Je Halloween a děti si v domě na stromě vyprávějí strašidelné příběhy... Usnout však nemůže nakonec jen Homer, zcela vystrašený sugestivním podáním Poeova Havrana. A kdo by se mu divil – když neodbytný, zlověstný havran tolik připomíná Barta... (Česká televize)

MM_Ramone

Titul "The Simpsons" je na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. V tejto debutovej horrorovej epizóde to boli: "Bad Dream House", "Hungry Are The Damned", "The Raven". ***** ()

Anderton

Prvý čarodejnícky diel má svoje muchy, ale aj svojho havrana. Okrem neho tu máme aj prvé stretnutie s mimozemšťanmi, ktorí sa stanú nedielnou súčasťou celých nasledujúcich troch dekád a chudák strašidelný dom, ktorý má tú smolu, že sa doňho nasťahujú Simpsonovci. Dnes by z toho bola jasná paródia na Shining, vtedy skôr len nesmelá, čo neznamená, že by historka nestála za to. ()

• Když na začátku epizody Marge vystoupí zpoza opony na pódium, aby varovala diváky před děsivými scénami, jde o narážku na film Frankenstein (1931), kde měl podobný úvod Edward Van Sloan. (henrycruel)
  • V originálním znění namluvil hlas strašidelného domu Harry Shearer, který pro seriál namlouvá řadu dalších postav (např. pana Burnse, Smitherse či Neda Flanderse). (henrycruel)