Děs přichází z hlubin

• USA Humanoids from the Deep (více)

Místem dění je malé rybářské městečko. Má i bez toho, co se na něj chystá, dost svých problémů, jimiž jsou vztahy jeho obyvatel. Jednoho krásného rána jsou roztrhaní všichni psi, několik lidí se ztratí a je tu další problém. Za jeho původce jsou hlavním hrdinou Jimem a doktorkou Susan označeni mořští mutanti, kteří vznikli údajně jako doposud netušený vedlejší efekt při biologických pokusech. Při těch se manipulovalo s růstovými hormony ryb a žab a výsledkem jsou mutanti, kteří se neustále vyvíjejí do pokročilejších forem života. Tou poslední je člověk. Takže nyní přichází na páření s ženami nadržená armáda zelených mutantů. Ve městě probíhá nějaký festival a nikdo o ničem neví. Jen Jim a Susan, kteří se dostali až do mutantího hnízda a spěchají ostatní varovat, zatímco Jimova rodina je ponechána osudu doma. (surface)

Flipnic

Obrovské milé oldschoolové překvapení!! Film, který se rozjede hned od začátku a skoro ani chvíli nenudí. Klasická slasherovská atmosféra, lekačky, přímořské prostředí a městečko, tajemno, perfektní atmosféra, výborné gore efekty, brutalita, nahota, monstra znásilňují ženský a bordují chlapy na kusy, absolutně skvostný konec!!! Hodně odvážné, hodně svižné a tvořené se zápalem a nadšením. Vzhled moster je kontroverzní, ale to co dokážou s lidma provádět to kompenzuje ... :-)) Výborná věc a zapomenutá klasika!! ()

POMO

Armáda netvorov z čiernej lagúny za tónov povedomej podmorskej hudby napadá buranov malého prístavného mestečka (príde aj na mlátičku v hospode) a znásilňuje šťavnaté prcičkovské babenky (spústa obnažených bradaviek), ktoré rodia ich potomkov votreleckým „cisárskym“ rezom. Nechýbajú krvavé gore efekty, mŕtvi psi a batole v detskej postieľke v ohrození. Ešte zahaliť mestečko do hustej hmly, a bolo by to komplet. ()

destroy83

Naprosto parádní osmdesátková záležitost plná monster, krve a nezbytných bradavek. Námět není nijak převratný, nechtěný výsledek biologických pokusů začne terorizovat menší přímořské městečko, ale dílko prakticky obsahuje všechno, co od něj divák může očekávat. Povedená slizká monstra, která když zrovna netrhají na kusy zvířata nebo lidi, si to rozdávají s místními dívkami na pláži, hrstku správňáku v čele s rybářem Jimem a doktorkou Susan, v jinak totálním buranově, kde zrovna rasová snášenlivost nekvete. Řádku obnažených ženských těl včetně nezbytné sprchové scény a pořádnou porci krve a slušného gore. Tvůrci rozjíždějí příběh v poklidném tempu a v průběhu stopáže nabírají na brutalitě jak při útocích monster, tak při výjevech některých buranů. Celé se to pak řítí do masakrózního finále, kde každý béčkový fanda dozajista kvíkne blahem. Snímek díky své kratší stopáži, příjemnému béčkovému herectví a nerušící režii i kameře nemá šanci vůbec nudit. Navíc, kromě vykouzlení sem tam nějakého úsměvu, dokáže diváka udržet v jistých pasážích pěkně napnutého. Nemám co bych vytknul. U mě jasný plný počet. ()

helljahve

Dlho som tento film prehliadal, ani neviem prečo vlastne. U mňa spokojnosť na 100%. Pekná kamera, dej odohrávajúci sa v prímorskom mestečku, kozy, herci hrali... asi nie som náročný divák. Ale čert to vem, človek sa má pri filme baviť, a ja som sa bavil kráľovsky. A pri tých monštrách čo vyliezajú z morských hlbín som si spomenul na tohtoročný best short movie BRUTAL RELAX. ()

Ten Druhy

Budem veľkorysý a dám až 4, réžisérom sa podarilo vybudovať mrazivú atmosféru, ktorá ma donútila vidieť gumenné monštrá - mutantov rýb oveľa hrozivejšie. Gore scény boli okorenené humorom, muži vyzerali ako machovia, a ženy boli étericky ženské, sálal z nich erotizmus, až ma mrzelo, že tvorcovia boli na šteklivé scény lakomí. Príbeh plynul s ľahkosťou, ale v závere sa na môj vkus príliš odtrhol z reťaze, keď monštrá zaútočili na ľudí počas festivalu v mestečku Solmon, ktorý doslova zmenili na bojové pole, a jednému z nich sa podarilo odhaliť miestnu kráľovnú krásy. Aj posledná scéna zrodenia monštra z tela ženy bola pritiahnutá za vlasy, hoci film ako celok vôbec neznehodnotila. Humanoids from the Deep má všetko to, čo by mal mať horor 80. rokov - a prevzal aj mnoho prvkov z Martinovho monster hororu L'isola degli uomini pesce (1979). "Gumáci" podľa mňa vyzerali lepšie než mnohé dnešné CGI príšery. ()

• Pri dokončovacích prácach na filme mal producent Roger Corman pocit, že snímka potrebuje viac erotiky, a tak si objednal dotáčanie scén, v ktorých by humanoidi pri útoku na dievčatá z nich strhali oblečenie a podobne. Režisérka Barbara Peters to odmietla, a tak ju vyhodil a najal iného režiséra, aby to natočil. Väčšina týchto scén však bola aj tak nakoniec z finálnej verzii filmu vystrihnutá. (beso74)
  • Režisérka Barbara Peters sa vyjadrila, že humanoidov mali pôvodne stvárniť kaskadéri najatí pre tento film. Ale tí keď uvideli kostýmy, v ktorých mali hrať, odmietli to, pretože sa im zdali, že sú na smiech. Následne musela produkcia najať do úlohy monštier ďalších hercov. (beso74)
  • Pôvodne bol film natáčaný pod názvom Beneath the Darkness, pretože tento názov vzbudzoval väčšie očakávania ako Humanoids from the deep a mohol by tak upútať pozornosť aj nejakej tej hereckej hviezdy. (beso74)