Smrtící epidemie

Outbreak

Smrtiaca epidémia

Akční / Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 1995, 127 min

Kdyby film ke konci nezačal připomínat komedii (např. scéna, kde se málem střetnou dva vrtulníky) dal bych možná i maximum. Takhle musím volit trochu mírnější hodnocení, ale to nic nemění na tom, že tohle je zdařilý kousek, ve kterém Dustin dokazuje, že vždy podá maximální výkon, Cuba dokazuje, že když chce, tak umí (musím si už sehnat toho Jerryho Maguirea) a pro Morgana byl tohle jen trénink pro jeho roli v pozdějším Wanted. 80 %.(2.8.2011)

Zhruba na stejné úrovni jako v tuto chvíli aktuálnější a profláklejší Sodenbergova Nákaza. Tohle je samozřejmě o něco pohádkovější (hrdinské finále s helikoptérou) a kapánek nám film zestárl, ale oba dva kousky spojueje bohužel hlavně to, že nedokáží naplno využít potenciál celé příběhové premisy. Škoda.(18.11.2011)

Svého času jednoznačný monstrhit všech sedlčanských videopůjčoven a jedna z našich domácí nejhranějších kopií. Film který nenáročnému divákovi nabídne vše od vědeckého bádání až po zběsilou honičku vrtulníků.(5.2.2006)

Velmi dobrý filmek s celou plejádou vynikajích herců. I když má film něco málo přes dvě hodiny, tak jsem se ani na minutku nenudil. Zdařilé drama.(28.9.2007)

Rozhodně povedený snímek, který stojí na zajímavém námětu, perfektním zpracování a dokonalých hereckých výkonech slavných jmen. Dustin Hoffman je tu největší sympaťák, jak jinak :)(5.8.2010)