Bezpečnostní opatření se můžou dělat jakákoliv, ale faktem zůstává, že lidský faktor selhává vždy zcela spolehlivě. I zde selže, když propašuje z africké oblasti, zamořené neznámým virem, do USA malou opičku, která (jak jinak) je "bacilonosičem". Zajímavé téma o "cestujících virech" může opravdu někdy nabýt na aktuálnosti, neboť při dnešním pokrytí zeměkoule leteckými trasami se skutečně může stát, že nějaký virus bude nechtěně (nebo chtěně) přenesen ze zamořené oblasti do civilizace. Tento film se vyrovnává s daným problémem velice zdatně a skutečně realistické záběry určitě zasejí do mnoha duší semínko pochybnosti, zda jsme skutečně tak "za vodou" a daleko od problémů chudé Afriky, jak si mnohdy myslíme.(8.8.2002)

Po prvním shlédnutí na pěkné čtyři hvězdičky, ale jak to v televizi opakují každý rok... To Petersonovo pozlátko postupně opadává a začínají se ukazovat náznaky toho, že nehrát tu Hoffman, Spacey a Russo, po filmu neštěkne ani pes (ani opička).(13.8.2006)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Titles ,2. Motaba River Valley ,3. Final Authorization ,4. White Flags ,5. Casey Rips His Suit ,6. Finding The Ship ,7. Casey Goes Down ,8. Robbie's Bedside ,9. Jimbo Gets Sick ,10. Cedar Creek Exodus ,11. A Little Resistance 12. They're Coming(9.5.2011)

Pandemická klasika, která je zároveň druhým nejlepším Petersenovým počinem. Škoda, že se scénárista neudržel zcela na uzdě, vadila v mi takovémto druhu filmu do očí bijící shoda náhod. Ale jinak paráda okořeněná více než přesvědčivým Dustinem Hoffmanem. 85%(26.3.2014)

Realistický film s pôsobivou atmosférou, výbornými hercami a dokonalou dávkou napätia. Celé to fakt vyznieva veľmi uveriteľne, až som sa bál, aby sa také niečo nevyskytlo aj u nás. Ale ani Smrtiaca epidémia nie je úplne dokonalý film, asi pri štyroch pasážach je dosť nudný. Rozhodne je to však jeden z lepších Petersenových filmov.(8.8.2007)