Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  ***

  Minimálně polovina scén se dá označit za velmi dobrou, ale s výplní mezi nimi už to tak slavné není. Coburn a Kristofferson sice hrají obstojně, ale jejich postavy moc zajímavé nejsou. Z průměru film tak vytahují především tradičně kvalitní Packinpahovské přestřelky a výborně padnoucí hudba Boba Dylana, skvělá je především scéna přestřelky, po níž hraje Knockin´ on Heaven´s Door.(12.7.2007)

 • Legas
  ***

  Kill Billy the Kid(2.4.2007)

 • HAL
  ***

  Příliš dlouhé, příliš pomalé... proti tomu nic nezmůže ani úchvatné záběry, ani zajímavý svět ve kterém se role strážců zákona i těch kteří ho překračují mění častěji než počasí, kde se tito dva běžně setkávají u rodinného oběda a kde umřít rukou přítele je tak snadné... 7/10(29.10.2007)

 • Djkoma
  ***

  Sam Peckinpah je režisér, kterému nemohu přijít na chuť. Jeho filmy nevyhledávám, ale pokud běží v televizi shlédnu je většinou se zklamáním. Už jeho Balada o Cable Hogueovi mě poměrně nudila. Teď jsem mu dal opět šanci a opět mě zklamal. Pat Garrett a Billy the Kid mi přijdou jako nevyvážený western, plný zvláštních okamžiků, některých dobrých některých špatných, který je nevkusně zakončen jako by ustřižen. James Coburn a Kris Kristofferson jsou si kvalitními soupeři a přáteli zároveň. Sledujeme jak každého z nich popohání jiná motivace, jak se oba mění a směřují k jasnému konci. Nejvíc mě ve filmu potěšila scéna umírajícího muže, který pomáhal Patu Garrettovi napadnout jedno sídlo banditů. Umírá, vedle něj klečí jeho manželka a do toho zní Klepání na nebeskou bránu. Hezký okamžik, který dotlačil film do průměru. Ještě jedna věc, tu červenou nechutně svítivou krev si mohli odpustit....(15.7.2007)

 • klerik
  ****

  DVD Special Edition (2005) Zvláštny western, pri ktorom ani neviem povedať, prečo je dobrý. Príbeh je dosť jednoduchý (a dlhý) - jeden chlapík ide po druhom... Ale film o vráskavom sympaťákovi a mladom fešáčikovi ma dokázal udržať (na rozdiel od väčšiny v sále :)) v pozornosti. Prestrelky sú natočene drsnejšie ako býva, vzhľadom na dobu vzniku, zvykom ("odlietavanie" zasiahnutých zloduchov, vystrekujúca krv), hudba je veľmi dobre vybraná (však Bob Dylan, nie?:)) a "ten dobrý" rozhodne nie je tým, kto by mal mať divákove sympatie. Veľa je nevypovedané, mnoho o svojich vzťahoch hrdinovia len naznačia, ale je to duel, ktorý ukazuje tú uveritelnejšiu stránku Divokého západu...(28.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace