poster

Výbuch bude v pět

 • anglický

  Explosion will be at five

  (festivalový název)

Rodinný

Československo, 1984, 87 min

 • Fingon
  ****

  "Ale pane Čtrnáctý, Ludvík se jmenuje kastelán..."(17.5.2006)

 • Carljack
  ****

  Docela zábavná podívaná jeden z dobrých českých filmů....(31.10.2010)

 • Karlos80
  ***

  3*, a to jednak za pár opravdu životu nebezpečných scén (melouny, nábojnice na kolejích atd.), v podání mladého a nadějného fyzikáře Ludvíka Kastelána alias Ludvíka XIV. a jeho školní party. Dále za krásnou mladou Mahulenu Bočanovou (Bíba), a také za skvělého, svérázného pana fyzikáře Lumíra v podání Jiřího Hálka, který nakonec měl to pochopení pro všechny ty jeho bláznivé pokusy. Ještě jsem ale zapomněl na pana Buchteleho ! Ó ano, jak pak by ne.. Chovatel šlechtěných králíků (Zdeněk Blažek-jeden z našich NEJ dabérů). Jeho.... "To je sabotáž" !!! Mě fakt rozesmálo, v ten okamžik to nemělo chybu ! Celkově tedy spíše takový průměr v tehdejším dětském rodinném filmu a v zábavě jako takové.(28.12.2006)

 • Master19
  ***

  Jedna hvězdička navrch je za nejslavnější filmové vystoupení "dlouholetého spolupachatele otrokovického undergroundu" Hynka Sedláka v roli služby u vchodu.(25.1.2007)

 • sud
  ****

  Zajímavé fyzikální pokusy sympatického Ludvíka, mladá a velice půvabná Mahulena Bočanová, neodolatelně roztržitý fyzikář Jiří Hálek, vkusná zábava a optimistická atmosféra. Tenhle film můžu. 80%.(24.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace