poster

Čínská lázeň

 • Čína

  Xizao

 • Čína

  洗澡

 • Slovensko

  Čínske kúpele

 • USA

  Shower

Komedie / Drama

Čína, 1999, 95 min

Režie:

Yang Zhang

Scénář:

Xin Huo

Kamera:

Jian Zhang

Hudba:

Xiaogang Ye
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,157,764Tržby Celosvetovo $2,150,929(9.3.2010)

 • Radko
  ****

  Brutalistiská komunistická betonárska úderka (vo filme nikdy - až na zopár robotníkov - neukázaná, len letmo spomenutá) sa chystá zbúrať starú štvrť a v nej tradičné čínske kúpele. V nich sa odohráva ústredný príbeh návratu syna žijúceho dlhé roky modernitou. Prichádza, mysliac si, že otec zomrel. Po pár dňoch precitne a pomáha. Pomáha staručkému otcovi, jednoduchému, stále vysmiatemu mentálne postihnutému bratovi a najmä sám sebe. V kúpeľoch sa odohrávajú rôzne veci : tradičné kúpacie rituály a počas prestávok sa kúpajúci zabávajú súbojmi kobyliek, riešia vzťahové problémy, spievajú pod sprchou.. Príjemne plynúca smutná komédia.(22.2.2005)

 • Lynn
  ****

  Hodně milý a příjemný film. Zanechá ve vás optimismus ve věci příští. A to není málo.(8.2.2005)

 • ripo
  ****

  Vráti sa stratený syn za svojim otcom a postihnutým bratom na zapadlý vidiek zo svojho dobre plateného miesta v Pekingu ? Má ho čím ešte tento tradíciou nabitý, ale chudobný kraj naplniť ? Príbeh o tradičných hodnotách a rodinných väzbách. a o súboji nového, moderného sveta s idylickým, ale starým prostredím.(27.8.2003)

 • Djkoma
  ***

  Nijak moc mě tento film nenadchnul. Počáteční srovnání skutečně moderních lázní se starými tradičními lázněmi je fajn, ale co s tím, že tradice pro mnoho lidí tolik znamenají resp. neznamenají? To, že se v moderních lázních lidé prakticky nepotkávají jen míjí, to že staré tradiční lázně slouží nejen pro oddech, ale také pro zábavu, hraní, promlouvání s jinými lidmi a celkové větší sociální aktivitě. Čína je jiný svět a to nejen mentálně. Návrat syna, kvůli kresbě jeho bratra(to jsem se musel fakt smát :)) a následně jeho snaha bratrovi ukázat jiný svět než na jaký byl zvyklí je příjemná, ale to se dalo čekat !!! Ten film mě nechytil za srdce.(16.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace