Zdařilý,sentimentální,dětský a hudební prožitek. Tento film se řadí k mým srdcovkám,jelikož mi velice připomíná moje dětství celých 13 let,které jsem prožila v hudebním prostředí v podobném dětském sboru, kde jsem vyrostla a zpívali jsme podobné písně(některé i stejné). Moc se mi to líbilo a pokud byste někdo věděli o podobných filmech dejte mi určitě vědět do zpráv...(22.6.2012)

• blackrain

Film, u kterého jsem nudila už jako dítě a nic na tom nemění ani fakt, že jsem ho po několika letech viděla znovu jako dospělá. Bláhově jsem si myslela, že ho budu sledovat jinýma očima. Byl to však omyl.(19.1.2010)

• hygienik

To, že je to normalizačne konformné, chápem. Ale v porovnaní trebárs so švédskou teenage tvorbou, nie len dnešnou, ale aj povedzme z 80. rokov, je to nenápadité, suchopárne a udalosti, ktoré majú byť dramatické, mi prišli už z postsocialistickej perspektívy trápne úsmevné.(17.5.2013)

Milé melodie známých autorů "dětsky" přezpívané.(16.1.2010)

Já tuhle hudební komedii mám docela rád :-) Prvně ji produkovala ČST Ostrava, kulisy vysokých pecí nejde přehlédnout a za druhé i další výběr exteriéru v okolí hradu Trosky, nebyla určitě vůbec špatná volba. K oběma místům mám svůj osobní vztah a vzpomínky, proto si je rád tímto filmem nechám připomínat. No a atmosféra okolo dívčího pěveckého sboru, taky není k zahození, takže sledování této oddechové komedie, určitě nebude špatná volba, třeba na pošmourné nedělní odpoledne.(9.12.2014)

• - Námět i scénář pocházejí od režisérovy dcery Hany Pinkavové. (hippyman)

• - Filmovalo se na zámku Humprecht u Sobotky, v Jičíně, Frýdlantu, Mladé Boleslavi, Kroměříži, Skalici a v Hřensku u Dolského mlýna. (M.B)