Smrtící epidemie

Outbreak

Smrtiaca epidémia

Akční / Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 1995, 127 min

Vynikající Petersenovo drama s časově hodně rozmáchlou dějovou konstrukcí. To ovšem vůbec nevadí. Petersen dokáže vyždímat napětí prakticky z každého záběru. Když se navíc může opřít o skvělé herecké výkony Hoffmana, Freemana, Spaceyho, Sutherlanda a krásné Rene, je vyhráno.(15.5.2003)

Tenhle film si pamatuji jako malá, v TV jsem jej hltala ..(24.5.2008)

Děsivá atmosféra vymírajích vesnic v Africe, nechutná smrt po nákaze takřka nezastavitelným virem, závod odborníků s časem, úvahy o morálním ospravedlnění obětování jednoho města v zájmu záchrany ostatních....plus výborný výkon Dustina Hoffmana, účast mých oblíbenců, věhlasných to osobností stříbrného plátna a v neposlední řadě geniální hudba Jamese Newtona Howarda, zkrátka welcome to CDC. Dnes už klasický katastrofický film s realistickou zápletkou (a "nevyhnutelnými" eskapádami hlavního hrdiny a předpokládatelnou dějovou stavbou), fungující stále stejně dobře. Možná i lépe, po všech tech SARSech a zvířecích chřipkách. 80%(8.4.2003)

Svého času jednoznačný monstrhit všech sedlčanských videopůjčoven a jedna z našich domácí nejhranějších kopií. Film který nenáročnému divákovi nabídne vše od vědeckého bádání až po zběsilou honičku vrtulníků.(5.2.2006)

Ach jo, tyhle závažně a realisticky se tvářící dílka. Furt dokola že... Petersen splnil opět všechna očekávání do něj vložená... Ano, vše se to tak může stát, i ty krize partnerské, i ty opičky si občas kýchnou... Hm. Mně to ovšem jako drama nepřipadalo. Americký akčňák v Áčkové produkci s až nepochopitelně hvězdným obsazením. To ano. Proč to vlastně komentuju? Asi proto, že ty herce v hlavních rolích mám fakt rád a trochu to tady nechápu. I když ty honoráře asi byly vynikající. Ale film jen dobrý. Za tři.(4.9.2005)