Miluj bližního svého

Arlington Road

Miluj blížneho svojho

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1999, 113 min

Jak to dopadne jsem sice začala tušit už asi 30 minut před koncem, ale stejně nemůžu jinak. Deprese z hrozby terorismu, který může přijít doslova od vedle a který je dnes tématem číslo 1, mrazivá atmosféra stupňující se s každou další scénou a onen naprosto dokonalý závěr... Scénář, herci i režie klapou jako hodinky.(25.9.2004)

Slušně natočený napínavý thriller, který diváka zaujme hlavně hodně nečekaným závěrem. Jeff Bridges a Tim Robbins zahráli standartně. Začátek je vlažný, ale snímek postupně začne nabírat na obrátkách a vše vygraduje nečekaným a velmi originálním koncem, kvůli kterému stojí za to tenhle snímek zkouknout.....(2.2.2008)

Velmi napínavý thriller, který získává místo tří hvězdiček čtyři díky překvapivému závěru. Navíc paranoia movies jsem měl vždycky rád.(10.11.2002)

Spojit všechny střípky skládačky dohromady, to dá pořádně zabrat. Až se z toho Jeff Bridges pořádně zapotí. Do té doby(kromě úvodního návratu domů) je to jenom hledání těchto kousků jinak velkého sousta. Natolik velkého, jak se později ukáže, že ani on sám...Konec! Nečekaný, v každém případě logický a vlastně docela podstatný:-) Ale to si určí každý sám...+vynikající hudba v napínavých momentech...75%(27.7.2008)

Udělej ze mě blázna, ať to odnese co největší počet diváků. Propaganda? Ne, záměr! Překvapivě našlápnutý thriller stavící diváka do role ústa nezavírajícího pozorovatele, jenž se snaží proniknout do neproniknutelného děje. Hlavní devizou jsou skvělé herecké výkony obou hlavních protagonistů, ze kterých i mě začínalo chvilkama přeskakovat v bedně. Jeff Bridges a jeho vlastenecký soused Tim Robbins tvoří kompaktní dvojici a ač záměrově rozdílní ve svých rolích oba brilantní. I přes všechna superlativy se ale Arlington Road tváří dosti lacině a to nakonec ubírá jednu hvězdičku. Ovšem má antiteroristická film milující buňka dává hvězdičky čtyři a to hlavně za ten šokantní a nečekaný konec, který dokonale obrací světlo věci na úplně jinou stránku v knize příběhu.(21.9.2004)

• - Scenárista Ehren Kruger se zjevně nechal inspirovat bombovým útokem na Federální budovu Alfreda P. Murraha v Oklahoma City z 19. 4. 1995. (Dinsberg)