Lokomotiva Tomáš (TV seriál)

Mašinka Tomáš

• slovenský

Thomas a jeho priatelia

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Velká Británie, 1984, 10 min

Náš 6letý Honzík: "Ostrov Sodor je plný moře a mašinek, které něco dělají. Třeba když je velká bouřka, vezou ovce z hor na farmu se pást. Ale mašinky dělají i jiné věci. Třeba že se jim něco stane. Třeba nabourají."(11.8.2009)

• SexyAjinka

Ty jo, tak tohle je fakt psycho seriál pro děti. Nedávno jsem byla nemocná a bylo mi jedno,co je v TV, ale z tohoto jsem málem zešílela. Jestli jste to nikdy neviděli, tak to je dobře, ale pokud na to máte nervy, tak si sežeňte nějaký díl a všimněte si, že ty lokomotivy mají pořád jeden psycho výraz a ten nezmění ať vedou jakýkoliv rozhovor. Z toho se mi málem přitížilo. Fuj, chudáci děti musejí to sledovat :-D(11.3.2011)

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů pro menší a nejmenší, tedy přinejmenším v originále, v češtině tenhle britský večerníčkový klenot przní negramotný překlad a ani ten hlas se magickému George Carlinovi nevyrovná (platí pro těch několik dílů, které jsem v češtině viděl).(2.3.2008)

• - Britská labouristická poslankyně a stínová ministryně dopravy Mary Creaghová se v zimě 2013 pustila do tvůrců oblíbené dětské animované série Mašinka Tomáš kvůli tomu, že v pohádkových příbězích citelně chybějí ženské postavy. Podle ní to dětem dává špatný příklad a v důsledku dívky odrazuje od toho, aby si samy pro sebe představovaly například povolání strojvůdkyně. (Flaxik)