Výbuch bude v pět

Explosion will be at five

(festivalový název)

Rodinný

Československo, 1984, 87 min

Docela zábavná podívaná jeden z dobrých českých filmů....(31.10.2010)

Nenáročný film pro děti a samozřejmě nejen pro ně, protože i já se na tenhle film ráda podívám. S takovou vášní pro fyziku jsem se ještě nesetkala, ale co každého z nás baví něco jiného. Já jsem vždycky fyziku a matematiku brala jako nutné zlo. Herecké obsazení nemělo chybu. Nejvíce se těším na Václava Babku a samozřejmě Zdenu Hadrbolcovou. Takové filmy jako je tento se dnes bohužel netočí.(17.11.2011)

Příjemný odpolední návrat do dětských let. Tohle jsem měl rád už jako malý kluk :-) A Mahuleně to tady ještě fakt sekne :-)(14.3.2015)

3*, a to jednak za pár opravdu životu nebezpečných scén (melouny, nábojnice na kolejích atd.), v podání mladého a nadějného fyzikáře Ludvíka Kastelána alias Ludvíka XIV. a jeho školní party. Dále za krásnou mladou Mahulenu Bočanovou (Bíba), a také za skvělého, svérázného pana fyzikáře Lumíra v podání Jiřího Hálka, který nakonec měl to pochopení pro všechny ty jeho bláznivé pokusy. Ještě jsem ale zapomněl na pana Buchteleho ! Ó ano, jak pak by ne.. Chovatel šlechtěných králíků (Zdeněk Blažek-jeden z našich NEJ dabérů). Jeho.... "To je sabotáž" !!! Mě fakt rozesmálo, v ten okamžik to nemělo chybu ! Celkově tedy spíše takový průměr v tehdejším dětském rodinném filmu a v zábavě jako takové.(28.12.2006)

Jedna hvězdička navrch je za nejslavnější filmové vystoupení "dlouholetého spolupachatele otrokovického undergroundu" Hynka Sedláka v roli služby u vchodu.(25.1.2007)

• - Natáčení probíhalo ve Fryštáku, konkrétně například v nákupním středisku, a Bystřici pod Hostýnem, kde se filmovala železniční stanice. (dydy79)

• - Zámek, který školní třída navštívila při exkurzi, jsou Milotice. (rakovnik)

• - Jedná se o poslední roli Zdeňka Blažka, představitele králíkáře Bedřicha Buchtele, který zemřel ještě před dokončením filmu. Při postsynchronech ho proto nadaboval Mirko Musil, který mu propůjčil svůj hlas už dříve ve filmu Zralé víno (1981) . (funhouse)