poster

Metráček

 • anglický

  Fatty

  (festivalový název)

Rodinný / Sportovní

Československo, 1971, 77 min

 • Tommassi3
  **

  "Stejně v tom budu jak kombajn !!" ;)(28.2.2016)

 • Knuckless
  ***

  Hned za dva roky dala Helena Fibingerová zlato na Halovém mistrovství v atletice, náhoda?(10.1.2014)

 • Mia...
  ***

  Takový pěkný a dobrý film a takový blbý konec ... nebo konec .. vždyť to nemá konec. Jako by to uťali v polovině ... jede se autobusem, najednou úsměv a titulky .. velmi smysluplné. Beru za to jednu hvězdu zpět ... celý film je na čtyři, ale film bych ráda viděla i ukončen a ne tohle.(20.10.2013)

 • kingik
  ***

  Adaptace známé knížky Stanislava Rudolfa dopadla celkem obstojně. Film sice trpí dost statickými scénami, ale měl kliku na dobré herce. Méně známá Markéta Světlíková v roli mladé dívky Jitky s kily navíc byla ideální voba a byla to pro ni životní role, její "nápadník" Vítězslav Jandák s tehdy mladistvou vizáží a poněkud ostýchavým hereckým projevem než jak ho znám z pozdějších rolí, Jaromír Hanzlík jako autoritativní bratr, který to s ní myslí dobře anebo sympatický tělocvikář Ladislava Mrkvičky. Herci tedy v pohodě, režie Josefa Pinkavy tak akorát, sice nijak oslnivá, postrádající větší cit rozpohybovat děj, ale svůj účel splnila. Zesnulý skvělý hudební skladatel Angelo Michajlov dodal hudební podkres. Vznikl film pro mládež, který splnil svá kritéria i přes moji neoblíbenou (socialistickou) vybíjenou, která tady dala vyniknout Jitčině fyzické konstituci a především jejím "dělovkám" po nichž soupeřky měly pořádné modřiny. Trampoty dospívající dívky s její první láskou i starosti s nadváhou s tím spojené se filmu podařilo zachytit celkem dobře, ale nevznikl film, který by představoval nějaký milník v rámci tehdejší tvorby pro děti a mládež. Mé hodnocení: 60%(7.11.2013)

 • Mariin
  ****

  Velmi pěkný pohodový a vtipný film s dobrými herci i neherci. Postavy jsou zde skvěle typizované, např. Bohoušek v teplákové soupravě s píšťalkou na krku je přímo archetyp tělocvikáře, Lišák typem třídního outsajdra, tetička ukázkou návštěvy, kterou většina z nás také zná...(28.6.2007)

 • - Hlavní představitelce bylo v době natáčení 16 let, ačkoliv hrála žákyni základní školy. (M.B)

 • - Konkurzu na hlavní ženskou roli se zúčastnilo 5 000 dívek. (M.B)

 • - Velká část exteriérových scén, hlavně lehkoatletické závody v druhé půli filmu, se natáčely v Rožnově pod Radhoštěm, kde se před kamerou objevila řada místních obyvatel a také studentů jako kompars či dokonce v malých rolích. Scény závodů se natáčely na dnes již neexistujícím fotbalovém hříšti, které sloužilo také jako lehkoatletický areál tehdejší Tělovýchovné jednoty v Rožnově pod Radhoštěm. Na místě závodiště dnes stojí hala bývalého podniku na výrobu barevných obrazovek TCT. Několik scén se též natáčelo na rožnovském náměstí a před školou na Videčské ulici. Dále se filmovalo ve Štramberku a Příboru. (Pucmeloud)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace