Arabela (TV seriál)

Pohádka / Komedie / Dobrodružný

Československo, 1979, 13x30 min

Emil Sirotek

Luboš Fišer

Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jana Nagyová, Jiří Lábus, Dagmar Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák, Ondřej Kepka, Veronika Týblová, Jiří Hrzán, František Filipovský, Iva Janžurová, Jitka Zelenohorská, Dana Vávrová, Lenka Termerová, Hana Talpová, Simona Stašová, Helena Růžičková, Ludmila Roubíková, Zdenka Procházková, Alena Procházková, Míla Myslíková, Lenka Kořínková, Věra Kalendová, Jana Drbohlavová, Ivana Andrlová, Jana Andresíková, Vlastimil Zavřel, Oldřich Vízner, Josef Větrovec, Oldřich Velen, Luba Skořepová, Radim Vašinka, Jaroslav Tomsa, Václav Sloup, Svatopluk Skládal, Ota Šimánek, Ladislav Šimek, Josef Šebek, Milan Riehs, Čestmír Řanda st., Jan Přeučil, Jiří Pleskot, Michal Pešek, Gustav Opočenský, Vít Olmer, Jiří Datel Novotný, Milan Neděla, Václav Mareš, Jiří Lír, Václav Lohniský, Zdeněk Kutil, Jan Kraus, Jiří Krampol, Václav Kotva, Luděk Kopřiva, Jiří Kodet, Antonín Jedlička, Vítězslav Jandák, Vladimír Hrabánek, Zdeněk Hodr, Stanislav Hájek, Josef Dvořák, Jaroslav Drbohlav, Jan Cmíral st., Petr Brukner, Karel Augusta, Augustín Kubáň, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Ladislav Županič, František Peterka, Ivo Niederle, Jaroslav Mareš, Vladimír Krška, Eugen Jegorov, Vlastimil Bedrna, Jiří Bruder, Jan Kuželka, Mirko Musil, Petr Svojtka, Miloslav Homola, Jiří Krytinář, Luděk Nešleha, František Hanus, Karel Koloušek, Jiří Bednář, Milada Ježková, Jiří Růžička ml., Martin Šotola, Stanislav Litera, Jan Vokurka, Běla Jurdová, Jiřina Steimarová, Petr Jákl st., Rudolf Vodrážka, Bohuslav Ličman, Petr Skarke, Pavel Spálený, Hana Vávrová-Heřmánková, Josef Střecha, Jiří Samek, Otto Budín, Karel Engel, Pavel Havránek, Karel Hovorka st., Bohumil Koška, Martin Mikuláš, Oldřich Musil, Eduard Pavlíček, Vladimír Pospíšil, Karel Polišenský, Karel Kalaš, Jana Robenková, Libuše Šafránková, Jana Dítětová, Alena Karešová, Oleg Reif, Vladimír Drha, Hana Čížková, Jiří Wimmer, Vladimír Hrubý, Josef Karlík, Bronislav Poloczek, Aťka Janoušková, Daniela Bakerová, Marek Mikuláš, Roman Hájek

Seriál mého dětství, který jsem doslova hltala. Bohužel se pokračování stalo smutnou fraškou a parodií sama na sebe. V původní sérii byly skvělé nápady a úžasné herecké obsazení. Prostě to bylo skvělé. Postupem času se začaly nápady vytrácet a dostavovala se trapnost a překombinovanost.(8.1.2008)

• MikeCool

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 35% (1*) |(21.7.2013)

Starý klasický pohádkový seriál, který mě dokáže zaujmout i dodnes. Není to velká pecka, ale pořád je to klasika. V seriálu je dost skvělých pohádkových nápadů a scén. I hudba není špatná. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Takže hodnotím na dobrých 77% = ****(28.11.2012)

• - V roce 2014 probíhala v Muzeu Kroměřížska výstava seriálových kostýmů a rekvizit. (Janek2002)

• - Poté, co pan Majer (Vladimír Menšík) zapíjí vodou ze skleničky prášek, protože ho z blázince v televizi bolí hlava, položí sklenici na stůl. Když ho však promění čaroděj Vigo (Jiří Sovák) v jezevčíka, sklenička mizí. (Jardaboss)

• - Roku 1979 prodělala Jana Andresíková vážnou dopravní nehodu, při které si mimo jiné nalomila obratle. Při natáčení seriálu Arabela nešťastně spadla z "koštěte" a páteř se jí opět poškodila. Musela podstoupit opět dlouhodobé léčení a tím pádem se nemohla účastnit dokončovacích prací na seriálu. Právě z tohoto důvodu pak postavu čarodějnice při postsynchronech nadabovala Jana Dítětová. (funhouse)