Kopretiny pro zámeckou paní

Marguerites for the Lady of the Castle

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1981, 85 min

Pubertální a hlavně znuděná holka s poetickým jménem Kateřina Krásná o prázdninách pracuje v pokladně hradu a sní o lásce. S příchodem studenta a budoucího původce na hradě Krabonoš (ve skutečnosti přejmenovaný Bouzov) vše nabere reálné rozměry a Katka se zamiluje. Hartl je jako noumovitý student perfektní a Julinová sympaticky neokoukaná a v podpaží nevyholená (v té době letěl prales). Romantický ráz filmu se snaží navodit i hudba renomovaného Karla Svobody. Romantika se nakonec přece jen nedostaví. Vyřeší se to příjemnou komedií se kterou se nic nedá pokazit. Na filmu se podepsal výrazně zub času a podobných filmových počinů vznikalo v minulosti hodně a zvláště zesnulý režisér Pinkava rád točil pro mládež, ačkoliv kvantita převyšovala kvalitu. Mám však pocit, že tenhle nějak vedle známých a osvědčených titulů zapadl. Předabování některých herců bylo příliš do zvukových bubínků bijící (Husák, Tříska a spol). 60%(7.4.2012)

Obal DVD tvrdí o filmu tohle: Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. S tím se nedá než souhlasit.(12.7.2008)

"Ále !! Moje dcera ti ty pneumatiky, vypustila, tak já ti je napumpuju !! Ale já jí to spočítám !! Vždyť to je ohrožení !! Víš, co by se stalo, kdyby se tady něco stalo ??" ;)(6.7.2015)

• raroh

Dívčí četba.(8.4.2012)

V hlavní roli Bouzov.(17.1.2003)

• Jan Hartl

• - Autor příběhu, spisovatel S. Rudolf napsal také scénář k filmu Metráček. (M.B)

• - František Husák se během natáčení šel opalovat, ale tak se spálil, že se ten den nemohlo točit a muselo se čekat až trochu vybledne. (cariada)

• - Název Zámku Krabonoš si režisér půjčil z názvu jedné vesnice na jihu Čech. (cariada)