poster

S nasazením života

 • USA

  In the Line of Fire

 • Slovensko

  V dráhe strely

 • Slovensko

  S nasadením života

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ****

  In the Line of Fire beriem svojim spôsobom ako Dirty Harry vol.6:) Clint v roli, ktorú mu žeriem aj s navijakom a ktorá sa okrem funkcie bodyguarda v ničom nelíši od kultového Harryho... Výborný film, ktorý skvele balancuje medzi dobrým komerčným klišé (romantická zápletka, očakávaný a predvídateľný happyend a pod.) a inteligentným politickým trilerom. A magor v podaní Malcovicha bol brilantný!(10.9.2007)

 • sud
  ****

  Clint Eastwood se od jiných akčních herců liší především v jednom - stárne a jeho postavy stárnou s ním. Frank Horrigan sice umí běhat a lézt po střechách, ale také se zadýchává, smrká, kašle a bolí ho hlava. Ve výsledku je (nejen kvůli tomu) tento film spíše psychologickým dramatem, než akčním thrillerem. Film se zároveň viditelně obouvá do amerického systému a rádoby demokracie. Prezident zde není hrdinný nositel morálních hodnot, ale zbabělý papaláš, síť jeho boduguardů pouze naivní šaškárna a psychopat Leary (mimochodem asi životní role Johna Malkoviche) není psychopatem pro nic za nic. Jak už řekl Jean Gabin ve filmu "Dva muži ve městě", zločince lze také vyrobit. A to se v Learyho případě stalo. "S nasazením života" je velice netriviální film, kterému díky jeho nekorektnosti a uvěřitelnosti odpustíme i pár klišé (milostné vzplanutí mezi stárnoucím agentem a krásnou agentkou, závěr - ale na druhou stranu, kdo by si přál v tomto případě něco jiného). Nebýt uloudané první poloviny, bylo by to maximum. 85%.(18.6.2011)

 • Tosim
  ****

  Ten Wolfgang Petersen má ty americké prezidenty nějak rád! :-)(9.8.2006)

 • Kaka
  ****

  Chytřejší, než se na první pohled zdá. Dle titulního coveru a obrazové estetiky to vypadá, jako když Clint hraje dalšího svého amerického drsňáka co má vždy navrch, ale není tomu tak. In The Line of Fire je dnes už klasický thriller s vynikajícími hereckými výkony a solidním scénářem, který těží především z uvěřitelnosti zápletky a výtečně načrtnutých hlavních postav. Eastwood hraje notně přízemního, rejpavého a obstarožního detektiva, kterého provází vzpomínky na nepříjemnou minulost, Malkovich zase precizně vypočítavého zabijáka. Vypointované dialogy, skvěle vygradované tempo a několik slušných akčních scén. Celý snímek se nese ve vyjmečně realistickém duchu, což je ve finále jen ku prospěchu. Uvědomělé, strohé, s maximálním nasazením udělané.(26.1.2014)

 • B!shop
  ****

  Paradni thriller, jehoz jedinou slabinou je lehce prestrelena delka, protoze tu je pak misto pro par zbytecnejch scen, ktery bohuzel dost ubiraj na napeti a konec moh bejt taky drobet lip vygradovanej. Nicmene film stoji hlavne na dvou hlavnich postavach a oba jsou paradni, Clint si strihnul takovyho klasickyho drsnackyho poldu a hraje paradne, ale pak tu je Malkovich a ten hraje jeste lip. Nebejt tehle dvou, tak se jedna pouze o prumernej thriller neprinasejici nic novyho, ale diky nim to je paradni zalezitost.(19.12.2008)

 • - Clint Eastwood nejprve odmítl roli, protože mu bylo 62 a jeho postavě 50. (Kulmon)

 • - Scéna, ve které si Malkovich dává zbraň do úst, byla improvizovaná. Režisérovi se to líbilo natolik, že to ve filmu ponechal. (Kulmon)

 • - Horrigana měl hrát Robert Redford, Sean Connery či Val Kilmer. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace