Lokomotiva Tomáš (TV seriál)

Mašinka Tomáš

Thomas a jeho priatelia

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Velká Británie, 1984, 10 min

• AngelAngie

Několikrát jsem to viděla s přáteli, když promile alkoholu v krvi už byly znát a musím říct, že v daném stavu je to opravdu neskutečný zážitek ..(12.7.2008)

Veľmi pekná rozprávka o lokomotívach z krásneho ostrova, ktorý mi prišiel ako z tej najkrajšej rozprávky. Ak by som sa mal na nejakú chvíľu ocitnúť v tejto rozprávke, tak by som bol z toho určite na chvíľu rád, lebo do takej pohody ísť z takto problémového sveta, by mi možno na chvíľu na oddych padlo dobre. Pre deti z materskej škôlky a vlastne, pre všetky v predškolskom veku je toto veľmi vhodné a milé. Roztomilá rozprávka, v ktorej sa však často skoro nič nedeje.(26.5.2012)

Nedrcneš nárazníkem do cizí lokomotivy. Falešně nezahvízdáš. Neprojedeš návěstidlo v poloze Stůj! Nenacouváš do depa bližního svého. A když, tak nezapomeň včas táhnout! Měj vždy plný tendr. Nikdy nenaber zpoždění. Neber revizorovo jméno nadarmo. Cti přednostu svého i slečnu výpravčí a v kupé první třídy jim dopřávej časté ojíždění. Nevypustíš nikdy úplně páru. Ne bez posledního pořádného zahvízdání... ________ Jo, a náš syn Tomáše samozřejmě miluje. Takže tenkrát v Anglii jsme Thomas Land (součást zábavního parku Drayton Manor) navštívit prostě MUSELI. Tam to hvízdalo! :-)(12.1.2013)

Mašinka Tomáš je oproti počítačovým slátaninám typu Mickeyho klubík jedna z lepších variací na seriálovou pohádku pro pidi lidi. Animace pro oko příjemná, příběhy nejsou tak stupidní a jedna taková modrá lokomotiva s obličejem svého času jezdila i u nás.(3.11.2014)

• Webb

Uff to je síla! Na můj vkus moc velké a tvrdé sousto a extrémně dětinské. Kdybych to viděl ale před deseti lety, věřím tomu, že by se mi to i líbilo. Dnes musím ocenit jen snahu vyjít těm nejmenším ratolestem vstříc. Směšné bylo to, že když se tam zpívalo anglicky, tak ani nebyla snaha texty písní nadabovat a klidně to bylo puštěné s anglickými titulky :-)(14.3.2009)

• - Britská labouristická poslankyně a stínová ministryně dopravy Mary Creaghová se v zimě 2013 pustila do tvůrců oblíbené dětské animované série Mašinka Tomáš kvůli tomu, že v pohádkových příbězích citelně chybějí ženské postavy. Podle ní to dětem dává špatný příklad a v důsledku dívky odrazuje od toho, aby si samy pro sebe představovaly například povolání strojvůdkyně. (Flaxik)