Díky své práci o společnosti a politice vyhraje Líza cestu do Washingtonu, D.C., kam ji doprovází celá rodina. Ovšem když se stane Líza svědkem toho, jak kongresman přijímá úplatek, její víra v demokracii je otřesena a Líza jedná! (Česká televize)

Anderton

Simpsonovci neriešia politiku zrovna každý deň a keď už, tak kde inde, keď nie vo Washingtone. Pritom zo začiatku to vyzerá pomerne nudne, Homer sa totiž púšťa do čítania. No a Líze sa znova rúca svet, celých osem rokov totiž žila v ilúzii, že žije v dokonalej krajine. Pri záverečnom odstraňovaní skorumpovaného politika si taký Slovák povie, že systém by takto mohol fungovať aj u nás. Čaká nás zopár luxusných fórov, takže nie je dôvod uberať z maximálneho hodnotenia. ()

MM_Ramone

Druhá epizóda z tretej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Mr. Lisa Goes to Washington" (Líza na stopě zlořádu). Lisa Simpsonová napíše oduševnenú vlasteneckú slohovú prácu. Vďaka nej je vyslaná do hlavného mesta Spojených štátov amerických na celonárodnú súťaž. Svoje ideály o USA však vo Washingtone náhle stratí. Jej viera vo vlastnú krajinu sa naštrbí, pretože sa náhodou stane svedkom korupcie v najvyšších politických kruhoch. **** ()

• Toto bol jeden z prvých dielov, kde sa Simpsonovci vydávajú na skutočné miesto, na rozdiel od fiktívnych. (Pat.Ko)
  • Al Jean verí, že jedným z tajomstiev úspechu seriálu je skutočnosť, že sa točí okolo rodiny a scenáristi môžu využiť skúsenosti zo svojho vlastného života alebo života svojej rodiny ako inšpiráciu pri písaní. Podľa neho bol tento diel dokonale zostrojený v tomto zmysle. (Pat.Ko)
  • Zástava s nápisom "Stručnosť je... duchom vtipu" odkazuje na riadok v Hamletovi, kde Polonius hovorí: "Stručnosť je dušou vtipu." Vtip spočíva v tom, že zástava zvýrazňuje väčší vtip tým, že skracuje pôvodný Shakespeareov riadok. Ešte vtipnejšie, ako je uvedené na zástave, podujatie je sponzorované "Reading Digest", narážajúce na Reader's Digest, ktorý pre svojich čitateľov skracuje populárne knihy. (Pat.Ko)