Přes noc třicítkou

Cez noc tridsiatničkou

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2004, 94 min

• ladko

Na romantiku nepresvedčivé, na komédiu nevtipné(až na kečupovú scénu) a sem tam až trápne(Jackson - Thriller). Veľké plus za Judy Greer, na ktorú začínam mať slabosť a dúfam, že sa bude objavovať v čo najviac filmoch. Zato Jennifer Garner aj keď je pekná proste pôsobí neprirodzene vo väčšine filmu a takáto rola sa jej veľmi nehodí. Oveľa viac sa mi páčila v Juno.(12.7.2008)

• Rex Mundi

Hlúpa romantická "rádoby" komédia o holčine, ktorá je rovnako blbá bez ohľadu na to, či má 13 alebo 30. Jennifer Garner mi nikdy nebola sympatická, ale ani v tomto filme mi nedala dôvod, aby som si ju obľúbila. Možno jej to prikazoval režisér, ale jej herecký výkon v roli dospeláčky s detskou dušou je veľmi nedôveryhodný. Nepamätám si, že by som sa ja alebo ktorékoľvek iné dievča v trinástich rokoch toľko "tlemilo" (pardón za výraz, ale je to tak). Jennifer skôr vyzerá, akoby sa jej duševný vývoj bol zastavil oveľa skôr. Tanga nohavičky ju prinútia (koľký krát?) otvoriť ústa dokorán, ale v 12 cm podpätkoch tancuje a behá jedna radosť! O niečo lepšie to sadne originál trinástke Christe B. Allen (pritom tá by mala na biedny herecký výkon teoreticky ešte nárok). Naopak Mark Ruffalo opäť nesklame a nenútene ukazuje, že je o 5 tried vyššie ako Jennifer. Andy Serkis je skvelý, keby mu podobnú roličku napísali na telo, dokázal by utiahnuť komédiu úplne sám. Pozerala som 13g30 s českým dagingom, ušiel sa mu dvorný dabér Rowana Atkinsona a len umocnil dojem "nového", decentnejšieho Mr. Beana (myslím to v najpozitívnejšom slova zmysle, aj keď si viem predstaviť výraz v tvári Beanových odporcov a Glumových fanúšikov:-).(19.4.2005)

Od doby co jsem začal sledovat a dosledoval seriál Alias je v mých očích Jennifer Garner o dost hezčí, spolehlivější a příjemnější herečkou než bývala. Přes Noc třicítkou je příjemná komedie, lehce uhozená, ale plynoucí z připravených kolejí např. hitu s Tomem Hanksem, Velký. Žádné překvapení se konat nebude a film pouze sází na klasické schéma, které vás bud potěší a nebo vám přijde nechutně nudné a zbytečné.(3.2.2007)

Garnerka sa snažila, aby film fungoval ostošesť, jej nanútené grimasy, gestá či mimiky celkom fungujú. Prežijete to bez ujmy na zdraví, scenár je plytký, chvíľami pohapkáva a Mark Ruffalo je proste sympoš. Nečakala som veľa, dojmy boli pomerne milé.(7.1.2010)

Dobrá oddechovka na víkendový večer. Co více říci? Účel byl splněn, tato komedie mne pobavila, závěr byl předvídatelný, na což už jsem si u romantických komedií zvykl. O jisté originalitě scénáře se hovořit dá, stejně tak sympatičtí představitelé hlavních rolí dělali co se dalo, a proto to nedopadlo tak hrozně. Jak říkám, jedná se o oddechovku na víkendový večer a člověk si u toho aspoň odpočine a zarelaxuje. Takže pro mě průměr, tzn. tři hvězdičky.(24.6.2008)