• Kanada

• Itálie

Freddy proti Jasonovi

Horor / Thriller

USA / Kanada / Itálie, 2003, 97 min

Dvě největší postavy filmového mordu se setkávají v hodně krvavém a nekontrolovatelném béčku, které ovšem hravě převyšuje předešlá nekonečná pokračování. Topič Freddy a neplavec Jason se tak společně objevují v naivním příběhu, který ale hodně vyzdvihuje krvavé finále. Do té doby tu máme klasickou teenagerovskou vyvražďovačku - prsatá hlavní hrdinka, travař, užvaněná černoška apod., kdy to relativně svižně utíká (teda jenom ve chvílích než někdo z nich otevře pusu). Ono ale o ně tady příliš nejde, tvoří jenom vatu k tomu, aby se mohl v dobře střiženém a zábavném závěru režisér dostatečně vyřádit!!(4.10.2006)

Jako akční komedie super. Jako horor na hovno. Ale přijde mi že tvůrci opravdu zamýšleli natočit spíše akční komedii (tu "vtipnou" scénu s nahou prdelí tam nepočítám) vrchol filmu je když se Freddy převlíkne za stonožku a jde si zahulit.... ne vážně.(16.1.2005)

Rozhodně tak zábavný, kolik nabízí jeho potenciál, brázdí si to tenhle gore-crossover ve vražedném tempu krvavými splašky někam do nitra divácké staré školy a bez ochrnutí zbytečnými vysvětlovačkami nabírá sympatický směr k vrstvě moderního a tučného popcornu. Zbylo místo na příjemně úchylný humor, tuny nadsázky a sympatické pomrkávání na ty co vědí. Přiznávám, že 4* je hodnocení mírně subjektivní, ale nemohu opomenout svrbění konečků prstů a neskutečnou vnitřní radost, kterou jsem zažíval při finální bitce za mohutného vřískání kytar Machine Head, Ill Nino a Spineshank. Nevím, jestli se mi podobné přání ještě někdy splní(26.11.2003)

• Dudek

Velkolepá podívaná... Souboj dvou nejznámějších hororových postav může začít.(6.6.2005)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $82,622,655Tržby Celosvetovo $114,908,830/35%/(16.11.2005)

• - Hneď počas prvého víkendu zarobili Freddy a Jason vo svojom prvom spoločnom filme skoro 36 a pol milióna dolárov, pričom tento zárobok je vyšší ako celkové severoamerické zisky ich posledných samostatných výstupov na filmových plátnach. (2-Xtreme)

• - Betsy Palmer, ktorá hrala Jasonovu mamu v predchádzajúcich dieloch Piatku 13., bola požiadaná, aby si zopakovala úlohu pani Pamely Voorhees, ale odmietla kvôli nízkemu platu, ktorý jej bol ponúknutý. (Nekrofil)

• - První premiéra proběhla v Americe 13. srpna 2003, třináctého byla ale tentokráte středa. (Stocki)