Metráček

Fatty

(festivalový název)

Rodinný / Sportovní

Československo, 1971, 77 min

Uplne pri tohle filmu jsem si vzpomel kdyz jsem na zakladce hraval vybijenou :)(28.12.2007)

Tomuhle se nedá odolat když to hraje v televizi naprosto parádní sportovní film v československu co vznikl(28.11.2011)

Vybijena, paskovy magnetofon, posilani vzkazu v lahvi...jo nase mladi!(2.10.2011)

• DaViD´82

Hluboce psychologická sonda do nitra boubelky s talentem nejen na vrhání koulí, ale i prapodivných nejednoznačných výrazů na všechny světové strany. Jandák je tu řádný chlapák, to se musí nechat. Žádný div, že nějaký ten Belmondo, Delon či nějaký takový západní hejsek pro něj nemohl představovat sebemenší konkurenci. Nebral bych to ovšem tak tragicky jako uživatelka Faidra. Zločin nezločin, sexsymbolem jednou - sexsymbolem navždy a nikdy jinak. Já být totiž socdemačka v přezrálém věku, tak ho milouška dvoutuňáčka beru všema deseti i dneska. Už jen pro ten jeho lošťomiloušký kukuč kolouška po deseti panácích domácí slivovičky.(18.4.2008)

Tohle je moje dětská klasika. V dětství jsem milovala knihu, kterou mám ráda doteď, a myslím, že film se velmi povedl. Dneska je to už docela i vtipná recese, všechny ty dobové věci, nad kterými se člověk dneska pousměje. Herci skvělí, hlavně teda ti dospělí, jako Míla Myslíková, Jaromír Hanzlík nebo výborná Helena Růžičková. Líbí se mi, jak je příběh nadčasový, milostné problémy dospívajících jsou prostě věčné a univerzální a je jedno, jaké je zrovna století. Jedna věc, která mě ale nehorázně štve, že poslední dobou, kdykoli tenhle film vidím v TV, tak je nějakým záhadným způsobem zprzněný konec. Já si naprosto přesně pamatuju, že je tam scéna, kdy Jitka stojí v buse jak tvrdý ypsilon, upadne jí taška, Honza jí zvedne, najde tam toho plyšáka,co jí dal a tak se udobří, sednou si k sobě a umívají se. Jenže v těch několika posledních shlédnutí tam prostě ta scéna s tím batohem chybí! Jitka tam jen stojí a pak už jen sedí a usmívá se a je konec a já vždycky přemýšlim, jestli jsem se nezbláznila, protože vím, že ta scéna tam prostě byla. Neumím si to vysvětlit. Edit: Zapomněla jsem na úžasného Bohouška, který je dokonalý jak v knize, tak tady :) "No co co co?" :D(15.3.2011)