Majster Bra´tac prichádza na Zem so zlou správou, že Apophis uniesol Teal´covho syna Rya´ca. So súhlasom generála Hammonda sa tím SG-1 spolu s Bra´tacom vydávajú na Chulac. Situácia sa skomplikuje, keď členovia SG-1 zistia, že Apophis vymyl Rya´covi mozog. Rya´c teraz považuje Apophisa za boha a Teal´ca za zradcu. Nakoniec sa však podarí dostať Rya´ca aj jeho matku Drey´auc späť na Zem. Rya´c predstiera, že už je v poriadku a silou vôle dokázal zvíťaziť nad Apophisom. Je to však pasca a Rya´c predstavuje pre SGC a celú Zem smrteľné nebezpečenstvo. (TV JOJ)

Grogan

Jaffské epizody mě tolik nebaví a tahle je jedna z mých nejméně oblíbených, rodinná situace Teal'ca mě v těch prvních dílech vůbec nebavila. Až když Rya'c trochu povyrostl a stal se členem hnutí Jaffů, tak mě jeho charakter začal zajímat, tady ale ještě ne. Jeho žena tu chválabohu byla prakticky naposled a bývalý přítel, který zcela "nečekaně" zradí, byl na můj vkus až moc klišovitý. Zajímavý nápad se zničením Země (který ale nedostal skoro žádný prostor) a potvrzení Apophisova přežití jsou jediné plusy dílu. ()