• lennyd
  **

  Jitka (Markéta Světlíková) si během dospívání prožívá ta pravá muka. Díky přebývajícím kilům není právě ideálem krásy, což pro ni - převážně v hodinách tělocviku není úplně jednoduché. Ale přece jen na jeden sport vlohy má - díky síle v ruce se stává jedním z pilířů školního volejbalového družstva. A když díky ní družstvo vyhraje celý meziškolní turnaj, její radost nezná mezí. Navíc se zde seznámí s Honzou (Vítězslav Jandák), který ji naverbuje do atletického družstva na hod koulí... Kdysi dávno jsem knížku od Stanislava Rudolfa četl (nebyla to náhodou taky povinná četba?), a nutno podotknout, že jsem se bavil lépe než při sledování filmu. Na tom se přece jen podepsal zub času (i když, jako pohled do historie to vůbec není špatné - styl oblékání a účesy dívek ve mně docela vzbuzují hrůzu :) ). Z hereckého pohledu je určitě zajímavá role šviháka Vítězslava Jandáka a krátké návštěvy tetičky Heleny Růžičkové...(14.9.2009)

 • kingik
  ***

  Adaptace známé knížky Stanislava Rudolfa dopadla celkem obstojně. Film sice trpí dost statickými scénami, ale měl kliku na dobré herce. Méně známá Markéta Světlíková v roli mladé dívky Jitky s kily navíc byla ideální voba a byla to pro ni životní role, její "nápadník" Vítězslav Jandák s tehdy mladistvou vizáží a poněkud ostýchavým hereckým projevem než jak ho znám z pozdějších rolí, Jaromír Hanzlík jako autoritativní bratr, který to s ní myslí dobře anebo sympatický tělocvikář Ladislava Mrkvičky. Herci tedy v pohodě, režie Josefa Pinkavy tak akorát, sice nijak oslnivá, postrádající větší cit rozpohybovat děj, ale svůj účel splnila. Zesnulý skvělý hudební skladatel Angelo Michajlov dodal hudební podkres. Vznikl film pro mládež, který splnil svá kritéria i přes moji neoblíbenou (socialistickou) vybíjenou, která tady dala vyniknout Jitčině fyzické konstituci a především jejím "dělovkám" po nichž soupeřky měly pořádné modřiny. Trampoty dospívající dívky s její první láskou i starosti s nadváhou s tím spojené se filmu podařilo zachytit celkem dobře, ale nevznikl film, který by představoval nějaký milník v rámci tehdejší tvorby pro děti a mládež. Mé hodnocení: 60%(7.11.2013)

 • ainny
  ****

  No jo no, nostalgie. Vzpomínka na dobu, kdy Mrkvičkovo: "No co, co, co?", měl každý ve svém slovníku. Viděla jsem ho mockrát a ještě mockrát uvidím, i když to není žádné veledílo, tak je tu pár fórů, které mi za to koukání stojí.(2.9.2012)

 • tuntavala
  ****

  Vybijena, paskovy magnetofon, posilani vzkazu v lahvi...jo nase mladi!(2.10.2011)

 • ivishka
  ****

  Typicky český komunistický film s hodně špatně sníženým hodnocením. Docela mě mrzí, že někdo tak odsoudí film jen proto, že byl natočen za komunismu. Hlavní postava je všemi brána jako hrozně tlustá holka bez vkusu. Ale natolik tlustá mi rozhodně nepřišla. Znám mnohem tlustší slečny a jejich sebevědomí je vysoké jako Empire State Building. Mám ráda podobné snímky.(8.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace