"solidni rozjezd" prvni tri díly nejsou zdaleka tak zábavné jako díly 4-6, na jejichž vysokou úroveň je navázáno v dalších řadách.(12.6.2007)

Najslabšia séria z Black Addera je táto prvá séria...Málo priestoru dostali Baldrick a Percy a naopak príliš veľa otravný kráľ. Ani Edmund ešte tak nehláškuje ako v ďalších sériach. I jednotlivé príbehy v epizódach nie sú tak geniálne vypointované ako v nasledujúcich troch sezónach. Oplatí sa preto nezatracovať Black Addera a dať mu šancu aj po tomto slabšom rozbehu...(12.11.2008)

Ještě, že jsem tuto první sérii přečkal a podíval se na další. Je to zvláštní, ale právě úvodní série je podle mě tím nejhorším článkem celé Černé zmije.(3.11.2008)

Prvá séria vskutku dosť slabá, s nádejou očakávam, čo prinesú nasledovné. Najlepšie časti - úvodná a záverečná + znelka mi bude strašiť v hlave ešte dosť dlho.(22.4.2011)

Další Britcom, co není pro každého. Narozdíl od RD má ovšem pro nás tu nevýhodu, že ho Nova odvysílala s nemožným rychlodabingem (i když Prager válí). "Ach, svět je plný bezbožnosti, sestro. - Dnes si tedy nebudete přát svícen, matko představená?" "Ale někteří nebojují, oni tam jen tak leží."(27.6.2006)