Království (TV seriál)

Riget

The Kingdom

Drama / Horor / Mysteriózní / Komedie

Dánsko / Francie / Německo / Švédsko, 1994, 279 min

zbytocne o tom kecat, treba vidiet.. lars je vynikajuci reziser a potvrdil to uz davno pred svojim aktualnym statusom. riget desi sam o sebe a nemohol som sa od neho odtrhnut. tesim sa na druhu seriu.(3.10.2007)

Tahle ujetost, kterou dávali po 22 hodině na ČT2 nemůže a nebude překonána ničím. Natolik atmosférický seriál se jen tak nevidí - dvojice s Downovým syndromem, Udo Kier jako čerstvě narozené dítě, dábelský Ernst - Hugo Järegård, sanitka, dánština, holčička naložená v lihu, úvodní syrová znělka, krátké shrnutí přímo z úst Larse von Triera a všudypřítomný černý humor vytvořila tuto seriálovou perlu, která pro svou škodu není moc známá a nedočkala se nikdo svého zakončení - na ostatních nechám, jestli je to dobře či ne. Za mě i s pokračováním (druhou sérií) TOP 10 seriálu všech dob.(5.4.2013)

Těžká psychárna, která se opravdu co do náročnosti pochopení blíží kultovnímu seriálu Městečko Twin Peaks. Už samotný způsob natočení může občas uvést diváka ve zmatek, natožpak složité dějové kličky. Musím se přiznat, že jsem z Království nebyl odvázaný tolik, jako právě z Twin Peaksu, ale určitou stopu ve mně zanechalo. Lars Von Trier opět potvrdil svou třídu a předvedl své schopnosti v plné parádě.(23.12.2002)

Kdo se chce po*rat strachy, ať si někdy přes noc pustí všechny díly po sobě. První série Riget končl hrůzostrašně, na druhé podívání navíc potěší neobyklou hravostí a poutavostí... 9/10(19.12.2005)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

• - Pro německy mluvící trh byl Riget přeložen jako Hospital der Geister - The Kingdom, doslovný překlad by totiž byl Das Reich (Říše). Z celkem logického důvodu nemohl být tento název použit. (TomikZlesa)

• - Herci, kteří se v seriálu objevili jako umývači nádobí, nedokázali své dialogy řádně vyslovovat, a tak museli být předabováni. (HellFire)

• - Ernst-Hugo Järegård nikdy nevlastnil řidičský průkaz, pouze během natáčení řídil auto. (TomikZlesa)