Teprve 22 let po jeho vzniku se mi podařilo zhlédnout tento skvělý Vorlíčkův seriál. Mimořádně oceňuji nenásilnou propagaci vědy, výzkumu, učení a nadaných žáků. Také se mi líbilo, že byly do děje zapracovány čtyři generace. Kromě perfektně zahraných hlavních rolí dal film příležitost mnoha dobrým hercům tzv. malých rolí. Dovolil bych si vzpomenout třeba vynikající Janu Synkovou nebo neméně skvělého Jiřího Líra, či Luďka Kopřivu. Pokud bych chtěl tomuto dílu něco vytknout, tak snad jedině to, že děj byl někdy zbytečně rozvláčný. (Sobota 19.12.2009)(19.12.2009)

Kája Berka forever! Nejlepší je ale stejně pradědeček Radim (Miroslav Vladyka), který jako učební pomůcku sestrojí klidně stroj času! I po letech stejně dobrý zážitek jako když jsem byl malý.(18.12.2007)

Originální nápad a vskutku neotřelý scénář. Kdo by dnes natočil takto nabušený seriál pro celou rodinu? Odpověď: tohle uměl jenom Vorlíček s Macourkem na vrcholu svých sil.(10.3.2011)

Tenhle serial jsem zboznoval, krasne vzpominky...(16.11.2012)

Trochu ulitlej socialistickej serial s pokulhavajicim scenarem, presto nejlepsi serial pro deti z 80.let, ktery jsem strasne rad sledoval.(7.9.2003)

• - Když se asi v polovině 2. dílu "Sehnat noční košili!" spolu baví sourozenci Křečkovi v autě před domem Křečkových, je v odraze čelního a bočního okna dobře vidět tyč mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Natáčelo se v Berouně. (everlast44)