Stvořeni pro lásku

In the Mood for Love

Stvorení pre lásku

Romantický / Drama / Poetický

Hong Kong / Francie / Thajsko, 2000, 98 min

Kar-wai Wong jako Mistr obrazu, nevyřčených slov a odvrácených pohledů. Příběh dvou, nesmírně rezervovaných lidí, jejichž protějšky jsou neustále nepřítomny (prý na obchodních/pracovních cestách), přičemž později vyjde najevo, že jsou milenci. Hlavní postavy se ve filmu neustále míjejí, distingovaně spolu prohodí několik slov, aby poté pokračovali tam, kam mají namířeno. Takto v podstatě probíhá i jejich romance, přičemž oba pravděpodobně vědí, že k milostnému naplnění jejich vztahu nemůže nikdy dojít.(16.6.2011)

Jemný a křehký snímek pro vnímavého diváka. Obrazově velmi působivé. x Prázdná a roztahaná pocitovka, kde hlavní umění spočívá v tom, že kamera cpe neustále něco přímo před objektiv. // Hodnocení za to, že mi dal režisér možnost si vybrat.(5.5.2006)

Takhle chutná asijská kinematografie. Skvělá kamera a podmanivý soundtrack vytvářejí háv pro hru emocí a herecký koncert ústřední dvojice. Film nabitý erotikou.. bez erotiky.(2.8.2013)

• iamek

Nudné artové romantické drama od kterého jsem čekal o mnoho více. Tyhle intimní snímky mě moc za srdce chytnout neumí. Pochválit aspoň musím solidní hudební doprovod a hlavní herecké duo.(12.6.2011)

• Chrustyn

I přes velké chvály ze všech stran mi Wongovi romance prostě nesedí. Jak "2046", tak i "Stvořeni pro lásku" šly naprosto mimo mě a i přes obdiv hereckých výkonů a a neobyčejného scénáře se nemůžu zbavit dojmu, že to jsou filmy tak trochu o ničem.(29.2.2012)

• - Na anglický název filmu (In the Mood for Love) přišel režisér během poslouchání písničky od Briana Ferryho, která se jmenuje "I'm in the mood for love". Je to předělávka původní písně z 30. let. Kar Wai Wong ji použil pro hongkonský a americký trailer. (Morien)

• - Maggie Cheung se v každém záběru objeví v jiných, většinou květovaných šatech stejného střihu. Celkem jich pro film bylo vyrobeno 46, ale ne všechny se dostaly do finálního sestřihu. (Morien)

• - "Les Cahiers du cinéma" ve Francii tento snímek označilo za jeden z 10 nejlepších filmů roku 2000. (Morien)