poster

Ponorka

 • Západní Německo

  Boot, Das

 • slovenský

  Ponorka

 • anglický

  Boat, The

Drama / Válečný

Západní Německo, 1981, 149 min (SE: 293 min, Director's cut: 209 min)

 • Divočák

  ***Věděli jste, že: Německou válečnou ponorku, která se v několika záběrech objeví v závěru filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy, si filmaři vypújčili právě ze souběžně vznikajícího filmu "Ponorka". Scény ze Spielbergova filmu Petersenův štáb natolik přesvědčily, že jejich model ponorky snese cokoliv, že jej vystavili drsným vlnám. Ponorka šla ale okamžitě ke dnu.***(15.3.2007)

 • berg.12
  *****

  Na obou stranách válčili lidé, na obou stranách byli hrdinové, na obou stranách zůstalo i v těch nejtěžších chvílích tou nejdůležitější věcí přátelství. Špičkové válečné drama, které ve srovnání s většinou jeho leteckých nebo pozemních kolegů o 2. světové válce jednoznačně vede. V ponorkovém žánru se může rovnat jedině s "Hunt for Red October". Skvěle propracované a zahrané charaktery a příběh ve své délce napínavý až do konce (viděl jsem director's cut). Film, ve kterém budete sice fandit "těm druhým" ale který vám o válce řekne možná víc, než mnohé příběhy těch "správných hochů".(23.3.2005)

 • Lima
  *****

  DAS BOOT je špičkou válečného žánru. Německá kinematografie překvapila, Ponorka provedla úspěšné tažení po celém světě a dočkala se vřelého diváckého a kritického ohlasu. Scény, ve kterých se ponorka snaží vyhnou hloubkovým minám, jsou strhující a rozhodně je nedopručuji klaustrofobikům. A zatímco se ponorka neutopila, charismatický Jurgen Prochnow svoji slibně rozvíjející kariéru utopil v béčkových vodách, což je škoda.(11.5.2003)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Oslovení "Pane Kalene", v originálním znění (německy) "Her Kaleut/Kaleun", je zkratka, kterou používala Kriegsmarine (Německé námořnictvo). Oficiálně by měl být oslovován: "Her Kapitänleutnant", tedy "Pane kapitán-poručíku". (Chufu)

 • - Keď Steven Spielberg točil taktiež v prístave La Rochelle (točila sa tu scéna vyplávania ponorky), tak si zapožičal Petersenovu ponorku na svoj film Dobyvatelia stratenej archy. Išlo o loď s motorom, postavenú s troch dielov, ktorá sa používala na točenie exteriérov a bola použiteľná iba v relatívne dobrom počasí. Počas nakrúcania sa zlomila a potopila, čo vážne ohrozilo nakrúcanie. (pravo)

 • - Výbuchy hlubinných pum byly vytvořeny tak, že se odpálily menší pumy v hloubce 5 metrů a následně se točily v 1500 snímcích za vteřinu. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace