Komentáře uživatelů k filmu (49)

 • Tosim
  ***

  Film se společenským podtextem, maskovaný jako detektivka :o)(20.6.2010)

 • Enšpígl
  ***

  Nóóó, tak to násilnický éro v podání Pavla Novýho tam předvádělo slušnou bouřku. I když tahle krimoška není přímo na slinták, rozhodně se nejedná o nic špatnýho. Není to přímo napínák, ale přece jen strach o hlavní hrdinku a neodbytná zvědavost jak to všechno nakonec dopadne se dostavili.(21.6.2010)

 • dobytek
  ***

  Je tady vidět jakási inspirace kriminálníma filmama z imperialistický ciziny. V porovnání s ostatní českou normalizační tvorbou je tohle neobvykle "akční", plný násilí a je tam na tehdejší poměry i dost nahoty. Ale je to spíš takovej pokus, kterej se nepovedlo dotáhnout k nějakýmu povedenýmu výsledku. Přesto se na to dá koukat. Zejména díky Pavlovi Novýmu, kterej si toho psychopatickýho násilníka zahrál evidentně s chutí. Jinak hodně herců ve filmu nemluví svym hlasem, ale jsou předabovaný. A podle mě to filmu spíš uškodilo.(2.5.2015)

 • Brouk
  **

  Tady bych jen chtěl připomenout, že hlavní ženskou roli tady hrála Z.-U.Kesslerová, známá například z filmu Fešák Hubert. Film byl nebo měl být pokusem Barrandova o krimi v západním stylu, jen to jaksi skřípe...(13.11.2004)

 • choze
  ***

  Námět a herci nejsou špatní, byla tu i snaha o akci (přepadení pošty, automobilová honička, honička po střechách, výbuch bytu), chybí ale větší napětí, spád a styl. Nemám nakoukané socialistické kriminálky, tak nevím, na kolik to vybočuje z jejich kolejí, ale dnes na tom filmu nic zvlášť drsného ani zajímavého nevidím. Pavel Nový good.(3.10.2007)

 • Gilmour93
  **

  Drsné krimi s hloupou zápletkou a marnou snahou P.Nového býti pražským Belmondem. Taky vám při té honičce Pavelkův VW Brouk připomínal Žlutého bastarda ze Sin City?(21.12.2009)

 • sud
  ****

  Dost drsný film, jiný než ostaní detektivky 70. a 80. let. Dva lupiči přepadnou banku, zastřelí úřednici a zraní policistu. Lup ukryjí u šéfa, který však nešťastnou náhodou zemře. A tak je začnou násilím vymáhat z jeho mladé ženy, která o ničem neví. Film má na svoji dobu dosti drsné a naturalisitcké akční scény. Výtečný Pavel Nový v úloze surového zločince Dolfiho. Jiří Svoboda se k drsné krimi po letech vrátil snímkem "Sametoví vrazi".(21.1.2006)

 • Radko
  ***

  Zločin sa nevypláca. Pretože aj keď sa muž snaží vysokým životným štandardom plynúcim z lúpeží, falšovania obrazov a kšeftov so zlatom pripútať k sebe atraktívnu manželku, tá si milenca nájde. Kombinácia povinnej práce a zločinu snaživého manžela totiž pohlcuje totiž natoľko, že nestíha plnohodnotne ženu. Spravodlivosť predstavuje nezaujímavo pôsobiaci vyšetrovateľ, no napriek malej vizuálnej i celkovej telesnej atraktivite dopadne aj šelmovsky krutý typ zloducha. Subžáner akčnej normalizačnej československej kriminálky so sebou priniesol nahotu, neveru, násilie a akciu. A zároveň vniesol do týchto jednaní akúsi perverznú odpudivosť ostro kontrastujúcu so svetom prevládajúcich vyondulovaných trvalých, uniformnej šedivosti verejných priestorov aj panelákových interiérov a svetríkov z Ozety či Makyty. Veď si len zoberte - päť mŕtvych a nič poriadne sa nestane - nejaké vykradnutie lokálnej pošty, čo to je? Akoby normalizačných robotov ovládol v týchto filmoch (okrem Reťazí sa mi vybavuje ešte Smrť stopárok) kriminálny vírus, umožňujúci akčnú auto naháňačku či strieľačku v prefízlovanom priestore. Verejný zločin totiž v reáli mali v oku okrem oficiálnych policajtov bdelé pomocné stráže Verejnej bezpečnosti, strážcovia socialistického zriadenia v podobe členov Ľudových milícií a prešpekulovane dosádzaní agenti a iní posluhovači Štátnej bezpečnosti.(2.5.2014)

 • LiVentura
  ***

  Drsná krimi rozhodně ne pro oddech, příliš násilná, leč více reálná, o muži, který se zaplete s dvěma vyhlášenými recidivisty, jenže stačí umřít dříve, než svou manželku a sebe přemístit do jiné krajiny daleko od domova.!! A jeho žena? Ta o ukrytém lupu rozhodně nic neví...(14.2.2010)

 • WANDRWALL
  ***

  Film šitý na míru běžným sadistům.(15.7.2011)

 • triatlet
  *

  V úvodu průměrné kriminálky, v níž se řeší hospodářská kriminalita na pozadí partnerských vztahů, zaujme interiér půdního bytu a odhalená Zora Ulla Keslerová (Marta). Ve druhé půli nudí ubíjející nereálné vydírání/ vyslýchání Marty dvojicí kumpánů. Pavel Nový se postupně stává několikanásobným vrahem. Závěr jak z laciné parodie - běh a střílečka po střeše a do toho všetečný soused (Bohumil Vávra) naznačuje, že cítí plyn a přitom mačká na zvonek - hvězdička za tuhle výbornou scénu:-)(20.6.2010)

 • kingik
  ***

  Tahle poctivá krimi není vůbec špatná, ale má velké potíže s tempem, a to hlavně v první polovině. Z hereckých výkonů jasně dominuje psychopatický Pavel Nový. Pokus o syrovost a autenticitu, tady ale tak docela nevychází, jak by si režisér Jiří Svoboda přál, ale přesto tento snímek není ztrátou času.(25.3.2009)

 • argenson
  ***

  Ke kriminálkám z období normalizace přistupuju většinou s rezervou, ale tohle není špatný film. Rozhodně alespoň námět byl výborný. Pak se to ale celé utápí ve spoustě hluchých míst, navíc s naprosto směšnou figurkou kriminalisty s kravatou zastrčenou ve véčkovém svetříku. Na svou dobu musel hodně provokativně působit luxus půdního bytu hlavní hrdinky, ale tenhle interiér měl ve scénáři své logické místo. A výkon u nás nepříliš známé Zory Keslerové, bývalé pornohvězdy v Itálii, nebyl vůbec špatný.(22.3.2009)

 • blackrain
  **

  Zora Ulla Keslerová opravdu neměla s nahotou žádný problém. Mám pocit, že ji předabovala Jana Andresíková. Eugena Jegorova namluvil Zdeněk Svěrák.(20.6.2010)

 • Historik
  ****

  Ve své době jistě originální film, kterému ovšem škodí herecké obsazení. Nevím, jestli šlo režisérovi o co největší autenticitu, ale mně to obsazení trochu iritovalo.(21.2.2012)

 • ilemas
  ***

  Na tehdejší dobu dost dobrá krimi, když dávali samý brak. Dnes už se na to dívám jinak, ale stále se mi to líbí. Nejlepší scéna s domovníkem-cítí unikající plyn,tak zazvoní. A na Keslerovou se dobře kouká.(23.3.2009)

 • dyfur
  **

  moja zaujímavosť:Filmovanie prebiehalo v Prahe, Kladne a Klukoviciach. (dyfur)(14.8.2015)

 • fantoci
  ***

  Kriminální příběh o jedné poštovní loupeži a dychtivosti po získaném lupu. Film se hemží mrtvolami a svoji dobu je v něm více brutality prezentovanoz hlavně Pavlem Novým. Padouchy známe od první minuty. Film tedy nepřináší klasické vyšetřování a ani psychologický rozbor hrdinů, jak někdy bývá zvykem. Kriminalisté zde vystupují povětšinou jako anonymní postavy. Tvůrcům šlo asi hlavně tehdejšímu publiku přinést akční podívanou. Z části se to povedlo, z části ne.(16.3.2007)

 • tuntavala
  ***

  Socialisticke kseftiky se ne vzdy vyplacely.(2.5.2014)

 • jezurka42
  *

  Bylo to jako člověk, který má zlomený záda. Žije, ale může se jen plazit. Nic se od něho už nečeká...(10.11.2012)

<< předchozí 1 2 3