Stvořeni pro lásku

In the Mood for Love

Stvorení pre lásku

Romantický / Drama / Poetický

Hong Kong / Francie / Thajsko, 2000, 98 min

Jen malo co je takhle dobre. Nadhera! A musim reagovat. Tahle slupka se s duzinou snoubi.(2.4.2007)

Nádherný milostný příběh. Do konce je sice zamontována politika a jejich vztah (a tudíž i film) již není tak intenzivní, přesto nemůže nedat maximum.(2.9.2005)

Vizuálně úchvatná a emocionálně velice silná romance. Wong Kar-wai je mistr stylizace a tady je vše laděné do tmavých barev, doplněno ošuntělými ulicemi, deštěm a tmavými interiéry. V tom všem vypadá Maggie Cheung ve svých mnoha květinových šatech obzvlášť nádherně a Tony Leung je jí rovnoceným hereckým protějškem. Nesmím zapomenout na parádní hlavní hudební motiv a jemnou přísadu humoru.(9.9.2005)

Velmi krásný film, zajímavý námět, ale bohužel hlavně z počátku příliš "pomalé". Ke konci už to ta "stovka" je.(12.9.2003)

Formálně krásně zpracovaný snímek (hlavně kamera je dokonalá), ale po obsahové stránce mě to trochu zklamalo. Každopádně taková příjemná intelektuální jednohubka z Asie jednou za čas docela bodne.(16.5.2003)

• - Pan Chow bydlí později v hotelu na pokoji s číslem 2046, což je zároveň název jednoho z dalších filmů Kar-wai Wonga. (Nosdrolomo)

• - Natáčení trvalo 15 měsíců. (Morien)

• - "Les Cahiers du cinéma" ve Francii tento snímek označilo za jeden z 10 nejlepších filmů roku 2000. (Morien)