Panebože, z té opičky mám bobky ještě dnes, a to ji nemusím ani vidět! Hrdinovi Dustina Hoffmana jsem tenkrát držel palce, až mi modralo zápěstí, na to se nedá zapomenout. Čistý příklad zručně odvedeného řemesla na poli dramatických thrillerů, hraničících s katastrofickým žánrem.(11.8.2008)

Na začátku se říká "Největší nepřítelem člověka je virus" - na konci filmu tomu věřím. Výborné obsazení, skvělá režie (můj nejoblíbenější film od Petersena), pár nezapomenutelných scén (pokud jste film viděli v kině, musela na vás drtivě zapůsobit právě scéna z kina). Že umí Petersen skvěle gradovat napětí, je vidět hned v úvodu, kdy projíždíme kamerou (už nevím, nebylo to dokonce v jednom záběru?) po výzkumném středisku a sledujeme oddělení se zvyšující se nebezpečností zkoumaných virů.(20.7.2003)

Stará dobrá subordinace. Špičkový virový biják s hereckou elitou devadesátých let. Zlá militantní USA vs mikrobi z Afriky a Dustin Hoffman s kamarády někde uprostřed. Petersen napětí umí a protržení obleku nebo nahánění opičky jsou úžasně intenzivní. Na druhou stranu to kazí, dnes už legrační, honičky ve vrtulnících a pitomost některých vojáků. Howardova hudba je skvělá. -Proč se nejdeš trochu vyspat? -Proč nejdeš ty? -Spal jsem v červenci.(12.3.2015)

Děsivá atmosféra vymírajích vesnic v Africe, nechutná smrt po nákaze takřka nezastavitelným virem, závod odborníků s časem, úvahy o morálním ospravedlnění obětování jednoho města v zájmu záchrany ostatních....plus výborný výkon Dustina Hoffmana, účast mých oblíbenců, věhlasných to osobností stříbrného plátna a v neposlední řadě geniální hudba Jamese Newtona Howarda, zkrátka welcome to CDC. Dnes už klasický katastrofický film s realistickou zápletkou (a "nevyhnutelnými" eskapádami hlavního hrdiny a předpokládatelnou dějovou stavbou), fungující stále stejně dobře. Možná i lépe, po všech tech SARSech a zvířecích chřipkách. 80%(8.4.2003)

Jeden z najväčších skvostov hollywoodskej komercie 90. rokov. V mnohých ohľadoch ten film zostarol (z viacerých situácií je už dnes ťažkotonážne klišé, logika zďaleka nefunguje tak, ako sa nám kedysi zdalo, zadné projekcie pri vrtuľníkových naháňačkách vyzerajú smiešne), ale herci sú proste výborní a Petersen tu vlastne otvára učebnicu žmýkania napätia z akejkoľvek scény (výborný je hlavne "lov na opičku" pri rodinnom dome). Nikdy nezabudnem, ako som zatínal nechty do kresla, keď som to videl prvýkrát.(4.8.2007)

• - Vrtuľník, ktorý Daniels a Salt ukradnú (Hughes OH-6 Cayuse) má dolet len 267 míľ (430 km). Vo filme spomenutý údaj o dolete 400 míľ je nepravdivý. (FesterNZ)

• - Sam Daniels (Dustin Hoffman) nosí hodinky značky Timex Camper a Billy Ford (Morgan Freeman) nosí Casio G-Shock DW-5600. (dyfur)

• - V čase 1:40:30, během pronásledování vrtulníkem si je možné v záběru na kokpit všimnout modrého plátna v pozadí, které je používáno na digitální doladění exteriérů. (Guilemot)