Výplata

Paycheck

Výplata

Sci-Fi / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA / Kanada, 2003, 110 min

Je vidět, že když je k dispozici zajímavá předloha (opět díky Philipe K. Dicku) a scenář, který jí nezprasí, jde to i i bez holubic. Jinými slovy, Paycheck nenese žádné znaky předchozích opusů Mistra Woo a tempo filmu tím rozhodně netrpí. Affleck podává překvapivě solidní výkon, oproti tomu Uma Thurman je tu velmi nevýrazná, na roli podobného typu se nehodí, ale to je těžký, po její silné ženě v Kill Bill se na ní budu pokaždé dívat už jinýma očima.(13.8.2004)

Výplata je vážny film, ktorý si škodí tým, že sa tvári vážne. Alebo som snáď prehliadol sofistikovaný zámer natočiť prvú komédiu podľa Philipa K. Dicka?! V každom prípade, John Woo bol tentoraz vyslaný do sveta, kde niet miesta pre biele holubice. A to znamená mrhanie ako jeho talentu, tak i toho Dickovho. Aspoň že Ume to sluší a John Powell servíruje ďalší uber-fucking-cool soundtrack. Ináč by to bolo fiasko na celej čiare.(7.2.2004)

Akce se mi líbila, zápletka a rozuzlení taktéž, Uma - o tom žádná, jen to jediné mi bylo divné, že Benovi vždycky všechno na chlup vyšlo :-)(21.8.2006)

No no bylo to těsné ale áááno Výplata je historicky druhým filmem ve kterém se mi líbil Affleckův HERECKÝ výkon. Sice to stále ani zdaleka nemá na cameo v Jay a tichej Bob, ale opravdu se jedná o solidně toporně minimalisticky zahranou postavu. John Woo tentokrát silně pokulhává za svou předchozí vesměs hogkongskou tvorbou. Příběh celkem tuctový. Určitě by byl Paycheck lepším filmek kdyby se nebral tak vážně. Průměrná oddechovka na jedno použití = Výplata.(3.2.2007)

• DaViD´82

Film jedné třetiny.(4.8.2004)