poster

Ponorka

 • Západní Německo

  Boot, Das

 • slovenský

  Ponorka

 • anglický

  Boat, The

Drama / Válečný

Západní Německo, 1981, 149 min (SE: 293 min, Director's cut: 209 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  *****

  Měl jsem tu čest vidět ponorku v rychlo dabingu, přesto, že se jednalo o jeden z těch povedenějších, zážitek to jistě trochu pokazilo. Das Boot je naprosto úžásný válečný film, se skvělým, nezapomenutelným hudebním doprovodem a německými herci v hlavních rolích - čím to asi bude? :) - které mu dodává ten pravý punc pravdivosti. Rozhodně překonává i takové americké velkorozpočtové ponorkové filmy jako je například Bonorka U-571. Skvělý film...(14.2.2006)

 • tron
  ****

  Dlhé (hlavne režisérsky zostrih) a vyčerpávajúce. Snímka líči svojich nemeckých "hrdinov" ako obyčajných ľudí, ktorí to brali viac ako zamestnanie, než službu vlasti či vieru v Hitlera. PONORKA je prvý (a najlepší) diel Petersenovej voľnej vodnej trilógie, okorenený vynikajúcou klaustrofobickou atmosférou a Prochnowom v titulnej úlohe, ktorý výborne zahral "otca svojich synov".(26.11.2006)

 • pan Hnědý
  ****

  Výborný válečný film pod hladinou v 2. světové válce. Film o lidech ve válce - prostředí a ZVUK je dokonalost!(20.3.2012)

 • golfista
  *****

  Takový "trošku jiný" pohled na boje vedené z německých ponorek. Velmi realistický, skvěle natočený (i přes příšernou kopii použitou pro přepis na VHS), s výbornými hereckými výkony. Jeden z nejlepších filmů s tématikou 2.světové války. Na VHS je to tak 90%, v kině by to musel být zážitek ještě silnější.(17.4.2004)

 • lesumir
  ****

  Poprvé v životě jsem zažil klaustrofobii a pravou ponorkovou nemoc. Celých 216 jsem tam byl přímo s nimi a bál se o život, když ponorka kvičela a šroubly lítaly kolem hlav. Když se nademnou proháněl torpedoborec a pouštěl pumy. Nemohl jsem dýchat, nemohl jsem mluvit. Dal bych pět, ale poslouchat tři hodiny německou posádku v anglickém znění, to nebylo to pravé ořechové...(21.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace