poster

Sedmá pečeť

 • švédský

  Det sjunde inseglet

 • slovenský

  Siedma pečať

 • anglický

  The Seventh Seal

Drama / Fantasy

Švédsko, 1957, 96 min

Režie:

Ingmar Bergman

Scénář:

Ingmar Bergman (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Gunnar Fischer

Hudba:

Erik Nordgren
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  **

  Hodina a půl Bergmana? To zavání svižným myšlenkovým obohacením v neubíjejícím čase, ale ouha, táhne se to šíleně, film mě úspěšně přepínal do úsporného režimu apatie, jak to dokáže jen Tarkovskij, Kurosawa a teď vím, že i Bergman. Filozofický a náboženský obsah je sice neoddiskutovatelný a dobrá, uznám, že i kvalitní, navíc musím ocenit i přirozenost a ladnost s jakou zajímavé otázky vyplývají na povrch, ale osobně jsem si to vůbec neužil a film ve mě svou zvláštní nezáživností a nudností ani nevzbouzel chuť myslet. Zkrátka pokud přemýšlení o bohu, tak Poslední pokušení Krista a pokud rozjímání o smrti, tak raději Lásku a smrt. 5/10(17.2.2009)

 • Djoker
  **

  Schválně jsem si pročetl mnoho zdejších komentářů, abych zjistil, kde se skrývá ta proklamovaná genialita, jenže těch pár, kteří se o to pokusili, s ničím objevným nepřišlo a ti ostatní jen mlžili. Za sebe můžu říct, že jsem si velkolepou partii se smrtí představoval úplně jinak. Moje první setkání s Bergmanem tak bylo hodně utahané a podobalo se tomu prvnímu s Tarkovskijm, jenže u něho jsem jistou působivost zaznamenal a těšil se na jeho další filmy, zatímco Bergmanův divadelní styl mi příliš neříká. Pokud bych přeci jen měl něco vyzdvihnout, tak to bude Smrtka, Jons a samozřejmě pochod mučedníků, jediná skutečně silná pasáž filmu.(31.5.2012)

 • EdaS
  ****

  Silný, pochmurný (byť ne nezbytně vždy, občas i sluníčko vykoukne) a hloubavý film o životě a smrti. Řekl bych, že každý si z něj může něco vzít k přemýšlení, není to rozhodně žádná artistní nuda. Osobně mě to tolik neoslovilo, možná časem... :o)(29.5.2006)

 • lesumir
  *****

  Nemám slov. Genius. Umělec. Surrealista. To je pan Bergman. Tohle bude dlouho rozdýchávat.(4.11.2008)

 • Galadriel
  ***

  Asi jsem zase jednou narazila na klasika, který jde tak trochu mimo mě. Nemůžu filmu upřít kvalitu formy - středověk v takovémto podání působí hrůzostrašně a přitom uvěřitelně - mor, osamělí rytíři, upalování čarodějnic (ale žádné veřejné na náměstí, hezky potmě, potají v lese), fanatici a ... smrt. Vlastně ani na příběhu mi nic nevadilo, mám radši, když zůstanou věci ve filmech nezodpovězené a to "proč" ať si každý domyslí dle svého gusta. Ale přestože délka filmu je jen něco málo přes hodinu a půl, jeho dokoukání bylo pro mě docela utrpením a jednou velkou nudou, takže přes všechny vypsané klady a docela impozantní švédštinu (:-)) nějak nemám ani trochu chuť jít si shánět další Bergmanova díla a proto nemůžu ani náhodou dát lepší hodnocení...(16.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace