poster

Bambinot (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1984, 6 x 60 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Hrají:

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Petr Čepek, Miloš Kopecký, Aleš Procházka, Dana Vávrová, Jiří Adamíra, Jana Brejchová, Žaneta Fuchsová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Luděk Kopřiva, Jiřina Bohdalová, Svatopluk Beneš, Josef Bláha, Jiří Sovák, Tomáš Vacek, Jana Štěpánková, Čestmír Řanda st., Dagmar Veškrnová-Havlová, Míla Myslíková, Jaroslav Moučka, Michal Suchánek, Alena Kreuzmannová, Lubomír Kostelka, Ivo Gübel, Marie Rosůlková, Slávka Budínová, Jiřina Steimarová, Ota Sklenčka, Ivana Andrlová, Zdeněk Žák, Václav Vydra nejml., Vladimír Hlavatý, Raoul Schránil, Josef Bek, Jiří Císler, Josef Větrovec, Jiří Lír, Věra Tichánková, Jan Faltýnek, Miriam Chytilová, Milan Neděla, Zdeněk Dítě, Stella Zázvorková, Jaroslava Kretschmerová, Naďa Konvalinková, Jiří Lábus, František Filipovský, Radka Stupková, Růžena Merunková, Vlastimil Bedrna, Jan Novák, František Husák, Robert Vrchota, Jana Robenková, Gustav Bubník, Vladimír Hrubý, Jana Vaňková, Gustav Nezval, Miloslav Štibich, Svatopluk Matyáš, Oldřich Vlach, Jana Švandová, Uršula Kluková, Martin Šotola, Jan Vokurka, Boris Rösner, Antonín Molčík, Vladimír Hrabánek, Julius Neumann, Jan Kuželka, Josef Patočka, Libuše Štědrá
(další profese)
 • Hennes
  ****

  Miloš Macourek byl vždy záruka výborného scénáře. K tomu vynikající široké herecké obsazení a sympatický sci-fi seriál je tady. Rád se na něj znovu podívám.(11.11.2010)

 • triatlet
  **

  Naprosto chápu rozdílné hodnocení. Seriál, který byl hodně bláznivý, ale na druhou stranu herecky výborně obsazený.(24.7.2008)

 • Tosim
  *****

  Nesmírně vtipný seriál o jednom neobvyklém vynálezu nabízí spoustu absurdna, ironický humor, bláznivé situace a nejlepší české herce. Námět vyniká! Na komediální seriál se zde řeší opravdu závažné věci a to s letitým předstihem, jako je například klonování (ovšem zde se to jmenuje jinak :-), lidskou hamižnost, jdoucí až do krajnosti a soupeření beze smyslu, které se neohlíží na nic a na nikoho. Celé dílo je prostoupeno jemným moralizováním, které však ve všech těch bláznivých situacích nevyznívá planě, ale naopak udeří s o to větší silou. Ovšem kdo se na to bude dívat jen humornými brýlemi, bude bezesporu zklamán. OPRAVDU NEVÍM, PROČ BYCH SI MĚL POŘIZOVAT VLASTNÍ DĚTI, RÍKÁ PAN WALTR. BATERKA ZDALEKA NESTOJÍ TOLIK, KOLIK JÍDLO PRO PATNÁCTILETÉHO KLACKA. A AŽ NÁS PŘESTANE BAVIT, DALŠÍ BATERKU NEDOSTANE A HOTOVO. POVAŽUJI BAMBINOTA ZA VELMI PRAKTICKÝ VYNÁLEZ, KTERÝ ŠETŘÍ PENÍZE. Seriál opravdu až podvědomě povědomě zobrazuje "rychlá" a povrchní devadesátá léta, a to nejenom proto, že se odehrává ve smyšleném miniaturním Lauretánském království.(22.5.2003)

 • rt12
  *

  Nebetyčná blbost.(21.5.2014)

 • BoredSeal
  ***

  Problém Bambinotu je ve zpracování. Geniální scénárista Miloš Macourek už mnohokrát prokázal, že jeho sci-fi nápady se smyslem pro šílenou komedii zpravidla vyplodí nestárnoucí kultovní filmové dílo, ať už je páchal s Vorlíčkem nebo Lipským. Bambinot má zase chytrý sci-fi nápad a nadupané takřka all-star obsazení s vévodícím Abrhámem, Bohdalovou nebo třeba pobavující Stellou Zázvorkovou. Ale stala se chyba - z nějakého důvodu je story nepříhodně roztahané na šest hodin, televizní rozpočet byl buď minimální nebo se vyházel za honoráře hvězd - třeba Jiří Sovák hraje naprosto nepodstatnou vedlejší roli, všechny místnosti vypadají skoro stejně jen s jinak rozestavěným nábytkem, kamera je statická a avizovaného macourkovského humoru není na tak široké časové ploše tolik. Zbývá jen ocenit herce, kteří dělají vše, co je v jejich silách, aby kulisácký dojem potlačili. Nápad je paradoxně nadčasovej, téma klonování, kalkulace s tím, jaké by měly být naše děti, manželství a rozvody pro genetické dobro, to vše zvlášť v současnosti najde úrodnou půdu, herci jsou (pokolikáté už) výborní, hlášek se pár najde, tady je to ale zakryté tím nudným režijním zpracováním. Škoda.(17.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace