Lokomotiva Tomáš (TV seriál)

Mašinka Tomáš

Thomas a jeho priatelia

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Velká Británie, 1984, 10 min

• Kothy

Známý animovaný pořad a živých mašinkách. Není moc o co stát, je to záležitost spíš pro mladší generace...(5.11.2015)

• kulyk

Pokud řádně vydechnu veškeré exhalace, zacpu si nosánek a ve správných oblastech zatnu sval, dokáži si vyrolovat varlata zpátky do těla, heč. Poté se vcítím do řadového batolete a smím tedy hodnotit podobné skvosty. Je to barevné a furt se tam něco hýbe, k tomu samé dobré konce, to fe mi uíbí, babíí, eťéé!. Po spuštění vercajku zpět pod kolena nezbývá, než dodat - mašinka Tomáš je kretenek tak veliký, že by v této disciplíně mohl klidně závodit. Ovšem není v tom sám. Šišihůají v tom s ním i ostatní otravně pracovité vláčky, buskobusy, vrtulníčky, pumpy, tlustý pan přednosta i jeho rachitický konkurent, prostě celý ten ostrov hrůzy. Chápu, že Brityš rejlvejs před lety pro samou ostudu pocítily nedostatek nadšených pracovníků, ale cílit náborová videa na až tak mladou sortu angličáků mi přijde zrůdné. Haranty, které to oslovuje, doporučuji seřezat plácačkou. Pěkně červenou stranou napřed, aby krvavé šmouhy zanikly na podkladu a nic vás v aktu spravedlnosti nerozptylovalo. Nebo posadit na pár hodin do vlaku, ono je to přejde samo.(15.5.2015)

Nedrcneš nárazníkem do cizí lokomotivy. Falešně nezahvízdáš. Neprojedeš návěstidlo v poloze Stůj! Nenacouváš do depa bližního svého. A když, tak nezapomeň včas táhnout! Měj vždy plný tendr. Nikdy nenaber zpoždění. Neber revizorovo jméno nadarmo. Cti přednostu svého i slečnu výpravčí a v kupé první třídy jim dopřávej časté ojíždění. Nevypustíš nikdy úplně páru. Ne bez posledního pořádného zahvízdání... ________ Jo, a náš syn Tomáše samozřejmě miluje. Takže tenkrát v Anglii jsme Thomas Land (součást zábavního parku Drayton Manor) navštívit prostě MUSELI. Tam to hvízdalo! :-)(12.1.2013)

Komentář borsalina vystihuje vše, co bych sem napsal já, hodnotím, protože dítka mám a mašinka Tomáš u nás jezdí.:) Je spousta jiných a hezčích pohádek, třeba i s větším poselstvím, ale ta jednoduchost a poučnost rozhodně není pro děti na závadu. A navíc je to těžkej cyberpunk:)(4.11.2011)

• SexyAjinka

Ty jo, tak tohle je fakt psycho seriál pro děti. Nedávno jsem byla nemocná a bylo mi jedno,co je v TV, ale z tohoto jsem málem zešílela. Jestli jste to nikdy neviděli, tak to je dobře, ale pokud na to máte nervy, tak si sežeňte nějaký díl a všimněte si, že ty lokomotivy mají pořád jeden psycho výraz a ten nezmění ať vedou jakýkoliv rozhovor. Z toho se mi málem přitížilo. Fuj, chudáci děti musejí to sledovat :-D(11.3.2011)

• - Britská labouristická poslankyně a stínová ministryně dopravy Mary Creaghová se v zimě 2013 pustila do tvůrců oblíbené dětské animované série Mašinka Tomáš kvůli tomu, že v pohádkových příbězích citelně chybějí ženské postavy. Podle ní to dětem dává špatný příklad a v důsledku dívky odrazuje od toho, aby si samy pro sebe představovaly například povolání strojvůdkyně. (Flaxik)