Proroctví z temnot

The Mothman Prophecies

Proroctvo z temnôt

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2002, 119 min

Velice slušný a chvilkama poměrně dost napínavý filmeček. Neni to nic převratnýho, ale všechno do sebe moc hezky zapadá a jestli se to opravdu stalo, jak tvrdí text na začátku filmu tak je to docela hustý.(6.1.2003)

Znáte ty epizody Věřte, nevěřte, kdy si celou dobu říkáte „to se přece nemohlo stát, to je úplný nesmysl“ a pak se dozvíte, že se to skutečně odehrálo? Přesně takový jsem měl dojem z Proroctví z temnot, akorát místo jedné tajemné události dojde rovnou k celé řadě, aby se na konci ukázalo, že neměly jiný cíl, než nás zmást a vystrašit. Což zvládají poměrně dobře. Mrazivá atmosféra doslova pohlcuje smysl mnohých scén. Pohlcuje a už nenavrací. Škoda, opodstatněná pointa by prospěla výrazně. 65% Zajímavé komentáře: Melies, choze, LuckyStar, fojtas(18.1.2006)

Gere v záhadném tajemství. Dobrá atmosféra a hudba, navíc inspirováno skutečnými událostmi. Váhal jsem mezi 3-4, po scéně s mostem se přikláním k lepšímu hodnocení. ( Hodnocení: 7/10 )(12.5.2012)

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem se bál chodit v noci na záchod a koukat do zrcadla. Je to jeden z nejlepších hororů, co jsem viděl. Je opravdu málo hororů, co mě dokážou nějakým způsobem ovlivnit a tohle je jeden z nich.(4.2.2012)

Napínavý blockbuster a s Richardem Gerem v hlavní roli? Ano, je to tak, věřte,nevěřte:-)(9.8.2010)