Výplata

Výplata

Sci-Fi / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA / Kanada, 2003, 110 min

• choze

Kéž by mi ten film někdo vymazal z paměti a zacáloval mi za to, že jsem takhle pitomě zabil skoro dvě hodiny! Námět dobrý, ale zpracování nekonečně fádní, Wooa tam až na pár jeho trademarků (mexican standoffy, holubice, odraz na konvici) nevyčucháte. Postavy i herecké výkony matné a ani po akční stránce žádná sláva.(6.4.2004)

Sci-fi námět opravdu velmi dobrý. Moc se mi líbila ta akčnost, to napětí které film provází téměř od samého začátku. Ta detektivní činnost, kdy musíte přijít na to co se s vašim životem událo, překonat prvotní šok z nečekaného, přijít na to co se zvrtlo, co příjde teď, co z věcí použiju teď a co příště, taky jestli to použiju ve správný čas. Doporučuji :-)(25.8.2011)

Akce se mi líbila, zápletka a rozuzlení taktéž, Uma - o tom žádná, jen to jediné mi bylo divné, že Benovi vždycky všechno na chlup vyšlo :-)(21.8.2006)

Akési mi to prišlo nemastné neslané. Predloha je určite dobrá od spisovateľa takých peciek ako napr. Blade Runner, Total Recall alebo Minority Report, ale ty herci alebo aspoň ich prevedenie mi tam nejako nesedelo. Pekné spracovanie, ale od majstra akčných filmov Johna Woo ma ani akcie nezdvíhali zo sedačky. Takto s toho ostal iba zaujímavý príbeh, ktorý proste nemá ten správny gradujúci šmrnc, pod ktorým sa podpisoval John Woo pravidelne. 70% - 3*(30.9.2016)

Tak... špatný film to nebyl. U televize a DVD se se dá strávit docela bez újmy na zdraví, ale v kině - to fakt nevím ... John Woo měl k dispozici dobrý námět, ale v castingu se tentokrát netrefil, čímž umazal velkou část naděje na úspěch. Affleck trošku "hraje" až ve druhé půli, Thurman je úplně mimo mísu a hlavní záporák je spíš sympaťák. Myslím, že bych s jiným obsazením sáhl k vyššímu hodnocení, protože k formě moc výhrad nemám...(30.8.2004)

• - Spoiler: Když při útěku Michael Jennings (Ben Affleck) na parkovišti zkouší klíčkem BMW dálkově otevřít okolní automobily, aby nakonec zjistil, že to není klíč od automobilu. Ve skutečnosti drží opravdu klíč od vozu BMW. Přesto by si mačkáním emblému automobilky na klíči vůbec nepomohl - tímto tlačítkem se BMW zamyká a zamčené vozidlo tak na něj nijak nereaguje. (Pyron)

• - Michael Jennings (Ben Affleck) nosí hodinky značky Chopard Tonneau a John Wolfe (Colm Feore) nosí Kenneth Cole. (dyfur)

• - Ve zdánlivě náhodné číselné sekvenci na začátku se objeví jména všech členů štábu a všech předmětů z obálky. (HellFire)