Šmoulové

• USA The Smurfs (více)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA / Belgie, (1981–1989), 90 h 10 min (Minutáž: 12–23 min)

Tvůrci:

Peyo

Předloha:

Peyo (komiks)

Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker, Michael Bell, June Foray, Hamilton Camp, William Callaway, Alan Oppenheimer, Alan Young (více)

Série(9) / Epizody(256)

Veselé příběhy malých, ale modrou barvou nápadných skřítků - šmoulů. Šmoulové si žijí svým bezstarostným životem, který jim věčně kazí zlý černokněžník Gargamel a jeho kocour Azrael, kteří jsou posedlí touhou pochytat všechny šmouly a sníst je... (wader)

Hrabka

Nejlepší hláška o Šmoulech je ve filmu Donnie Darko! Tento seriál mě nikdy moc nazajímal. Písničky jsou ovšem nezapomenutelné. ()

Ampi

Napadlo vás někdy zamyslet se nad původem Šmoulů? Nejsou to náhodou emigranti z Pandory, kde neměli místo protože všude byli velcí Navi? ()

Jamal

Jedna z nejhezčích pohádek mého dětství, ale mimochodem viděli jste jak nyní OSN Šmouly zneužila, docela doporučuji na to mrknout, nazval bych to Šmoulové a ukazka dopadu jaderné hlavice na jejich houbovité přístřešky. A nebo Drtivý dopad, ne to už je zabrané .... tak nevim (( :: ()

petaspur

Modří trpajzlíci ve slušivých čepičkách v poklidu znázorňovali všechny možné lidské vlastnosti i charaktery. Asi proto je chtěl poctivý sběratel Gargamel odchytit, ale jeho šmoulí sbírka na konci každého dílu činí přesně: 0 kusů odchycených šmoulů. ()

salahadin

Gargamel a malí ódéesáčci ve věčném battlu, do toho jediná příslušnice šmoulinkovského pohlaví a mě s nabývajícím věkem pořád víc zajímá, jak se ty roztomilý postavičky vlastně množí? Že by jim je Šmoulinka "vrhala" na zakázku? Nebo se oddávají takovému malému grupáčku a rychlejší vyhrává? Je pardon! Doufám, že můj koment nebudou číst děti! Těm doporučuju držet Šmoulům pěsti a poslat jim třeba dárcovskou sms a na facebooku založit vlastní modrej partaj. Update: Všiml jsem si, že nejsem sám, koho zajímá kopulační aktivita kreslených postaviček. Fuj, styďme se! :-) ()

Rosaviva

Šmoulové jsou výborný :) Originální, modrý, fenomen. Jako malá jsem je milovala, ještě mám doma ty jejich kazety. Gargamel mě ale dodnes nepřestává fascinovat, on je snad ještě neschopnější než já. A nejradši mám Sašetku, má úžasnou růžovou kombinézku :) 5* ()

Ruut

Jé Šmoulíci. Sem tam mi ale přišli docela roztahaní a až moc moralizující. Jsem zvědavý na plánovaný celovečerní film. ()

Allien.9

Taťka šmoula (Vlastimil Brodský), šmoulinka (Jitka Molavcová), Koumák (Jiří Prágr), Mlsoun (Petr Oliva), Nešika (Pavel Zedníček), můj oblíbenec Fešák (Pavel Trávníček), (...) a k tomu Gargamel a Azrael. No comment!!!:-)) ()

Legas

Až ty mizerný skrčky dostanu... Kdo má zájem, mám doma pohyblivý obrázek polonahé Šmoulinky, která šmouluje jednomu Šmoulovi jeho šmouláka ;-) ()

MikeCool

TV-seriál. I když jsem byl malý tak jsem šmoulí rodinku moc nemusel. | Průměr všech zhlédnutých dílů: 55% (2*) | ()

AllShallFall

Klasická pohádka dětských let. Na Toma a Jerryho to nemá, ale i tak je to pěkné. Vždyť také je to klasika mezi animovanými filmy. ()

CGI Šmolkovia

CGI Šmolkovia

20.07.2005

Malí modrí škriatkovia s nápadnými bielými čiapkami zabávajú deti aj dospelých už od roku 1958, kedy začal Beligčan "Peyo" Culliford uverejnovať svoje krátke komixové stripy. Na popularite Šmolkov má… (více)