Simpsonovi (TV seriál)

• slovenský

Simpsonovci

Animovaný / Komedie

USA, 1989, 596x25 min

Matt Groening, James L. Brooks, Sam Simon, John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel, Matt Selman, Jennifer Crittenden, Jon Vitti, Bill Canterbury, John Frink, Ian Maxtone-Graham, Tim Long, Al Jean, Don Payne, Joel H. Cohen, Bill Oakley, Josh Weinstein, George Meyer, Mike Scully, Carolyn Omine, Mike Reiss, Jay Kogen, Jeff Martin, Wallace Wolodarsky, Matt Warburton, J. Stewart Burns, Michael Price, Kevin Curran, David M. Stern, Greg Daniels, Daniel Chun, Valentina Garza, Ken Keeler, Ron Hauge, Donick Cary, Larry Doyle, Dan Castellaneta, Deb Lacusta, Marc Wilmore, Bill Odenkirk, Jeff Westbrook, Jonathan Collier, Rob LaZebnik, Dana Gould, Brian Kelley, Billy Kimball, Stephanie Gillis, Conan O'Brien, Dan McGrath, Steve Tompkins, Brent Forrester, Frank Mula, Brian Scully, Tom Martin, Julie Thacker, Allen Glazier, David Isaacs, Ken Levine, Bob Kushell, Joshua Sternin, Jeffrey Ventimilia, Rachel Pulido, Reid Harrison, Ned Goldreyer, Steve O'Donnell, Bob Bendetson, Andrew Kreisberg, Peter Gaffney, Seth Rogen, Evan Goldberg, Brian K. Roberts, Justin Hurwitz, Robert Cohen

Dan Castellaneta, Hank Azaria, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Julie Kavner, Harry Shearer, Tress MacNeille, Marcia Wallace, Russi Taylor, Phil Hartman, Joe Mantegna, Frank Welker, Kelsey Grammer, Jon Lovitz, Greg Berg, Albert Brooks, Alex Rocco, Charles Napier, James Earl Jones, George Takei, Pamela Reed, Elizabeth Taylor, Glenn Close, Alec Baldwin, Ron Howard, Eric Idle, Leonard Nimoy, Sam McMurray, Danny DeVito, Adam West, Michael McKean, Sara Gilbert, George Harrison, Michelle Pfeiffer, Patrick Stewart, Paul Winfield, Dave Thomas, Gedde Watanabe, William Daniels, Adam Clayton, Larry Mullen Jr., Bono, Kim Basinger, The Edge, John Kassir, Edward Asner, Lucy Lawless, Stacy Keach, Justin Timberlake, Joey Fatone, Ricky Gervais, Lee Ranaldo, Weird Al Yankovic, Kathleen Turner, Kiefer Sutherland, Paul Newman, Michael Jackson, Maurice LaMarche, Burt Ward, Johnny Cash, Mick Jagger, Lenny Kravitz, Keith Richards, Jane Kaczmarek, J. K. Rowling, Natalie Portman, Julia Louis-Dreyfus, Amy Poehler, Tom Savini, Dustin Hoffman, Louis Freese, Stephen King, Steve Buscemi, George Carlin, Sarah Michelle Gellar, Hugh M. Hefner, Jack White, Meg White, Gary Coleman, Harry Morgan, Matt Groening, Fran Drescher, Alan Moore, Dennis Rodman, Mel Gibson, Kirk Hammett, Lars Ulrich, James Hetfield, Larry Hagman, Frances McDormand, Ben Stiller, Reese Witherspoon, Woody Harrelson, Robert Forster, Meg Ryan, Carmen Electra, Tony Hawk, Stan Lee, Larry King, Penny Marshall, Sting, David Hyde Pierce, Richard Dean Anderson, Buzz Aldrin, Liam Neeson, Mickey Rooney, Bob Denver, Isabella Rossellini, Markéta Irglová, James L. Brooks, Travis Barker, Jodie Foster, Teller, Penn Jillette, Betty White, Simon Cowell, Steven Wright, John DiMaggio, Ernest Borgnine, Jim Jarmusch, John C. Reilly, Drew Carey, James Lipton, Shohreh Aghdashloo, James Caan, Drew Barrymore, Neil Patrick Harris, Mark Hamill, Anne Hathaway, Stephen Hawking, Kathy Griffin, Richard Lewis, Michael York, James Brown, Lily Tomlin, Andrea Martin, Donald Sutherland, Jim Varney, Glen Hansard, Beverly D'Angelo, Johnny Carson, Bette Midler, Luke Perry, Anthony Kiedis, Flea, R. Lee Ermey, Tom Jones, Christina Ricci, Edward Norton, Jerry Springer, Robert Englund, Dolly Parton, Darryl Strawberry, Antonio Fargas, Gary Busey, Elton John, Ray Romano, Jason Bateman, Maria Grazia Cucinotta, Conan O'Brien, Melanie Griffith, Kim Cattrall, Sacha Baron Cohen, J.K. Simmons, Ludacris, Mandy Moore, Emily Blunt, John Waters, Kimmy Robertson, Suzanne Somers, Kirk Douglas, Tim Conway, Robert Goulet, Lawrence Tierney, Jonah Hill, Jemaine Clement, Daniel Radcliffe, Hugh Laurie, Pierce Brosnan, Matthew Perry, Katy Perry, Colm Meaney, George Wendt, Robert Trujillo, James Taylor, Jon Hamm, Garry Marshall, Kathie Lee Gifford, Werner Herzog, Rachel Weisz, Eartha Kitt, Nichelle Nichols, Joan Rivers, Michael Stipe, Michael Chabon, Andy Garcia, Robert Evans, Helen Fielding, James Patterson, Peter Frampton, Seth Rogen, Brent Spiner, Jonathan Franzen, Ellen Page, Armie Hammer, Zooey Deschanel, John Ratzenberger, Lady Gaga, Bryan Cranston, Steve Coogan, Treat Williams, Shepard Fairey, Michael Cera, Adam Savage, Jamie Hyneman, Jeremy Irons, Kevin Dillon, Janeane Garofalo, John Slattery, Neil Gaiman, Gordon Ramsay, Eric Wareheim, Tim Heidecker, Jane Lynch, Meryl Streep, Isabel Sanford, Steve Carell, J.B. Smoove, Tina Fey, Thomas Pynchon, Fantasia Barrino, Tom Poston, Justin Bieber, Bill Hader, Jane Krakowski, Yael Naim, Kristen Wiig, Tony Bennett, Tony Blair, Theodore Roosevelt, Joey Ramone, Marky Ramone, Johnny Ramone, Franklin D. Roosevelt, Ryan Seacrest, Scott Thompson, John Updike, Sab Shimono, Channing Tatum, Rachel Maddow, Carrie Brownstein, Jan Hooks, Zach Galifianakis, Steven Tyler, Nick Bakay, Gwen Stefani, Lionel Richie, Mark Zuckerberg, Jackson Browne, Tom Waits, James Woods, Justin Hayward, Ed McMahon, George Plimpton, Audrey Meadows, Jo Ann Harris, Neve Campbell, Willem Dafoe, Andre Agassi, Pete Sampras, Paul Willson, David Crosby, Werner Klemperer, Robby Krieger, Rupert Murdoch, Al Roker, Martha Stewart, Brian Setzer, Katey Sagal, Tom Wolfe, Joe Frazier, Sammy Hagar, Marc Terenzi, Peter Buck, Carice van Houten, Terry Bradshaw, Frank O. Gehry, Lance Armstrong, LeBron James, Peyton Manning, Eli Manning, Elon Musk, Tavi Gevinson, Lona Williams, Steve Allen (vyp.), Rob Halford, Billy Corgan, Jackie Mason, Steve Shelley, Stephen Merchant, Kevin Michael Richardson, Blake Anderson, Miriam Flynn, Karen Maruyama, Randy Jones, Cory Monteith, Anderson Cooper, Roosevelt Grier, Bret Hart, Chris Latta, Tom Smothers, Chad Smith

Legendární český dabing slaví další úspěch. A slaví ho už pěknou řádku let, díky bohu, matce přírodě, svastice, nebo čemukoliv chcete, za to. Originální namluvení je prostě hrozný!!! Nejlepší díly jsou ty s Levákem Bobem, nebo snad ne? Vlastně bylo i něco lepšího - Halloweeny, Shelbyville, Maude Flandersová.....Myslíte, že v USA ještě někdy budou vysílat ten díl s WTC? Prostě kreslený seriál, který pokořila jen Futurama. Jako celku ale budu muset dát 80%, zlatá éra se totiž zdá být pryč.(16.2.2003)

Kultovní seriál, který tvoří kultovní hlášky. Hele: "Jó, fákt? Myslíte, že jste lepší? Barte, pojď sem na chvíli! - Ty pojď sem na chvíli. - Jó, fákt?" Nebo Homer u soudu: "Homer dále nahradí Bartovi škodu, je-li to vůbec možné." - "Hmmm, jelito..." Dále nikdy nechybějící "D'oh!" či "Zná mojí jedinou slabost! Že jsem slabej!" Pokus udělat z Barta chlapa taky stojí za to: "Už jsi byl někdy v životě na lovu, Barte?" - "Ne. Je to divný, když je banda chlápků sama spolu v lese. Eeehm, takový teploušský." Ralphova oblíbená hra "Chodí pešek, chodí pešek, chodí pešek, chodí pešek..." a samozřejmě nepřekonatelný dialog mezi Ralphem a soukromým očkem: "Líza Simpsonová se mnou chodí do školy." - "Jo, to už jsi říkal několikrát. Něco dalšího!" - "Jednou jsem se dloubal v nose, až mi tekla krev." - "Něco o Líze!" - "Líza Simpsonová se mnou chodí do školy." - "Áh, toho přede mnou už někdo zpracoval!" Ale nebudu to tady zbytečně prasit, těch hlášek je spousta. Stačí si vybrat.(31.8.2015)

Týden co týden nás Elfmanova hudba zve k dalšímu dílu mistrovského seriálu. Spousta nezapomenutelných gagů, narážek a časté "učinkování" slavných lidí. Vrchol českého dabingu - v poslední řadě náhle vypadl pan Bedrna (Homer) a já měl z dílu poloviční zážitek.(19.7.2003)

Rozpočet $750,000 (na epizódu)║ __The Simpsons: 9.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $26,174,593 //počet predaných kusov 804,703║ __The Simpsons: 10.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,961,269 //počet predaných kusov 377,254║ __The Simpsons: 11.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $7,399,613 //počet predaných kusov 246,736 ║ __The Simpsons: 12.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,352,481 //počet predaných kusov 81,148║ __The Simpsons: 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,186,151 //počet predaných kusov 138,725║ __The Simpsons: kompletná 20.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,952,880 //počet predaných kusov 423,331║ ___ Asi ako jeden z mála tomuto neprídem nikdy úplne na chuť, komediálny prejav ktorý si uťahuje z Americkej kultúry je fajn nápad ale pre mňa nič čo by ma nejako zaujalo. Radšej si pozriem v celku vydarení Simpsons Movie. /60%/(20.1.2008)

TRVÁM NA SVÉM ZKLAMÁNÍ. Po celkové retrospektivě v dospělosti ubírám (a rozhodně nejsem sám) hvězdičku, stoprocentní kvalita se nedržela ani na začátku a teď (ke konci?) aby pořádný vtip pohledal. Základem jsou řady 7-11 a scénárista John Swartzwelder, citace, narážky, netypická americká rodina a satira. Jo, je to satira, i když nyní začíná bohužel připomínat South Park, který kope do všeho kolem sebe bez nějakého výraznějšího smyslu. 80% a basta, i když v desítce mých nejoblíbenějších seriálů zůstane, protože také výrazným způsobem formoval moje seriálové dětství. PS Vlastimil Zavřel je lepší než Vlastimil Bedrna! :-)(11.11.2011)