poster

Čínská lázeň

 • Čína

  Xizao

 • Čína

  洗澡

 • Slovensko

  Čínske kúpele

 • USA

  Shower

Komedie / Drama

Čína, 1999, 95 min

Režie:

Yang Zhang

Scénář:

Xin Huo

Kamera:

Jian Zhang

Hudba:

Xiaogang Ye

Producenti:

Peter Loehr
(další profese)
 • Radyo
  ****

  Velice zajímavý snímek z pro nás exotického prostředí. Neznámí čínští herci předvádějí skvělé výkony, vyzdvihl bych roli postiženého bratra. Zajímavé jsou i ony "rituály" v koupeli a hlavně pak konfrontace těchto tradičních lázní se supermoderní sprchou v úvodu filmu. Vzhledem k nízké četnosti čínských filmů u nás nelze usuzovat na celkovou úroveň kinematografie v této zemi, ale tento snímek jednoznačně patří mezi to nejpovedenější z toho, co jsme měli možnost z této daleké země vidět.(19.9.2003)

 • ripo
  ****

  Vráti sa stratený syn za svojim otcom a postihnutým bratom na zapadlý vidiek zo svojho dobre plateného miesta v Pekingu ? Má ho čím ešte tento tradíciou nabitý, ale chudobný kraj naplniť ? Príbeh o tradičných hodnotách a rodinných väzbách. a o súboji nového, moderného sveta s idylickým, ale starým prostredím.(27.8.2003)

 • Djkoma
  ***

  Nijak moc mě tento film nenadchnul. Počáteční srovnání skutečně moderních lázní se starými tradičními lázněmi je fajn, ale co s tím, že tradice pro mnoho lidí tolik znamenají resp. neznamenají? To, že se v moderních lázních lidé prakticky nepotkávají jen míjí, to že staré tradiční lázně slouží nejen pro oddech, ale také pro zábavu, hraní, promlouvání s jinými lidmi a celkové větší sociální aktivitě. Čína je jiný svět a to nejen mentálně. Návrat syna, kvůli kresbě jeho bratra(to jsem se musel fakt smát :)) a následně jeho snaha bratrovi ukázat jiný svět než na jaký byl zvyklí je příjemná, ale to se dalo čekat !!! Ten film mě nechytil za srdce.(16.2.2005)

 • May
  ****

  Na zapade mnohokrat omilane tema otec vs. (po letech navraceny) syn je v podani Zhang Yanga uzasne svezi a diky jedne z hlavnich roli, retardovaneho bratra hlavniho hrdiny - Er-Minga, take neuveritelne kouzelne a mile. Pribeh vypravi o navratu Da-Minga do sveho rodneho mesta k bratrovi a udajne zesnulemu otci, ktery je vsak stale cily a spokojene vede se svym mentalne postizenym synem lazne. Otec ale brzy po tom, co se se 'ztracenym synem' usmiri, umira a nastava problem, co s postizenym Er-Mingem, ktery doposud zil jen pro lazenske hosty a lazne samotne, ktere se kvuli novemu supermarketu budou muset tak jako tak zbourat.. Komedie, pri ktere se nebudete smat, ale s usmevem se vpijet do platna pred sebou.(24.8.2004)

 • Lynn
  ****

  Hodně milý a příjemný film. Zanechá ve vás optimismus ve věci příští. A to není málo.(8.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace