Velmi dobrý thriller se skvěle vybraným hlavním představitelem. Proč? Protože Dustin Hofmann je opravdu všechno, jen ne typický akční hrdina a vy ani na druhé zhlédnutí nevěříte, že by některé kousky musel automaticky zvládnout. Také díky tomu film do poslední minuty neztrácí napětí. A určitě si na něj vzpomenete, až vám v kině někdo zakašle za zády.(9.10.2005)

Docela slušný příběh, ale hlavně tolik vynikajících herců po hromadě - D. Hoffman (můj oblíbenec), M. Freeman, D. Sutherland, R. Russo a K. Spacey (taktéž můj oblíbenec). Prostě nemůžu jinak než za 4*.(31.10.2004)

Na svoju dobu výrazný katastrofický film s hviezdným hereckým obsadením. Riziko rozšírenia neznámeho smrtiaceho vírusu medzi obyvateľstvo USA a riešenie tejto kritickej situácie. To je to o čo v tomto snímku Wolfganga Petersena ide. Nie je to žiaden originálny námet a jeho spracovanie nie je nijak výnimočné. Z odstupom času "Smrtiaca epidemia" skĺzla do filmového priemeru. ***(10.2.2008)

Malá veselá opička se přepravila z Afriky do USA a jako správný přenašeč si s sebou neopomněla vzít smrtící virus. Protože nebyla lakomec, tak se o bacil podělila s milými lidmi jednoho ospalého městečka, které se díku tomu dostalo do centra pozornosti médií i ozbrojených složek. Armáda obkličuje město a dva generálové, kteří si už vyzkoušeli v Africe léčení nákazy shozením napalmu na infikovanou vesnici, se opět připravují na konečné řešení. Zkušený bakteriolog Sam Daniels oproti tomu považuje nalezení protilátky za lepší řešení než masové vyvraždování civilního obyvatelstva, ale v cestě mu stojí sprintující čas, neznámý vir, jeho hbitý nositel i léty řádně zkostnatělé armádní postupy.(17.9.2009)

Po prvním shlédnutí na pěkné čtyři hvězdičky, ale jak to v televizi opakují každý rok... To Petersonovo pozlátko postupně opadává a začínají se ukazovat náznaky toho, že nehrát tu Hoffman, Spacey a Russo, po filmu neštěkne ani pes (ani opička).(13.8.2006)

• - V úvode filmu vidíme pristávať dva vrtuľníky – Bell UH-1B a Bell 206L LongRanger. Bell 206 bol však zaradený do predaja až začiatkom roka 1967 a k US Army, a US Navy boli zaradené až v roku 1968. Bell 206L LongRanger bol dodaný prvým zákazníkom v roku 1975. (FesterNZ)

• - Vrtuľník, ktorý Daniels a Salt ukradnú (Hughes OH-6 Cayuse) má dolet len 267 míľ (430 km). Vo filme spomenutý údaj o dolete 400 míľ je nepravdivý. (FesterNZ)

• - Sam Daniels (Dustin Hoffman) nosí hodinky značky Timex Camper a Billy Ford (Morgan Freeman) nosí Casio G-Shock DW-5600. (dyfur)