poster

Miluj bližního svého

 • USA

  Arlington Road

 • Slovensko

  Miluj blížneho svojho

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1999, 113 min

 • Tom Hardy
  ****

  Napínavý thriller, který však selhává ve svém tempu. Vše se děje s takovou rychlostí, že nestihneme hrdinovi proniknout do hlavy a stává se pro nás stejným otazníkem, jako jeho soused. Pokud jde o záměr, pak vyšel dokonale, ale pochybuji. Postupná gradace snímku však tuto pochybnost hravě skrývá. Skutečným problémem je konec. Ten je sice patřičně překvapivý, ale fakt, že by někdo tolik riskoval tak nejasný vývoj událostí, místo toho aby využil příležitosti, která se stane tak jako tak, mi prostě neštymuje. Je ale faktem, že konec použitý se hodí postavám do krámu. Výsledek je na pomezí tří a čtyř hvězdiček. Vítězí vyšší díky tomu, že Bridges i Robbins si své role patřičně vychutnali...(22.9.2004)

 • Davies182
  ****

  Tim Robbins dle mého názoru dodneška platí za tak trochu neprávem přehlíženého herce. Jasně, jasně, já vím: oblíbený Shawshank, mysteriózní Jakubův žebřík, Tajemná řeka... beru to. Ale ruku na srdce - kdo si ještě dneska vzpomene na strhující komorní thriller s ním a Jeffem Bridgesem z konce milénia? Osobně jsem se po téhle adrenalinové pecce měsíce vyhýbal sousedům a pod trikem tajně nosil neprůstřelnou vestu. Tomuhle já říkám skvělá práce s napětím, vážení.(8.1.2014)

 • Boogeyman
  ****

  Jeden z nejlepších "paranoidních" thrillerů! Má to takovou luxusní atmosféru! No a ten konec, ty krávo!(14.2.2006)

 • Richie666
  ***

  Ano, na konci se sice ukáže, že to přece jen má hlavu a patu, ale jinak se to nevymyká běžným průměrným standardům. Klasický námět - maminka mrtvá (případně rozvedená), otec + syn - a teď se zachraňte před jednou z mnoha hrozeb života. Plusem je, že tatínkovi tady solidně hrabe a divák zprvu neví, komu věřit, ale co naplat, závěr film nedělá a takové množství zatmívaček a různých "náhod" jako se vyskytují zde, to jsem snad ještě nikde neviděl. A zád po mrázech z toho rozhodně neběhá.(4.2.2008)

 • Jamal
  ****

  Krásnej strhující příběh s dechberoucím začátkem i koncem, (( ::(9.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace