Miluj bližního svého

Arlington Road

Miluj blížneho svojho

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1999, 113 min

Pomaly a isto sa pred Vami odkrýva sieť pochybností, špekulácií a domnienok. Komu a čomu uveríte? Je to fakt, alebo len pocit. Čoraz viac ste do toho vťahovaný a na koniec... No áno. Ten mnohokrát spomínaný koniec. Kto videl chápe, kto nevidel pochopí. Bridges a Robbins tu medzi sebou rozohrali hru mačky s myšou, ktorá stojí za pozretie.(14.10.2010)

Snímku dominují kvalitní výkony Jeffa Bridgese a Tima Robbise. to ostatní mě nechalo poněkud v rozpacích... nebylo mi jasné, zda se tvůrci snaží upřednostnit jakousi výkladovou stránku děje - tedy povídání o tom, že žijeme v době terorismu atp. nebo zda jim jde o akční, thrillerovou stránku, která rozhodně převládne na konci. Ta filmová, ve které se naplno mohou projevit výkony obou představitelů, je skoro nadprůměrná. Bohužel ji ředí chvíle nudy, kdy posloucháme hrdinovi výklady studentům. Taky těch náhod tu na mě bylo trochu moc - hrdinové se různě potkávají - asi nejdivnější mi připadalo jak bridgesova milá zahlédne a nějakém podzemním parkoviště Robbinse, jak předává někomu podezřelý kufřík... No, celkový rozpačitý dojem určitě zachránilo finále, o němž se nemá cenu rozepisovat, protože se musí vidět... ....Jeff Bridges tu hraje totálně zmateného člověka a stejně tak zmateni budete i vy.... i když s mnohem větším zadostiučiněním :-) , protože vidět to rozhodně stojí za to.(22.9.2004)

Zajímavý námět, strhující příběh a přesvědčivé herecké výkony...toť vše vážení a milí.(19.3.2005)

Napínavý thriller s opravdu mrazivým a nečekaným závěrem.(30.9.2004)

Krásnej strhující příběh s dechberoucím začátkem i koncem, (( ::(9.12.2005)