Metráček

Fatty

(festivalový název)

Rodinný / Sportovní

Československo, 1971, 77 min

Vybijena, paskovy magnetofon, posilani vzkazu v lahvi...jo nase mladi!(2.10.2011)

Příjemný snímek pro děti o zamilované dívce co má nadváhu. Poměrně škoda ,že je film černobílý. Mnohem líp by vynikl v barvě. I tak je to pěkná podívaná. Nejlepší jsou rodiče Jitky hlavně táta Lubomír Lipský co má pořád schůzy , když se po něm něco chce a nebo si radši přihne a pak pěkně perlí. Taky příjezd tety Helena Růžičková je kouzelný na malém prostoru podala takový výkon jako mnohá herečka nedá za celý film. Škoda ,že takové pohodové filmy se už netočí.(3.4.2008)

Povzbuzující film pro všechny mladé dívky, které se nepyšní postavou modelky. Ve sportu se dá vyniknout, i když příroda jinde nadělila méně. Sport je dnes mezi mládeží prosazován daleko méně než kdysi. A to je chyba.(11.2.2016)

U tohohle filmu mě vždycky maminka vyhrožovala, že dopadnu jako hlavní postava :D Naštěstí jsem nedopadla a film si klidně pustím, když půjde v televizi :)(21.1.2009)

,,Letuška? Leda tak v náklaďáku".(22.5.2014)

• - Postavu Niny (Alena Jurášová) dabuje herečka Libuše Šafránková. (M.B)

• - Velká část exteriérových scén, hlavně lehkoatletické závody v druhé půli filmu, se natáčely v Rožnově pod Radhoštěm, kde se před kamerou objevila řada místních obyvatel a také studentů jako kompars či dokonce v malých rolích. Scény závodů se natáčely na dnes již neexistujícím fotbalovém hříšti, které sloužilo také jako lehkoatletický areál tehdejší Tělovýchovné jednoty v Rožnově pod Radhoštěm. Na místě závodiště dnes stojí hala bývalého podniku na výrobu barevných obrazovek TCT. Několik scén se též natáčelo na rožnovském náměstí a před školou na Videčské ulici. Dále se filmovalo ve Štramberku a Příboru. (Pucmeloud)

• - Hlavní představitelce bylo v době natáčení 16 let, ačkoliv hrála žákyni základní školy. (M.B)