Lokomotiva Tomáš (TV seriál)

Mašinka Tomáš

• slovenský

Thomas a jeho priatelia

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Velká Británie, 1984, 10 min

Veľmi pekná rozprávka o lokomotívach z krásneho ostrova, ktorý mi prišiel ako z tej najkrajšej rozprávky. Ak by som sa mal na nejakú chvíľu ocitnúť v tejto rozprávke, tak by som bol z toho určite na chvíľu rád, lebo do takej pohody ísť z takto problémového sveta, by mi možno na chvíľu na oddych padlo dobre. Pre deti z materskej škôlky a vlastne, pre všetky v predškolskom veku je toto veľmi vhodné a milé. Roztomilá rozprávka, v ktorej sa však často skoro nič nedeje.(26.5.2012)

• gogos

No teda tohle je ubohost. Na české mašinky to nemá ani v krizi....(23.12.2008)

• MikeCool

Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 35% (1*) |(21.7.2013)

Mašinka Tomáš je oproti počítačovým slátaninám typu Mickeyho klubík jedna z lepších variací na seriálovou pohádku pro pidi lidi. Animace pro oko příjemná, příběhy nejsou tak stupidní a jedna taková modrá lokomotiva s obličejem svého času jezdila i u nás.(3.11.2014)

Tomáš představuje ze seriálové animované zahraniční tvorby pro nejmenší tu lepší, kreativnější a poetičtější část. Celkový dojem 65 %.(25.4.2010)