Prvá séria vskutku dosť slabá, s nádejou očakávam, čo prinesú nasledovné. Najlepšie časti - úvodná a záverečná + znelka mi bude strašiť v hlave ešte dosť dlho.(22.4.2011)

Ještě, že jsem tuto první sérii přečkal a podíval se na další. Je to zvláštní, ale právě úvodní série je podle mě tím nejhorším článkem celé Černé zmije.(3.11.2008)

• Superpero

Další z těch kultovních britských sriálů, které jsem prostě nepochopil, přijde mi to tak TRAPNÝ!!!!! Rád bych si to nechal nějak vysvětlit nebo něco, fakt jsem to poctivě zkoušel zkouknout, ale nešlo to.(14.11.2006)

1. část téhle zmijácké mozaiky se ještě od svých vrcholných pokračování liší, ale smát se jí dá i bez podpůrných prostředků. Temný středověk byl místem, kde jste si nebyli jisti svým životem ani jediný okamžik, a tím více ne, pokud jste se pohybovali ve vyšších kruzích, protože právě tu operuje úlisný a proradný Edmund. Ten sice působí, jakoby neuměl desátky počítat, ale v té "na hrnec" sestříhané kebuli se s kulometnou hbitostí rodí jedna chytrá intrika za druhou...přesto korunu pro krále zdejšího vtipu právem dostává Brian Blessed, jehož zapomětlivý a nervově cholericky roztěkaný král je dokonalý. V pilotním dílu k Černé zmiji (pilot se vůbec nevysílal) se mi Edmundova postava líbí víc, protože se podobá už charakteru počínaje druhou sérií. Děj je stejný jako u epizody Zrozen ke kralování. Herci nejsou téměř identičtí, hraje tu jen Tim McInnerny, Elspet Gray a Rowan Atkinson. Ještěže pro roli Baldricka našli Tonyho Robinsona!(18.7.2006)

"Mám vychytralý plán... " Ano, první série je "pouze" za čtyři. Ovšem jedině proto, že leží ve stínu následujících sérií. Srovnávat jí s jakýmkoli jiným komediálním seriálem, tak by to bylo za pět jak při zkoušce z matiky.(23.1.2007)

• - Britský filmový časopis Říše zařadil snímek v žebříčku nejlepších seriálů všech dob na 20. pozici. (Terva)

• - Edmundowo manželství s princeznou Leiou Uherskou je odkazem na manželství Richarda II. s Isabellou Francouzskou, které bylo v době sňatku pouhých 6 let. Bylo to čistě politické manželství bez sexuálního soužití. Isabella ovdověla v 10 letech. (Kulmon)

• - V roce 2004 se seriál umístil na 2. místě v anketě "nejlepší britský sitcom" vedené televizemi BBC, ITV a Channel 4. (M4rkl4r)