Druhá série je jasně nejlepší co se nápadů, fórů a Atkinsonovy vizáže týče, ale i v těch ostatních má Zmiják svůj neodolatelně šmejdský půvab, který nelze ignorovat a nemilovat.(12.5.2009)

Nebudu v komentářích rozlišovat jednotlivé série, i když v duchu mi samozřejmě některé jsou sympatičtější než jiné. Všechny ovšem v mých očích zaslouží absolutorium. Nejen pro nepřekonatelný osobitý Atkinsonův humor sám, ale hlavně proto, že si dokáže utahovat prakticky z téměř celá britské historie, přičemž ani na vteřinu nelze zapochybovat, že je sám hrdý Brit, a aniž své Brity uráží. Celé Černé zmiji ode mne patří 100%.(24.7.2010)

Rowan Atkinson pro mě v nejlepší roli...(14.12.2008)

• havLord

omg, takovým humorem jsme se bavili na prvním stupni školy základní. Je to infantilní a naprosto ztřeštěný - bohužel však ne vtipně ztřeštěný, jako jsou MP. Atkinson se pitvoří, až je mi za něj samotnýmu trapně - avšak jednooký mezi slepými (Brian Blessed, Tim McInnerny, Elspet Gray...) králem. S přimhouřením oka a ucha jsou to dvě hvězdy.(14.8.2007)

Další Britcom, co není pro každého. Narozdíl od RD má ovšem pro nás tu nevýhodu, že ho Nova odvysílala s nemožným rychlodabingem (i když Prager válí). "Ach, svět je plný bezbožnosti, sestro. - Dnes si tedy nebudete přát svícen, matko představená?" "Ale někteří nebojují, oni tam jen tak leží."(27.6.2006)

• - Titulní píseň od Howarda Goodalla má stejnou melodii po všechny série, mění se jen styl dle historického období. (Mr.Critic)

• - Epizoda "Zrozen pro trůn královský" je remejkem pilotního dílu. (Kulmon)

• - Britský filmový časopis Říše zařadil snímek v žebříčku nejlepších seriálů všech dob na 20. pozici. (Terva)