poster

Kopretiny pro zámeckou paní

 • anglický

  Marguerites for the Lady of the Castle

  (festivalový název)

Komedie

Československo, 1981, 85 min

 • blackrain
  ***

  Z filmu dýchá letní atmosféra a romantika. Taky jsem chtěla, aby moji rodiče pracovali jako kasteláni a já se mohla bezstarostně procházet po chodbách nějakého hradu nebo zámku a nasávat tu úžasnou atmosféru, která by byla všude kolem. Ale teď se vraťmě k filmu. Další adaptace podle románu Stanislava Rudolfa. Docela pohodový film. Hlavní hrdinka je sice trošku praštěná a nafinguje krádež poháru, ale to k příběhu patří. Láska holt dělá s lidmi divy. Člověk se snaží upoutat pozornost milované osoby různými způsoby. Třeba i tak, jak to udělala pravě Katka.(2.12.2008)

 • Jacinda
  odpad!

  Celý fim se hemží tlustými chlupatými bobry, dementními dialogy, přihlouplými mladíky a jedním pošahaným obrazem, který má pernamentně výraz bezduchého tvora.(25.12.2010)

 • consuela1
  ***

  Film plný prázdnin, sluníčka, vody a bezstarostnosti, zatraktivněný prostředím zámku a první láskou. Nezanechá výraznější stopu ve filmovém povědomí, ale přetrvá jako vzpomínka na něco příjemného, nad čím se bezděky nostalgicky usmíváme.(26.1.2011)

 • zette
  ***

  Celkem zajimavy herecky vystup Sylvy Julinove, mozna skoda, ze zustalo jen u tohoto filmu. Kopretiny jsou jinak film urceny predevsim pro dospivajici devcata a myslim si, ze v tomto pripade, minimalne ony pozornejsi divacky dokaze zaujmout i dnes. Atraktivni prostredi kolem Bouzova a prazdninova atmosfera, spolecne s nekomplikovanym dejem nemuze nikoho urazit.(28.10.2013)

 • triatlet
  ****

  Josef Pinkava umí vést herce (i když teda nerozumím tomu přemlouvání - to se snad epidemicky šířila nějaká hlasová indispozice: Zdeněk Řehoř mluví Františka Husáka, Lubomír Lipský Stanislava Třísku, Roman Skamene Pavla Kříže a Jiří Lábus Pavla Klůse). Samozřejmě, že v době mobilů a internetu může příběh působit dost naivně, ale zámecké prostředí nabízí možnost nadčasově vykreslit rázovité postavy - ať už návštěvníků (od úvodních školních skupin s vděčnými rolemi učitel až po dědečka v podání Lubora Tokoše), nebo "domácích". Zajímavé jsou i Kateřininy komentáře a rozhovory s Jáchymem Štampachem ze Štampachu. Autor předlohy Stanislav Rudolf dokázal vykreslit, byť s přibývajícími knihami už víc šablonovitě, dívčí svět.(7.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace