Vůně vanilky (TV film)

Drama

Česko, 2001, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ****

  Řekl bych, takový prolog Operace Silver A - Strach, Dvořák, Háma. Což jen víc potvrzuje (a už tehdy bylo zřejmé), že někdejší Bajza prostřední vyrůstá v opravdu skvělého direktora. Tímto filmem si navíc ČT maličko podprahově upevňuje své divácké řady, protože u Vůně vanilky divákovi zní v hlavě Dvořákovo přesvědčující "Vítejte na jedničce" (pro stále ještě nechápavé, Jiří Dvořák namluvil velkou část upoutávek veřejnoprávní televize). O panu Sovákovi mladším už tu byla pochvalná řeč, ve filmu je v podstatě jedinou charakterní postavou (která se "nepřekabátí").(3.5.2009)

 • Niktorius
  ***

  Velice slušný TV film. Jiří Strach by měl točit filmy pro stříbrné plátno!(1.11.2007)

 • Frenegonda
  ****

  Ze zivota... a boli to.(11.12.2012)

 • Baxt
  ***

  Televizní v každém směru, režie nevyjímaje, co ovšem spolehlivě Vůni vanilky vytahuje nad průměr, jsou herci, hlavně tedy Schmitzer a Hlaváčová, ale i Munzarová se ukazuje v dobrém světle. Speciální větu vyhradím pro Jiřího Dvořáka, jehož angličtina je perfektnější, než mé nejperfektnější představy o perfektnosti. ___ Strach se před 8 lety evidentně ještě hledal, ale jisté náznaky jeho budoucí režisérské síly tu a tam vykouknou - kamera všechno krásně zabírá z vděčných úhlů, ovšem je ryze Made in Czech Republic, hudba se opakuje jako kolovrátek a o počtu lidí ve všech scénách radši mluvit nebudu. Má to ale jiskru, která většině našich televizních filmů chybí. Jiskru, která v BrainStormu založila požár. Ale ještě to chvilku trvalo...(2.5.2009)

 • claudel
  ****

  Jiří Strach je režisér velkého formátu a potvrzuje to i v tomhle malém televizním dílku. Solidní příběh, výborné herecké výkony, pěkná kamera.(26.1.2014)

 • - Pouze dva herci namluvili své role v angličtině sami, a to Pavel Kříž a Aleš Háma. (morgos)

 • - Původní název filmu Druhá šance, ale naposlední chvíli byl změněn. (morgos)

 • - Natáčení probíhalo v Kašperských Horách, v Plzni a v klášteře Plasy. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace