Lokomotiva Tomáš (TV seriál)

Mašinka Tomáš

• slovenský

Thomas a jeho priatelia

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Velká Británie, 1984, 10 min

Komentář borsalina vystihuje vše, co bych sem napsal já, hodnotím, protože dítka mám a mašinka Tomáš u nás jezdí.:) Je spousta jiných a hezčích pohádek, třeba i s větším poselstvím, ale ta jednoduchost a poučnost rozhodně není pro děti na závadu. A navíc je to těžkej cyberpunk:)(4.11.2011)

• borsalino

U tohoto snímku se zdržím hlasování, neboť se jako dospělý necítím kompetentní k tomu, abych pohlédl na snímek očima dětí (já to už prostě neumím, nevím, kdo z Vás ano?), kterým je určen. Protože pokud bych tak chtěl činit, šlo by o pokrytecké a povrchní žvásty, neboť toto není určené dospělým, ale dětem. Jako dospělý z toho "odvařený" nejsem, ale překvapuje mě, kolik lidí si zde na tomto snímku chladí žáhu, nemáte na víc? Domnívám se však, že to není podstatné. Zajímalo by mě, odkud tento odpor vyvěrá - asi potřeba za každou cenu kritizovat... Poskytnu Vám jiný pohled rodiče téměř dvouleté holčičky, abyste se mohli zamyslet. Současná produkce nabízí mnoho nejrůznějších postaviček, s oblibou jde o jakési panďuláky z vesmíru plujících vesmírem na létajících gaučích, mlátících se po hlavách nejnovějším typem mobilního telefonu s čokoládovou náplní...a podobné nehorázné pitomosti. Vedle tohoto kreslený příběh mašinky, zažívající příběhy na jakémsi imaginárním ostrově, jsou jako balzám. Navíc je jednoznačně identifikováno dobro/zlo/dobře/špatně + ponaučení. Než zde budete psát prázdné bláboly, zamyslete se nad moderní produkcí, zkuste najít něco hodnotnějšího, podívejte se na to očima dětí, vyzkoušejte to na svých či "půjčených" dětech a pak teprve zkuste něco psát. Vsadím se s Vámi, že by se Vaše mínění významně změnilo.(1.1.2010)

Mašinka Tomáš je oproti počítačovým slátaninám typu Mickeyho klubík jedna z lepších variací na seriálovou pohádku pro pidi lidi. Animace pro oko příjemná, příběhy nejsou tak stupidní a jedna taková modrá lokomotiva s obličejem svého času jezdila i u nás.(3.11.2014)

• Segrestor

Tomáš, coby tažný motor celé série, je veselá kopa. Plán plní na sto procent a je tak pro mne velkým údernickým vzorem. Bez Tomáše by byl celý seriál ztracen neboť není zde silnějšího charakteru. Nákladní jeřáb sice disponuje jakousi komičností, ale na nějaký jeho spin off to prostě není. Jedině Tomáš se dokáže poprat s každodenními starostmi malého ostrova, kam je celý příběh vtipně zasazen. Závěrem bych si dovolil malou výtku. Čtený komentář by byl mnohem poslouchatelnější, kdyby autor vypustil za každou přímou řečí vysvětlení, kdože to vlastně hovoří. A nakonec, kdyby mašinky hovořily v jambickém pentametru s důrazem na původní elegický distichon, bylo by to úplně nejlepší.(15.8.2011)

• SexyAjinka

Ty jo, tak tohle je fakt psycho seriál pro děti. Nedávno jsem byla nemocná a bylo mi jedno,co je v TV, ale z tohoto jsem málem zešílela. Jestli jste to nikdy neviděli, tak to je dobře, ale pokud na to máte nervy, tak si sežeňte nějaký díl a všimněte si, že ty lokomotivy mají pořád jeden psycho výraz a ten nezmění ať vedou jakýkoliv rozhovor. Z toho se mi málem přitížilo. Fuj, chudáci děti musejí to sledovat :-D(11.3.2011)