Létající Čestmír (TV seriál)

• Československo

Fantasy / Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1983, 6 x 43 min

Emil Sirotek

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil, Jiřina Bohdalová, Jiří Sovák, Viktor Král, Lubomír Kostelka, Josef Somr, Karel Augusta, Stella Zázvorková, František Filipovský, Svatopluk Skládal, Luděk Kopřiva, Zdeněk Srstka, Luděk Sobota, Ladislav Šimek, Martin Růžek, Milan Riehs, Čestmír Řanda st., Václav Postránecký, Bronislav Poloczek, Vít Olmer, Jiří Lábus, Ladislav Křiváček, Václav Kotva, Jiří Kodet, Jan Kanyza, Vladimír Hrabánek, Jaroslav Heyduk, Vlastimil Hašek, Karel Effa, Josef Dvořák, Antonín Molčík, Mirko Musil, Marie Málková, Miloslav Homola, Karel Houska, Bohuslav Čáp, Raoul Schránil, Jitka Zelenohorská, Jana Viščaková, Dana Syslová, Simona Stašová, Miluše Šplechtová, Regina Rázlová, Marie Rosůlková, Josef Kubíček, Alena Kreuzmannová, Jaroslava Kretschmerová, Věra Kalendová, Jiřina Jelenská, Nelly Gaierová, Jana Břežková, Pavel Zedníček, Oldřich Velen, Jaroslav Tomsa, Běla Jurdová, Zdeněk Stehlík, Jan Kreidl, Viktor Maurer, Alena Karešová, Jana Andresíková, Ludmila Roubíková

Seriál nesoucí se v duchu: pojďme si udělat prdel z vážné sci-fi a udělejme to pro děti. Tam sci-fi a fantasy patří! Nakonec ale přeci jen vzniklo komediální dílko, které se o svou nesmrtelnost postaralo a to právě díky, komunisty zatracovanému, sci-fi prvku. Bylo to takové světlo na konci tunelu komunistické éry v Československu. Bohužel to ale ještě stihli sprznit pesničkou od Michala Davida. Nárožný a jeho idiotská seriálová famílije byli opravdu skvělí a uličnický Čestmír vlastně také.(20.7.2011)

Dnes může vypadat mírně přežitě, ale já to tak nevidím. Vorlíčkovi se povedo mistrné skloubení fantasy pro děti a zároveň snesitelného i pro dospělé. Sci-fi filmy u nás jsou i dnes poměrně vzácné a málokdy se povedou, o to víc potěší zvládnutý celý seriál. Klávesy Michala Davida se k seriálu velmi hodí a to jen potvrzuje neobyčejnou atmosféru téhle koprodukce.(1.10.2005)

Další úžasný starší seriál, při kterém se dá bavit. Hodnocení: 70%(13.8.2008)

• - Vladimír Menšík (otec Čestmíra) bol v tom čase už veľmi chorý. Veľa času trávil v maskérni, kde mal napichané kvapačky a injekcie. (Raccoon.city)

• - Pro německou televizi byl Čestmír přejmenován na Ferdinanda. (M.B)

• - Městečko v seriálu se jmenovalo Motýlkovice. (M.B)