Létající Čestmír (TV seriál)

• Československo

Lietajúci Čestmír

• Západní Německo

Der Fliegende Ferdinand

The Flying Cestmír

Fantasy / Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 6x45 min)

Miloš Macourek

Emil Sirotek

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil, Jiřina Bohdalová, Jiří Sovák, Viktor Král, Lubomír Kostelka, Josef Somr, Karel Augusta, Stella Zázvorková, František Filipovský, Svatopluk Skládal, Luděk Kopřiva, Zdeněk Srstka, Luděk Sobota, Ladislav Šimek, Martin Růžek, Milan Riehs, Čestmír Řanda st., Václav Postránecký, Bronislav Poloczek, Vít Olmer, Jiří Lábus, Ladislav Křiváček, Václav Kotva, Jiří Kodet, Jan Kanyza, Vladimír Hrabánek, Jaroslav Heyduk, Vlastimil Hašek, Karel Effa, Josef Dvořák, Antonín Molčík, Mirko Musil, Marie Málková, Miloslav Homola, Karel Houska, Bohuslav Čáp, Raoul Schránil, Jitka Zelenohorská, Jana Viščaková, Dana Syslová, Simona Stašová, Miluše Šplechtová, Regina Rázlová, Marie Rosůlková, Josef Kubíček, Alena Kreuzmannová, Jaroslava Kretschmerová, Věra Kalendová, Jiřina Jelenská, Nelly Gaierová, Jana Břežková, Pavel Zedníček, Oldřich Velen, Jaroslav Tomsa, Běla Jurdová, Zdeněk Stehlík, Viktor Maurer, Alena Karešová, Jana Andresíková, Ludmila Roubíková

Dnes může vypadat mírně přežitě, ale já to tak nevidím. Vorlíčkovi se povedo mistrné skloubení fantasy pro děti a zároveň snesitelného i pro dospělé. Sci-fi filmy u nás jsou i dnes poměrně vzácné a málokdy se povedou, o to víc potěší zvládnutý celý seriál. Klávesy Michala Davida se k seriálu velmi hodí a to jen potvrzuje neobyčejnou atmosféru téhle koprodukce.(1.10.2005)

Létající Čestmír, letí sem a tam..... !(24.10.2007)

Ze spolupráce dua Vorlíček/Macourek většinou vzešly kousky s bezbřehou fantazií. I tady se dá pobavit, ačkoliv nápady s kouzelnými květinami, se daly využít ještě líp. Jen když si představím, jakou kouzelnou moc všechny květiny měly, a ono se to nějak moc točilo v uzavřeném kruhu jednoho městečka. Rodina Blechovic byla povedená a vůbec všichni herci do svých rolí dali maximum, ale ten nevyužitý potenciál tam prostě lze cítit. Naštěstí to bylo vyvážené po stránce gagů a velmi obstojné po stránce trikové, i když to všechno mělo nakročeno k groteskní naivitě. Panovaly menší nejasnosti ohledně účinků kouzelných květin. Některé měly trvalý účinek zdokonalení člověka, některé jen krátkodobý. Pro seriál platí naštěstí ten první případ. 80%(5.12.2010)

Mistři dětské fantasie, trikových záběrů, klasicky zamotaného příběhu, ale hlavně nádherně absurdního humoru, který zde dotahuje do dokonalosti V. Menšík a jeho proměny, nám servírují další ze svých fantasmagorií :) Menšíka naprosto skvostně doplňuje dvojice Nárožný - Janžurová a absurdní humor, skvělé triky, lehká naivita i nádech spravedlnosti, může začít.(30.4.2013)

70%(27.6.2007)

• - Městečko v seriálu se jmenovalo Motýlkovice. (M.B)

• - Keď Oskar Blecha (Antonín Kala) vyhadzoval von oknom Čestmírovho otca (Vladimír Menšík), herca zastúpil kaskadér a scéna bola natočená tak, že od momentu, keď skočil z postele na zem, bola pod kobercom trampolína, on sa od nej odrazil a v tej chvíli ho len Oskar chytal a vyhadzoval z okna von. Bolo to natáčané trikovou kamerou a skoordinovať skok bolo dosť náročné. (Raccoon.city)

• - V dobe natáčania stálo naozajstné holičstvo takmer v susedstve toho, ktoré si vybrali a upravili filmári. (Raccoon.city)