S nasazením života

S nasadením života

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

• kingik

Film čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Johna F.Kennedyho. Stárnoucí agent Frank Horrigan je i po třiceti letech po tragické události pronásledován výčitkami, že tenkrát v Dallasu nesplnil svůj úkol. Když se znenadání objeví vyhrožující psychopat, který chce zlikvidovat nynějšího amerického prezidenta těsně před volbami, Frank je odhodlán udělat všechno, aby se situace znovu neopakovala. John Malkovich v roli psychopata a za pomoci převleků chce zabít prezidenta a co já s tím? Proč se s tím musí dělat takové ciráty a obstrukce a natahovat se to do zbytečně předlouhé stopáže, když to stejně skončí, jak jsem předpokládal. Eastwood mě jako herec nebere i kdyby se přetrhnul a dělá moc dobře, že už raději je jen za kamerou. Tenhle jeho film je pro mě odtažitou podívanou, která mě nepřiměje, abych se po shlédnutí začal zajímat hlouběji o americkou politiku. Ta je mně ukradená jako tenhle na dobré technické úrovni zvládnutý film. Když jsem se na to díval s rodinou nikoho to nebavilo. Takže asi tak je to dobré. Mé hodnocení: 40%(1.4.2013)

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $176,997,168(19.12.2006)

Výtečný thriller německého klasika vás jistě nezklame. Scénář se skutečně poved, Clint je stále ještě ve výtečné formě a Johnu Malkovichovi záporné postavy náramně seknou.(3.11.2007)

Thriller stejně staromódně přímočarý jako jeho protagonista. Díky prokresleným postavám jde o vítanou aktualizaci vyprávěcích schémat Eastwoodových spaghetti westernů. 75% Zajímavé komentáře: ScreamJay, Shit(30.5.2005)

Může být, i když nebýt Malkoviche, nic by z toho nebylo:-)(7.3.2011)

• - Scéna, ve které si Malkovich dává zbraň do úst, byla improvizovaná. Režisérovi se to líbilo natolik, že to ve filmu ponechal. (Kulmon)

• - První volbou pro Learyho byl Robert De Niro, ten ale odmítl kvůli natáčení Příběhu z Bronxu (1993). Dále byl zvažován např. Jack Nicholson či Robert Duvall. (Kulmon)

• - Práva na scénář stála 1 milion dolarů (Kulmon)