Stvořeni pro lásku

In the Mood for Love

Stvorení pre lásku

Romantický / Drama / Poetický

Hong Kong / Francie / Thajsko, 2000, 98 min

Každá scéna na mě působila tak úžasně minimalisticky. Myslím tím, že do každé scény dal autor jen tolik, aby člověk pochopil děj. Žádné odbočení, jen přímo dopředu. Dalším co se mně okamžitě vybaví je podmanivá melodie, které provází po celý film. Normálně bych dal asi 3*. Ale ať nežeru, hudba a způsob natočení si vybojovaly 4.(15.2.2011)

Snímek s výrazně specifickou atmosférou, krásnou ústřední melodií a celkově hořkým vyzněním - leč bohužel, stejně jako Wongův předchozí film Šťastni spolu, se mě nedotkl "na těch správných místech". Sice dávám oběma snímkům 3,5*, avšak s tím, že Šťastni spolu mi byl pocitově mnohem bližší.(16.6.2007)

Film o laske ktory neskutocne citlivo opisuje vztah dvoh ludi a v ktorom sa vsetko podstatne dozviete z obrazov a hudby. Tento sposob rozpravania vo mne vyvolal omnoho intenzivnejsie pocity ako u inych -obicajnejsich- filmov. Film sa nesie v pochmurnej, tmavej, uprsanej atmosfere ktora vsak nieje smutna, skor tak zvlastne krasna. Dostanete sa akoby do takeho ineho,maleho, osobneho sveta hlavnych hrdinov a prezijete ich pribeh lasky, ktora bola mozno preto taka krasna, lebo lebo sa nikdy nenaplnila. (Nema zmysel opisovat uazsnu kameru,vizualnu stranku, a herecke vykony filmu) 10/10(25.11.2006)

Chvílemi působivé a příjemně intimní drama pro klidné duše. Sympatický ON a krásná a přirozená ONA, hledající řešení, kousek štěstí a odvahu. Je ale škoda, že s odstupem přijde i vědomí, že film je jen krásně natočené nic, které se velmi brzy ztratí ve větru.(11.11.2006)

• Chrustyn

I přes velké chvály ze všech stran mi Wongovi romance prostě nesedí. Jak "2046", tak i "Stvořeni pro lásku" šly naprosto mimo mě a i přes obdiv hereckých výkonů a a neobyčejného scénáře se nemůžu zbavit dojmu, že to jsou filmy tak trochu o ničem.(29.2.2012)

• - Maggie Cheung se v každém záběru objeví v jiných, většinou květovaných šatech stejného střihu. Celkem jich pro film bylo vyrobeno 46, ale ne všechny se dostaly do finálního sestřihu. (Morien)

• - Na anglický název filmu (In the Mood for Love) přišel režisér během poslouchání písničky od Briana Ferryho, která se jmenuje "I'm in the mood for love". Je to předělávka původní písně z 30. let. Kar Wai Wong ji použil pro hongkonský a americký trailer. (Morien)

• - Maggie Cheung strávila líčením a česáním denně pět hodin. (Morien)