Docela slušný příběh, ale hlavně tolik vynikajících herců po hromadě - D. Hoffman (můj oblíbenec), M. Freeman, D. Sutherland, R. Russo a K. Spacey (taktéž můj oblíbenec). Prostě nemůžu jinak než za 4*.(31.10.2004)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $67,659,560Tržby Celosvetovo $189,859,560/60%/(10.6.2005)

Rozhodně povedený snímek, který stojí na zajímavém námětu, perfektním zpracování a dokonalých hereckých výkonech slavných jmen. Dustin Hoffman je tu největší sympaťák, jak jinak :)(5.8.2010)

Bezpečnostní opatření se můžou dělat jakákoliv, ale faktem zůstává, že lidský faktor selhává vždy zcela spolehlivě. I zde selže, když propašuje z africké oblasti, zamořené neznámým virem, do USA malou opičku, která (jak jinak) je "bacilonosičem". Zajímavé téma o "cestujících virech" může opravdu někdy nabýt na aktuálnosti, neboť při dnešním pokrytí zeměkoule leteckými trasami se skutečně může stát, že nějaký virus bude nechtěně (nebo chtěně) přenesen ze zamořené oblasti do civilizace. Tento film se vyrovnává s daným problémem velice zdatně a skutečně realistické záběry určitě zasejí do mnoha duší semínko pochybnosti, zda jsme skutečně tak "za vodou" a daleko od problémů chudé Afriky, jak si mnohdy myslíme.(8.8.2002)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $189,859,560(19.12.2006)

• - Sam Daniels (Dustin Hoffman) nosí hodinky značky Timex Camper a Billy Ford (Morgan Freeman) nosí Casio G-Shock DW-5600. (dyfur)

• - Vrtuľník, ktorý Daniels a Salt ukradnú (Hughes OH-6 Cayuse) má dolet len 267 míľ (430 km). Vo filme spomenutý údaj o dolete 400 míľ je nepravdivý. (FesterNZ)

• - Zahrála si zde opice, která dříve ztvrárnila opici Marcela v seriálu Přátelé (od 1994). (tb_23)