Malý velký muž

• slovenský

Malý veľký muž

Western / Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 1970, 147 min

Jeden z nejlepších filmů, které byly natočeny - napínavé, poutavé, zábavné, dojemné - a Hoffman naprosto k sežrání.(1.9.2006)

Malý velký muž mi v počítači ležel už pěknou dobu, a když jsem si ho konečně pustil, došlo mi, že jsem vůbec netušil, že tohle není klasické westernové drama, ale v podstatě Forrest Gump na pozadí divokého západu. Obzvláště u prvních komediálních scén jsem si říkal, jestli vlastně koukám na ten správný film. Ale v průběhu jsem úspěšně přepnul na ten komediodramatický mód a prostě si film užil. Arthur Penn mě už potřetí přesvědčil, že sázka na jeho další filmy rozhodně nebude zklamáním. 7/10(16.4.2014)

vahal som, vahal no nakoniec som prilepsil na styri. je to film dvoch tvari..na jednej strane vo mne vladla spokojnost z az neuveritelne dobre premeneneho indiana hoffmana, ktory vsak tolko krat osciluje na roznych poziciach, ze ma to miestami prestavalo bavit. raz je čejen, raz vojak, raz najlepsi pistolnik atd. trosku to nastrbilo araktivitu celeho diela, ktore ale aj tak posobi dostatocne nadpriemerne. 70%(1.6.2007)

• Nettrass

To je něco o mně, popis i rok výroby přesně sedí.(11.9.2012)

Arthur Penn svého westernového Forrest Gumpa dohání do absurdna kupou geniálně jetých zvratů a ukazuje divoký západ tak, jak by si to jen tak někdo nedovolil. Na nejlepší Hoffmanovu roli to sice nevidím (možná nejnáročnější), ale i tak jde o výjimečný kousek, u kterého jsem často divil, jak moc se v něm kašle na americký patriotismus. A Faye Dunaway... kéž by mi její filmy ze sedmdesátek nikdy nedošly.(12.3.2009)