Ponorka

• slovenský

Ponorka

The Boat

Drama / Válečný

Západní Německo, 1981, 149 min (SE: 293 min, Director's cut: 209 min)

Drsný, ale realistický a uvěřitelný film. Délka 208 minut může kdekoho odradit od projekce, ale kdo to vydrží a Ponorku dokouká, bude odměněn pěkně natočeným snímkem. Ta stopáž je ale přece jen delší a tak se prostě chvílemi dostaví nuda. To bylo nevyhnutelné, obzvlášť, když se celý děj filmu odehrává na jednom místě. Je to povedený film, jeden z nejlepších ve válečném žánru, ale na plné hodnocení není. Přesto však patří mezi klasiku.(24.1.2010)

Apokalypsa pod vodou!(3.3.2005)

Výborný válečný film pod hladinou v 2. světové válce. Film o lidech ve válce - prostředí a ZVUK je dokonalost!(20.3.2012)

Zde nám němci názorně předvedli jak se dělá válečný film s přívlastkem velmi dobrej.Dlouho po tomto filmu mě zněla v uších hudba Klause Doldingera a vracel mě zpět k dílu Wolfganga Petersena do té stísněná atmosféry , tenhle film není o válce ani o válčích stranách, je o lidech ve válce.(7.7.2006)

Najslávnejší ponorkový film všetkých čias. S týmto sebavedomím tvrdením, ktoré je súčasťou DVD obalu, môžem kľudne súhlasiť. Pre obdivovateľov týchto vojnových strojov to je iste veľmi zaujímavé dielo. Tiež aj vykreslenie klaustrofobickej atmosféry v interiéroch ponorky, absolutne izolovanej od ostatného sveta, je pôsobivé. Počas 2. svetovej vojny zo 40000 vojakov nemeckého námorníctva zahynulo viac ako 30000 z nich. Ak chcete vedieť ako dopadla posádka ponorky U96, tak sa musíte prebrodiť 208 minútami stopáže tohto filmu. Ja som s tým mal celkom problém. ***(7.1.2009)

• - Ve filmu není nikdy řečeno jméno kapitána ponorky. (Chufu)

• - Film byl natočen tichý a ozvučen později. (Kulmon)

• - Celý příběh ponorky je kombinací dvou lodních deníků a tedy vše, co se ve filmu odehraje, se skutečně stalo. (DZOUKR)