• Ilicka
  *****

  Naprosto geniální seriálový počin. And now, At last, I shall be the king of Eng.....(26.10.2008)

 • novoten
  ****

  Diametrálně odlišné poloviny, první tři díly jakž takž solidní, ten třetí dokonce nic moc, ale od čtvrtého do šestého nezastavitelný řehot a záplava geniálních gagů.(30.6.2006)

 • kinej
  ***

  Černá zmije nabízí zcela odlišný humor, než na jaký jsme u Atkinsona zvyklí. První série je celkem nadprůměrný sit-com, který je ovšem hrozně zdevastován naprosto špatným až zrůdným, a trestuhodně odflákntým dabingem. Celý seriál dabují snad 4 lidi, hrůza. Také je úplně potlačen zlověstný a škodolibý smích hlavního hrdiny. Zrušte dabing!(11.2.2005)

 • Malarkey
  ****

  Začátek Atkinsonovi kariéry nemohl odstartovat lépe. Sám si svoji postavu napsal a dokonale se k němu hodí. Sice to chvíli trvá než si člověk zvykne na tento druh humoru ale druhá půlku seriálu (respektive 3 díly) je opravdu výborná. Příběh se odehrává mezi 13-14 století, a je až podivuhodné jak se autorům podařilo do této ponuré doby vměstnat tolik humoru. Jediné co seriálu kazí na genialitě je náš dabing, který jako by dělali na koleně a je to vcelku škoda. Řada vtipů vyzní jakoby do prázdna. 7/10(19.1.2007)

 • JohnnyD
  *****

  Black Adder sa v tejto sérii síce správa ako kus vola, ale jednotlivé vypointované scénky sú absolútne dokonalé. PS: Netreba čakať žiadnu sofistikovanú frašku na britské dejiny, iba brilantný britcom v historickom pozadí.(30.1.2010)

 • - Epizoda "Zrozen pro trůn královský" je remejkem pilotního dílu. (Kulmon)

 • - Edmundowo manželství s princeznou Leiou Uherskou je odkazem na manželství Richarda II. s Isabellou Francouzskou, které bylo v době sňatku pouhých 6 let. Bylo to čistě politické manželství bez sexuálního soužití. Isabella ovdověla v 10 letech. (Kulmon)

 • - Britský filmový časopis Říše zařadil snímek v žebříčku nejlepších seriálů všech dob na 20. pozici. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace