Výplata

Paycheck

Výplata

Sci-Fi / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA / Kanada, 2003, 110 min

No no bylo to těsné ale áááno Výplata je historicky druhým filmem ve kterém se mi líbil Affleckův HERECKÝ výkon. Sice to stále ani zdaleka nemá na cameo v Jay a tichej Bob, ale opravdu se jedná o solidně toporně minimalisticky zahranou postavu. John Woo tentokrát silně pokulhává za svou předchozí vesměs hogkongskou tvorbou. Příběh celkem tuctový. Určitě by byl Paycheck lepším filmek kdyby se nebral tak vážně. Průměrná oddechovka na jedno použití = Výplata.(3.2.2007)

Film s úchvatným dějem a myšlenkou. Samozřejmě nechybí klasický klaďas, který chce zachránit svět (Ben Affleck), holka, která ho miluje (Uma Thurman) a záporák, který pro prachy klidně svět zníčí (Aaron Eckhart). Pro mě je to nadprůměr, ale scény, v kterých počitačový expert Jennings předvadí výkony, za které by nemusel stydět ani Rambo, jsou už trošku moc. Ten konec se mi však hodně líbil.(7.9.2009)

Je to úplne priemerný akčný sci-fi film od Johna Woo. Má celkom dobrý príbeh o špičkovom inžinierovi, ktorý prijme ponuku tri roky pracovať pre uznávanú firmu, za čo dostane veľké množstvo peňazí, ktoré ho zaistí na celý život, ale zároveň musí o všetky spomienky z tohto obdobia prísť, ale keď sa jeho práca skončí, zistí, že si miesto peňazí sám poslal balíček obyčajných vecí, ktoré mu pomáhajú pri úteku pred mužmi, ktorí ho začali prenasledovať a tak spolu so svojou priateľkou chce urobiť všetko preto, aby zistil pravdu a zbavil sa prenasledovateľov. Spracovanie ma ale zaujalo len minimálne, táto zápletka má mimoriadny potenciál po mnohých stránkach, takže z toho mohlo vzniknúť vynikajúce dielo, ale to ani náhodou, ešte spočiatku to až tak nevidno, ale keď sa začne diať to hlavné, tak je to už len čím ďalej horšie, celé to pôsobí až príliš naivne, miestami aj dosť hlúpo, skutočne som mal občas pocit, že sledujem nejaký film pre deti, takže aj tých pár zaujímavých situácií sa v tom stratí. Akcie tu je priemerné množstvo, ale moc ma nezaujala, čo ma teda pri mojom najobľúbenejšom akčnom režisérovi dosť prekvapuje. Súbojom chýba už len tá základná logika, keď obyčajný inžinier, ktorý si maximálne tak občas zatrénuje po celý čas s ľahkosťou zneškodňuje príslušníkov ozbrojených zložiek, takže ma vôbec nebavili, v prestrelkách zase neumierajú ľudia a tento štýl, v ktorých sa strieľa len mimo ľudí ma nezaujíma, najlepšie sú na tom naháňačky, ktoré si ako jediné udržia aspoň tú priemernú úroveň. Za celý film som našiel asi tak dva, tri momenty, ktoré ma zaujali, inak tu v akcii nie je vôbec o čo stáť. Herecké obsadenie je tiež dosť slabé, všetko zlyháva na hlavnom duu, Ben Affleck a Uma Thurman tu nestoja absolútne za nič a tak dojem musia aspoň trochu vylepšovať záporáci Aaron Eckhart a Colm Feore, aj keď ani oni nie sú tak dobrí, ako by mohli, prípadne pár zaujímavých vedľajších postáv. Réžia ma tu veľmi sklamala, to, že tento film natočil John Woo sa dá spoznať iba podľa pár jeho trademarkov, inak je tu jeho štýl najmenej viditeľný, ale aspoň technická stránka je vydarená, rozpočet je vidieť. Skoro ani neviem, za čo dávam to priemerné hodnotenie, ako celok tento film vôbec nestojí za pozornosť a je to rozhodne najhorší film, aký John Woo kedy natočil, ale zase prvá polovica je ešte pozerateľná bez väčších problémov, páči sa mi technická stránka a aj pár momentov, prípadne situácií zaujme. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 51%.(1.5.2012)

Slaboulinké 3* hvězdičky. John Woo je režisérský veterán, který pomalu v americe začíná zapomínat jaké jsou jeho kořeny. Ben Affleck jako ne-akční hrdina, kterému nevěřím, že by vymyslel něco tak dokonalého jako "okno do budoucnosti" a Uma Thurman, která vypadá šíleně. Je mi to líto, ale tahle moje občas oblíbenkyně točila film pravděpodobně v době, kdy trpěla nějakou nemocí a nemohla jíst. Je na ni strašný pohled a raději bych tady viděl nějakou tu modelku s hezkým obličejem. Nevím, jestli se mám vyjadřovat na téma Logika ve filmu, ale tak ve zkratce. Hlavní postava dostala 20 věcí, to znamená, že se musel podívat do své budoucnosti 20krát a přitom ve filmu je řečeno, že jednou. Dále hlavní postava potkala postavu Umy Thurman na párty, ale pak mu byla vymazána paměť od vstupu do laboratoře(to je po párty :)) a stejně si slečnu nepamatoval? Nedá se srovnávat tahle rádoby akční honička s Total Recallem to se na mě opravdu nezlobte. Verhoven možná nemá holubice míru, ale má Arnolda a lépe svůj film zvládl režisérsky než John Woo. Zajímalo by mě, kdy se John vrátí do HK, aby oznámil, že natočí poslední film a jde do důchodu... Třeba pak začne točit zase o něco akčnější film, protože všichni dobře víme jak tihle hoši se šikmýma očima plní tyhle svoje oznámení :) PS: přišlo to jen mě, nebo se Affleckovi mění barva vlasů?:) před práci hnědé(laboratoř), po práci při přebírání věcí černé?(22.12.2006)

• choze

Kéž by mi ten film někdo vymazal z paměti a zacáloval mi za to, že jsem takhle pitomě zabil skoro dvě hodiny! Námět dobrý, ale zpracování nekonečně fádní, Wooa tam až na pár jeho trademarků (mexican standoffy, holubice, odraz na konvici) nevyčucháte. Postavy i herecké výkony matné a ani po akční stránce žádná sláva.(6.4.2004)