Kopretiny pro zámeckou paní

Komedie

Československo, 1981, 85 min

• raroh

Dívčí četba.(8.4.2012)

Celkem zajimavy herecky vystup Sylvy Julinove, mozna skoda, ze zustalo jen u tohoto filmu. Kopretiny jsou jinak film urceny predevsim pro dospivajici devcata a myslim si, ze v tomto pripade, minimalne ony pozornejsi divacky dokaze zaujmout i dnes. Atraktivni prostredi kolem Bouzova a prazdninova atmosfera, spolecne s nekomplikovanym dejem nemuze nikoho urazit.(28.10.2013)

Celkem vydařená pohádková komedie. Sice mě trochu ten namyšlenej cápek štval, ale aspoň ten film nenudil. Ale největší problém bych viděl v některých dialozích. Pár bych jich fakt utípnul, a to nemluvím o pár scénách, postavu správce bych pro změnu vystřihl úplně. Nu což tohle je prostě další Český film na který si po pár dnech vůbec nevybavím.(18.11.2010)

Celkem příjemný letní film o první lásce patnáctileté Káti v romantickém prostředí Bouzova. Káťa (Sylva Julinová) byla sympatická a hrála velmi příjemně. Bylo zajímavé sledovat ty okamžiky proměn, kdy jednou z ní byla ještě dívenka a podruhé zas téměř dospělá žena se všemi ženskými pastmi... Nepochopil jsem, proč se hrad Bouzov přejmenoval ve filmu na ,,Krabonoš'' (jéžišmarjá! to je šílený název) kvůli čemuž musely být předělány dokonce různé cedule, pohledy atd... a hlavně proč někteří herci byli předabováni např. tatínek Káťi (Husák) Zdeňkem Řehořem a to nebyl jediný! Bylo to velmi příjemné a člověka to zaneslo i těch čtyřicet let zpátky kdy s rodiči a škodylakem 120LS brázdil republiku a navštěvoval státní hrady a zámky.... :-) . Dokonce mi tu ani nevadila přítomnost hodných kluků od VB s bodrým velitelem. Tady to prostě nikdo nehrotil a incident byl uvěřitelný i jeho ukončení. Tři ukradené korbele. * * *(5.7.2015)

Nečítal som síce literárnu predlohu, ale predpokladám, že bola - vzhľadom na námet - lyrickejšia a poetickejšia. Ťažkopádna réžia žiaľ túto stránku spoľahlivo pochovala a nejaká tá snová scéna to veru nezachráni. Tri hviezdičky teda za nenútene "trhlú" a sympatickú hlavnú predstaviteľku. (18.11.2015)(18.11.2015)